Krustpils novada amatieru teātri piedalījās teātru salidojumā Alūksnē
ILZE BIČEVSKA

Trīs dienas – no 19. līdz 21. jūlijam - Alūksnē notika XIV Latvijas amatierteātru salidojums. Tam šogad bija izvēlēta tēma “Spoguļo!”, kas tika apspēlēta katras dienas pasākumos, liekot vārda priekšā attiecīgu priedēkli. Pirmajā dienā viss tika AT-spoguļots, otrajā PA-spoguļots, bet trešajā - IE-spoguļots. 
   Latvijas amatierteātru salidojumu tā dalībnieki dēvē par saviem dziesmusvētkiem, jo arī šis pasākums notiek ik pēc pieciem gadiem. Līdz tam amatieru teātri iestudē lugas un rāda izrādes, kā arī spēlē skatēs un piedalās pasākumā „Gada izrāde”. Te savukārt jāiegūst zināms punktu skaits, lai kolektīvam būtu tiesības spēlēt kādā no kultūras namiem salidojuma laikā. Šogad no 115 Latvijas amatieru teātriem (kopā ap 1 800 aktieru) bija arī dalībnieki no Sidnejas (Austrālija) un Birmingemas (Lielbritānija) latviešu teātriem, kuri piedalījās šajā salidojumā. Tikai 50 kolektīviem bija tas gods uzstāties publikas priekšā Alūksnes kultūras centrā un apkārtējo novadu kultūras un tautas namos. Viens no tiem bija arī Variešu kultūras nama teātris „Servīze”, kas draudzīgā pulkā uz salidojumu bija devies kopā ar citiem Krustpils novada amatieru teātriem: Mežāres kultūras nama amatieru teātri „Efekts”, Krustpils kultūras nama „Savējie” un Kūku pagasta „Patapu”.
    -2015. gadā mēs par lugas „Papīra zirdziņš” iestudējumu saņēmām šo vajadzīgo punktu skaitu un varējām uzstāties arī šā gada salidojumā. Mums bija iedalīts spēlēt Pededzes tautas namā, kur tikām laipni uzņemti gan kā aktieri, gan kā ciemiņi, kam tika izrādīti arī vietējie jaukumi. Savukārt salidojumā mēs gājienā izspoguļojām vai apspēlējām sava kolektīva nosaukumu „Servīze”: pa priekšu soļoja lielā tējkanna, kam sekoja mazās krūzītes, - stāsta amatieru teātra kopas „Servīze” režisore Inita Beinaroviča. 
    Tā kā bija pašiem jāuzstājas, tad no kopējā pasākumu klāsta citu kolektīvu izrādes servīzieši redzējuši maz, bet netrūcis arī citu pasākumu: ballīte Pils salas estrādē, brauciens ar dziedošo un īpaši noformēto Gulbenes bānīti, kas domāts kolektīvu režisoriem, aktieru sadziedāšanās, uz kuru varēja pieteikties, kurš vien vēlas, un noslēguma pasākums jeb aktieru godāšana. Šā gada jaunums bija Līvijas Akurāteres balvas pasniegšana, uz ko pretendēja četri pašdarbības teātri. Šo naudas balvu vairāk nekā 1000 eiro apmērā ieguva Ogres kultūras centra kolektīvs. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru