Kritiskākā situācija ar pedagogu vakancēm Zasas vidusskolā
INESE ZONE

Vaicāts par šobrīd esošajām pedagogu vakancēm Jēkabpils novada skolās, novada domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības un kultūras jautājumos Alfons Žuks stāsta, ka problēma ir ar Zasas vidusskolas direktora vakanci.  Konkurss uz šo amatu izsludināts jau divas reizes, bet  neviens nav pieteicies. 
       –  Varbūt ieturēsim pauzi un tad sludināsim konkursu atkal. Paralēli visu laiku notiek sarunas, tiek meklēts darbinieks, kas varētu pildīt direktora pienākumus. Citās skolās ir direktora vietnieks, bet Zasā tā īsti nav arī vietnieka, un šobrīd ir tikai direktora vietas izpildītājs, –sacīja Alfons Žuks.
A. Žuks minēja, ka problēmas ir arī ar skolēnu pārvadājumiem no Kalna pa­gasta uz Zasas vidusskolu, jo šoferis ir saslimis, un  tagad tiek meklēts risinājums. Runāšot ar Auto­transporta direkciju, un jau esot sagatavots iesniegums direkcijai ar prasību atklāt pavisam jaunu maršrutu, kas varētu nodrošināt arī skolēnu pārvadāšanu uz Zasas vidusskolu. Tur aptuveni 30 bērni brauktu, un šo reisu  varētu izmantot arī iedzīvotāji.
     Runājot par citām pedagogu vakancēm novadā, izglītības pārvaldes vadītājs Juris Līcis stāsta, ka Vie­sītes vidusskolā nav kora vadītāja ar piecu stundu slodzi. Tāpat Zasas vidusskolā vakants ir ne tikai direktora amats. Vidusskolā nav bioloģijas skolotāja ar 15 kontaktstundām, ķīmijas skolotāja ar 10 kontaktstundām un krievu valodas skolotāja ar sešām kontaktstundām. Bioloģijas un ķīmijas pedagogi devušies pensijā. Zasas vidusskolā strādājot pie tā, lai tiktu nodrošināta izglītības programma, un gada laikā programma priekšmetos, kur šobrīd nav pedagogu, tikšot apgūta. Pārējās izglītības iestādes ar pedagogiem esot nokomplektētas. Direktori esot ieguldījuši ļoti lielu darbu, lai to panāktu, jo pedagogu plūsma esot tāda, kāda nu ir, un ļoti grūti nācās nokomplektēt kolektīvus, lai nodrošinātu mācību plāna izpildi. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Ak pasaulīt
  Ak pasaulīt
  pirms 6 dienām

  Pilnīgi noteikti tūlīt visi tuvākie apkaimes diriģenti skriešus skries uz Viesīti pēc iespējas strādāt 5 stundas par kora diriģentu.

  Atbildēt
 2. a ko
  a ko
  pirms 6 dienām

  Nu un ? Tas tomēr vairāk kā nekas.

 3. Ak pasaulīt
  Ak pasaulīt
  pirms 5 dienām

  Nu ja,nu tāpēc jau es sāku,ka interese būs nenormāli liela. Tikko ,cits citu grūstīdami manam logam garām paskrēja kādi 5 ...

Pievienot komentāru