Krustpils dambretistiem un  Jēkabpils šahistiem pārliecinoša uzvara «Brīvās Daugavas» balvu izcīņā
Valerjans Vizulis, turnīra tiesnesis

    Kārtējā abu Daugavas krastu intelektuālo sportu turnīrā uz revanšu bija labi sagatavojušies Jēkabpils šahisti. Jau no pirmās spēļu kārtas viņi dominēja un soli pa solim palielināja savu pārsvaru, kas finišā rezultējās kā pārliecinoša uzvara 51,5:28,5.
    Dambretē pēc pirmajām divām spēļu kārtām līderi vēl bija Jēkabpils dambretisti, taču pēc tam iniciatīvu pārņēma krustpilieši un noturēja to līdz sacensību beigām, uzvarot ar cienījamu rezultātu 49,5:40,5. 
     Individuāli šaha turnīrā abās komandās bija spilgti līderi – Alvis Vanaģelis (Jēkabpils) un Guntis Jankovskis (Krustpils), kuri rādīja augstu sniegumu, iegūstot 8,5 punktus no 9. Jēkabpiliešu rindās otrā vieta Kārlim Mālniekam ar 8 punktiem, bet trešā - Voiceham Šeņavskim ar 6,5 punktiem. Starp krustpiliešiem otrais labākais bija Renārs Petrovs ar 5 punktiem. Trešais rezultāts Aleksandram Volkovam, kuram 3,5 punkti.
    Dambretē izcili spēlēja Edvīns Šķilters (Krustpils), apsteidzot visus turnīra dalībniekus sportiskajā formā, tehnikā un stratēģijā. Viņa rezultāts – 8,5 punkti no 9 bija neaizsniedzams konkurentiem. Papildspēlē  par otro vietu sacentās  viņa  komandas biedri. Arnis Kalniņš uzvarēja Ivaru Kelasu. Abiem pamatturnīrā pa 7,5 punktiem. Jēkabpils komandā pirmās divas vietas dalīja Raivis Paegle un Valerjans Vizulis ar 6,5 punktiem. Abu līderu pieticīgais sniegums acīmredzot atstāja ietekmi uz komandas rezultātu gan punktu ziņā, gan kopējā cīņas sparā. Trešajā vietā palika Valdis Boļšakovs ar 6 punktiem.
     Turnīra īpašā “rozīne’’ – laikraksta “Brīvā Daugava” 2020. gada kalendāri katram dalībniekam kā suvenīrs un atgādinājums par startu jau nākamajās sacensībās pēc gada. Līdz ar to caur turnīru arī izskan olimpiskais princips - galvenais piedalīties. Tāpat tradicionāli un laipni laikraksts “Brīvā Daugava” kārtējo gadu  apbalvoja turnīra uzvarētājus ar savām balvām, dodot ieguldījumu sporta atbalstam.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru