Konkurss «Cālis» – svētki visai ģimenei
ILZE BIČEVSKA

Ik pavasari Jēkabpils tautas namu pieskandina mazo dziedātāju konkurss «Cālis». Šogad tas notika jau 28. reizi, un konkursā piedalījās 17 dziedātāji, to skaitā pieci no apkārtējiem novadiem. Pirmo reizi ilgāku gadu laikā uzvaru un «Cāļa 2019» titulu un lielo lenti ieguva Viktorija Me­žaraupe no Aknīstes (skolotāja Madara Ozoliņa).
    – Liels prieks, ka mūsu pulkā ar katru gadu arvien aktīvāk sevi piesaka arī mazie dziedātāji no novadiem. Šajā ziņā ilggadēja mūsu sadarbības partnere, piemēram, ir mūzikas skolotāja Ruta Jakovļeva, kura no Salas novada ik gadu atved kādu talantīgu cāli. Šogad bija dziedātāji no Sēlpils un Kalna pagasta, no Zasas un pat veseli divi no Aknīstes, – stāsta Jēkabpils tautas nama kultūras pasākumu organizatore un pasākuma «Cālis 2019» scenārija autore Everita Stradiņa. 
      Konkursantus bija sagatavojušas mūzikas skolotājas Ligindra Veide, Iveta Ja­nu­ševska, Irina Burnaševa, Ilze Samule, Iveta Serkova, Vita Avotiņa, Anita Cinkmane, Anita Ķikute, kā arī Madara Ozoliņa un Ruta Jakovļeva. Pasākumu vienmēr vada kāds pasaku tēls, un šogad pie mazajiem dziedātājiem bija atlidojusi Puteklīte (viņas lomā iejutās Darja Semjonova). Tā kā Puteklīti tai draudzīgais vējš ir pieradinājis lidināties un ceļot, viņa katram cālim dāvināja linaudekla ceļojuma tašiņu ar konkursa logo, savukārt tajā bija ielikta krāsojamā pasaku grāmata, zīmuļi un biļete uz uzvedumu «Vardi par solisti». 
     – Kamēr žūrija, kurā darbojās Jēkabpils 3. vidusskolas mūzikas skolotāja Ginta Gudjāne, Jēkabpils pamatskolas mūzikas skolotāja Kristīne Studāne–Indriksone un mūziķis un komponists, Jēkabpils tautas nama vadītājs Aigars Godiņš, apspriedās un dalīja nominācijas, bērni devās uz tautas nama «Kino mītni», lai noskatītos vairākas multenītes, tādas kā mīļo labo «Zaķīšu pirtiņu», «Kad āboli ripo», un, kā jau piederas īstā kino, bija arī popkorns, – stāsta E. Stradiņa. 
      Šogad konkursā bija tikai viens puisis – Severīns Lankovskis no Jēkabpils, kuram žūrija piešķīra titulu «Cālis – džentlmenis». Bez titula nepalika neviens da­lībnieks: tika nosaukts «Pavasarīgākais cālis», «Ska­nīgākais cālis», «Sapņai­nākais cālis», «Mīlīgākais cālis» u.c.
    Kā stāsta E. Stradiņa, repertuārs bijis daudzveidīgs un neviena dziesma nav atkārtojusies. Dažam konkursantam varbūt izvēlētā dziesmiņa bijusi nedaudz par grūtu. 
     – Šajā vecumā katrs gadiņš un pat mēnesis ir no svara: mums kādā no konkursiem bija bērns, kuram nupat bija apritējuši trīs gadiņi. Arī šajā konkursā bija trīsgadnieks, taču ir starpība, vai bērns, kuram jākāpj uz skatuves, ir nupat sasniedzis šo vecumu vai jau stabili «iekāpis» ceturtajā dzīves gadā. Darbs, ko skolotāji ieguldījuši dziedātāju sagatavošanā, ir liels. Gatavojoties konkursam, padomāts ne vien par repertuāru, bet arī par skaistiem tērpiem un aksesuāriem. Un vēl allaž ir patīkami vērot zālē sēdošo klausītāju reakciju: protams, viņu vidū pārsvarā ir dziedātāju vecāki, vecvecāki, skolotāji. Tā, piemēram, kāda ģimene bija visi atnākuši noklausīties lielās māsas dziedājumu: gan vecāki, gan vecvecāki, gan jaunākie brāļi un māsas. Tā, manuprāt, ir ļoti laba attieksme pret mazo mākslinieku un viņa svarīgo notikumu, – stāsta E. Stradiņa. 
    Madaras Ozoliņas au­dzēkne Viktorija Meža­raupe konkursā «Cālis 2019» dziedāja divas dziesmiņas: latviešu tautas dziesmu «Maza, maza meitenīte» un dziesmu ar Daces Robules vārdiem un mūziku «Jēriņi». 
    – Četrgadīgā Viktorija apmeklē bērnudārzu «Bitī­te» un dzied Aknīstes Bērnu un jauniešu centra bērnu popgrupas jaunākajā sastāvā. Kad es meklēju repertuāru, jau zinu, kuras dziesmas kuram bērnam ir piemērotas. Vik­torijai piestāv un padodas šīs divas, un tāpēc tās arī izvēlējāmies konkursam. Uzvara mums patiesi bija negaidīts pārsteigums! Meitene ir talantīga, no skatuves un daudzajiem skatītājiem zālē nebaidās. Viņai skatuve patīk. Konkursa priekšnesumam Viktorija bija glīti sapucēta, un dziesmu «Jēriņi» nodziedāja ar atbilstošu «ragainu» lakatiņu galvā. Mums bija arī otra konkursa dalībniece – Keita Bērziņa. Viņa ieguva titulu «Vasarīgākais cālis», – stāsta Madara Ozoliņa. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru