Koordinatore aiziet, filma un himna paliek
ILZE BIČEVSKA

Oktobra vidū darba attiecības ar Krustpils novada pašvaldību pārtrauca pašvaldības kultūras pasākumu koordinatore Ramona Kristvalde, kura darbu šajā amatā uzsāka  tikai aizvadītajā gadā. 
     Kā pagājušā gada martā BD informēja novada domes izpilddirektors Raimonds Spēks, koordinatora amats domē bijis akūti vajadzīgs, jo sešos Krustpils novada pagastos allaž esot pietiekoši daudz pasākumu, kas jākoordinē, tāpat tobrīd jaunpieņemtās darbinieces pienākumos ietilpstot panākt to, lai šā novada pagastu iedzīvotāji vairāk apmeklētu tieši pašvaldības kultūras iestādēs notiekošos pasākumus, nevis brauktu baudīt kultūru uz tuvumā esošo Jēkabpili. Konkursa uz šo amatu nolikumā bija noteikts, ka novada kultūras darba koordinatora galvenie darba pienākumi būs: koordinēt kultūras, bibliotēku darbu, bērnu un jauniešu interešu izglītību, īstenot novada domes funkcijas kultūras, bibliotēku un bērnu un jauniešu interešu izglītības un mūžizglītības darba organizēšanā, tradicionālo kultūras vērtību saglabāšanā, tautas jaunrades, sabiedriskās, kultūras un mākslas politikas realizēšanā Krustpils novadā.    Savukārt pašvaldības vadītājs Kārlis Pabērzs skaidroja, ka viens no svarīgākajiem koordinatores pienākumiem bijis lūkot, lai novadā rīkotie kultūras pasākumi nepārklātos. 
      Kāds bija iemesls tikai pirms nedaudz vairāk kā gada darbā pieņemtās kultūras pasākumu koordinatores atlūgumam un vai šajā patlaban brīvajā amata vietā tiks pieņemts darbā jauns speciālists, jautājām Krustpils novada pašvaldības vadītājam K. Pabērzam. 
       -Konkrētās štata vienības atalgošanai pašvaldības šā gada budžetā nauda, protams, ir (kā liecina Krustpils novada pašvaldības mājaslapā esošā tabula „Amatpersonu un darbinieku atalgojums”, 2018. gadā kultūras koordinatores bruto alga svārstījās 606 – 663 eiro apmērā), jo, plānojot budžetu, tā iepriekšējā gadā tika atvēlēta. Jautājums, vai tūlīt tiks pieņemts vietā jauns darbinieks, jālemj pašvaldības deputātiem, kuriem savukārt šajā lietā ir divējādi viedokļi. Mums ir notikušas sarunas par to, un pagaidām skaidrs, ka šogad šis jautājums netiks izlemts. Kā būs nākamgad, pagaidām nevaru pasacīt. Patlaban kultūras pasākumu un norišu koordinācija notiek ar iekšējo resursu palīdzību, kā arī atsevišķās lietās mums palīdz Jēkabpils novada speciālisti. Kas bija par iemeslu, kāpēc R. Kristvalde iesniedza atlūgumu? Viņai neveicās sadarbība ar novada kultūras iestāžu un bibliotēku darbiniekiem, kā arī šai darbiniecei bieži bija darba nespējas lapas, un viņa vienkārši nebija darbā. Pieļauju, ka domstarpības koordinatores un pārējo darbinieku starpā radās arī tāpēc, ka R. Kristvalde iestājās par to, lai novada kultūras pasākumos biežāk uzstātos viesmākslinieki, - stāsta Kārlis Pabērzs. 
     Ramonas Kristvaldes darbības laikā tika veiktas divas paliekošas aktivitātes: 2018. gada martā pašvaldība izsludināja radošo konkursu autoriem par Krustpils novada himnas komponēšanu, bet videooperators Jēkabs Štelmahers sāka veidot filmu par Krustpils novadu. Himnas sacerēšana vainagojās ar panākumiem. Konkursā uzvarēja skaņdarbs ar Guntara Rača vārdiem un Tomasa Kleina mūziku „Daugavas ūdeņu atspulgos”, kas aizvadītajā vasarā tika ierakstīta arī studijā (himnu iedziedāja Krustpils novada koris „Luste”). Savukārt filmas uzņemšanā radās aizķeršanās, jo par sākotnējo tās versiju pasūtītājam – pašvaldībai – bija iebildumi. 
     -Patlaban filma, kuras nosaukums ir „Krustpils novads. Kur upes un ceļi satiekas”, ir pilnībā gatava, un tā tiks izrādīta novada valsts svētku pasākumā 17. novembrī Mežārē. Kādas bija pasūtītāja iebildes iepriekšējai versijai? Bija prasība papildus ievietot arī stāstu par Laukezeru, kā arī iepriekšējā versijā nebija ietverts vēstījums par pilnīgi visiem novada pagastiem. Patlaban tas ir izlabots, - stāsta Krustpils novada sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Iie. 
Uz jautājumu, vai un kur ir iespējams noskatīties filmu par Krustpils novadu, kā arī noklausīties himnas ierakstu (piemēram, pašvaldības mājaslapā), J. Iie atbildēja, ka tas tehnisku iemeslu dēļ pagaidām nav iespējams, jo to neļauj mājaslapas kapacitāte. 
    -Filmas pirmizrāde, kā jau sacīju, būs 17. novembrī, un pēc tam publicēsim arī sīkāku informāciju par to. Sākotnējais mērķis, kāpēc tika uzsākta šīs filmas uzņemšana, bija vēlme izveidot prezentācijas materiālu par novadu, ko demonstrēt tā viesiem, - stāsta J. Iie.
     Krustpils novada mājaslapā www.krustpils.lv patlaban ir iespējams tikai izlasīt novada himnas vārdus. Savukārt 4,08 minūšu garš videomateriāls ar nosaukumu „Krustpils novads. Kur upes un ceļi krustojas”, kas ievietots 2017. gadā, ir apskatāms vietnē „Youtube”.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. trallinātāji
  trallinātāji
  pirms 10 mēnešiem

