Krustpils novada domes deputāti reformu neatbalsta
AIJA VALDMANE

 Krustpils novada domes sēdes noslēgumā deputāti pulcējās  kopā, lai neoficiālā gaisotnē  spriestu un izteiktu savu attieksmi par gaidāmo teritoriālo reformu. 
     Krustpils novada domes priekšsēdētājs  Kārlis Pa­bērzs BD pastāstīja, ka  gandrīz visi deputāti  ir pret iespējamo Sēlijas novadu. Viņi to ļoti nevēlas. Vēs­turiski jau var piesaukt visādus teritoriālus  veidojumus, taču Krustpils  novada deputātus tas neapmierina. 
    – Mēs šo reformu neatbalstām vispār, – uzsvēra K. Pabērzs. – Neiebilstam, ka Jēkabpilij  varētu būt republikas pilsētas statuss. Ilūkste,   Jaunjelgava – 100 kilometru liels attālums!  Kas tad tas par novadu!  Sociālais dienests  vienā pašvaldības daļā, bāriņtiesa – citā. Vai tas ir optimāli?   Tālāk jau jāskatās, ko likums paredz. Dzīvosim, redzēsim.
     Viņš  informēja, ka Vīpes pagasta iedzīvotājiem varētu būt cits viedoklis.  Viņi  vairāk lūkojoties Līvānu virzienā. Iespējams, tiks organizēta  iedzīvotāju sapulce. 
Nekāds domes lēmums reformas sakarā pagaidām  netiek gatavots, jo viss vēl var mainīties – šodien ir tāds reformas projekts, rīt var būt pavisam cits.  
     – Kā jau esmu minējis, lauku iedzīvotājiem labuma nebūs  nekāda, – uzsvēra do­mes priekšsēdētājs. – Nav valstiskas domāšanas izglītības jomā. Valdībai  ir uzstādījums, ka, ja nelikvidēs skolas, nepaaugstinās algas pedagogiem! Izglītības un zinātnes ministrijai būtu jāpadomā  par to, ka vajadzētu pedagogiem atļaut  pa­sniegt visus mācību priekšmetus. Tā taču kādreiz bija, un nav tur nekā sarežģīta! Mēs esam par otrā līmeņa pašvaldībām. Nereta kādreiz bija Jēkabpils  apriņķī.  
      K. Pabērzs informēja arī par to, ka šogad valdība ceļu uzturēšanai iedalījusi tikai 10 miljonus eiro pa visu valsti. Tas taču nekas nav! Ko var izdarīt par tādu sum­mu? 20 kilometrus ceļa no­vadā salabot? 
     – Pašlaik notiek tikai iedzīvotāju musināšana. Partiju nostāja ir tāda, ka reformai ir jābūt, galvenais – ka tikai reforma! Bet kāds  reāls labums – tas viņiem ir otršķirīgi, – norādīja domes priekšsēdētājs. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Nja
  Nja
  pirms 10 mēnešiem

  Nevis Vīpes iedzīvotāji skatās Līvānu virzienā, bet gan Šeinova ar Puriskevicu. Kaut ko vēl debilaku izdomāt vairs nevar. Āmen. Reformas mērķis ir likvidēt n-tos novadus, kuri kā parazīti ir iesūkušies nodokļu maksātāju miesā.

  Atbildēt
 2. anna
  anna
  pirms 10 mēnešiem

  Tā dzīvot tālāk nevar,prātīgu jautājumu novadā neviens nerisina,jo uzpilddirektors vispār ir nulle .Izglītibas jautājums velkas gadiem skolu jautājums netiek sakārtots izpildvara ir bez mugurkaula. Pēdējā laikā liekas ka visi gaida reformu un sēž savos mīkstajos krēslos.

  Atbildēt
 3. partorgs
  partorgs
  pirms 10 mēnešiem

  Pabērzs saka ka pie šīs jezgas vainīgas partijas. Pats jau arī nav nekāds bezpartejiskais, kā nekā ievēlēts no LZS. Nu tad i bīdi partijā savu pretpartejisko viedokli! Umņiks atradies...

  Atbildēt

Pievienot komentāru