Koronavīrusa uzliesmojums konstatēts Krustpils novada pansionātā “Jaunāmuiža”
AIJA VALDMANE

Šonedēļ straujš pieaugums saslimstībai ar Covid-19 konstatēts  Krustpils novadā. Galvenokārt tas attiecas uz pašvaldības aģentūru  “Jaunāmuiža”. Tās direktore Solvita Geduša plašus komentārus nevēlējas sniegt, jo  notiek testēšanas process. Tomēr viņa pastāstīja, ka saslimušie ir, un konkrētie rezultāti būs zināmi tikai pēc masveida skrīninga.  Daļai iemītnieku ir slimības simptomi, kuri ir jāpārbauda.  Jau nedēļu notiek veselības dienestu pārbaudes. Karantīna pansionātā ir visu laiku. Tiek lietotas sejas maskas, vairogi, notiek dezinfekcija. Arī darbinieki tiek testēti. Tomēr direktore norādīja arī uz to, ka, kaut arī lielai daļai pansionāru ir hroniskas slimības, tomēr Covid – 19 tiek pārslimots viegli, bez liekiem sarežģījumiem.
Krustpils novada domes priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs sarunā ar BD trešdien  sacīja, ka saslimušo pansionātā varētu būt ap 20. Visticamāk,  ka vīrusu ienesa kāds no darbiniekiem, jo viņi jau darbā ierodas no savām  mājām  un ne visi ir no novada. Daļa dzīvo Jēkabpilī. 
Savukārt Jēkabpils novada sociālās aprūpes namā “Mežvijas” Mežgalē situācija ir mierīga, kā ierasti. Iestādes  vadītājs Kaspars Vaišlis sacīja, ka viss ir tāpat kā pirms pāris mēnešiem. Jauni iemītnieki gan vairs netiek uzņemti. Pagalmā cilvēki iziet minimāli, un arī tad - ievērojot vajadzīgo distanci. Radinieku piegādātās paciņas no ārpuses tiek dezinficētas. No autoveikala pakalpojumiem pagaidām aprūpes nama vadība ir atteikusies.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Jurists
  Jurists
  pirms 1 mēneša

  Tajā pansionātā nav kārtības.

  Atbildēt
 2. kuriķis
  kuriķis
  pirms 1 mēneša

  Kas uzliesmojis !! Bildē neredz ne liesmas ne dūmus.

  Atbildēt

Pievienot komentāru