  Šoreiz Pabērzs ir malacis, pareizi pateica. Medālis. Viņa bija Spēka ieliktene arīdzan. Novadam tāds amats vispār nebija nepieciešams. Cik jau to pasākumu bija līdz viņai katrā pagastā , vairāk vai mazāk visi tika galā paši. Lauku cilvēki arī vairs tos pasākumus neapmeklē kā kādreiz. To naudu, kuru ielika organizatores algā, to varēja novirzīt kvalitatīvu pasākumu rīkošanā. Tagad čiks vien iznāca. Spēks - bla bla bla, sarakstījis priekš BD penteri no viņas darba apraksta.:DD

  Atbildēt
 2. he he
  he he
  pirms 10 mēnešiem

  Nez kam tā himna bija vajadzīga? Lauku tantiņai, skolniekiem? Vai pats Pabērzs vai Spēks, vai pārvaldnieki tai izceptajai himnai zina vārdus un meldiņu? Bez himnas nomiruši būsim Krustpils novadā? Labi zināja, ka būs novadu reforma, tak nē, jānotrallina ir līdz pēdējai kapeikai.

  Atbildēt
 3. Andrejs
  Andrejs
  pirms 10 mēnešiem

  Tiešām - kam gan vajadzīga novada himna, pie tam - teju būs jauna reforma? Bez tam -kauns pat lasīt tik sliktus vārdus.

  Atbildēt
 4. joks
  joks
  pirms 10 mēnešiem

  Vai nākošais būs SPĒKS kam jāpamet mīkstais krēsls, jo tāpat neko nedara tik saņem lielu algu.

  Atbildēt
 5. tā viš ir
  tā viš ir
  pirms 10 mēnešiem

  Tur visi tādi pēc viena ģīmja un līdzības. Pilsētā salīduši un atsēž.

Pievienot komentāru