Krustpils novada pašvaldība paraksta sadarbības līgumu ar Baltkrievijas pilsētu Miori
Monika Kauranena, sabiedrisko attiecību speciāliste

 16. septembrī Miori pilsētā, Baltkrievijā, tika parakstīta vienošanās par sadarbību starp Krustpils novadu un Vitebskas apgabala Miori rajonu. 
    Svinīgā ceremonijā to parakstīja Krustpils novada domes priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs, izpilddirektors Raimonds Spēks un Miori rajona deputātu padomes priekšsēdētāja Marija Ba­nifatova un izpildkomitejas priekšsēdētājs Igors Kuznecovs. 
   Dokuments paredz oficiālu delegāciju, sabiedrisko organizāciju, dažādu nozaru speciālistu un uzņēmēju, amatierkopu un sportistu pieredzes un informācijas apmaiņu par dzīvi pašvaldībās, iedzīvotājiem pieejamajiem pakalpojumiem, paveikto teritorijas labiekārtošanā, vides aizsardzībā, izglītībā, kultūrā, sportā, sociālajā jomā. 
     Miori atrodas Vitebskas apgabalā, tikai teju 200 km attālumā no Jēkabpils. Tajā dzīvo aptuveni 20 tūkstoši cilvēku. Miori pārstāvji Krustpils novada pašvaldību aicināja ciemos tieši 16. septembrī, kad rajonā notika ikgadējais ekoloģiskais festivāls «Жураўлі і журавіны Міёрскага краю» («Miori novada dzērves un dzērvenes»). Šajos svētkos īpaši izceļ katru Miori rajona pagastu – ar kādām garšām, pasākumiem, cilvēkiem tas ir īpašs. Krustpils novada delegācija tika iepazīstināta ar visiem desmit rajona pagastiem, un tad, kad tika jautāts, kurš no tiem izcēlās īpaši, grūti bija atbildēt, jo tā, kā svin svētkus Baltkrie­vijā, atlika vien nobrīnīties. 
    Pēc festivāla delegācija devās apskatīt bērnudārzu-vidusskolu, jaunuzbūvēto Miori rajona centrālo slimnīcu un iedzīvotāju sociālās palīdzības teritoriālo centru.
Šobrīd Krustpils novada pašvaldība gatavojas Balt­krievijas Republikas Viteb­skas apgabala Miori rajona izpildkomitejas pārstāvju uzņemšanai Krustpils no­vadā, lai stiprinātu sa­draudzību un vienotos par kopējiem potenciālajiem projektiem dalībai pārrobežu sadarbības programmā ar Baltkrieviju.
    Ir cerība, ka ar laiku izveidosies veiksmīga sadarbība starp abu pašvaldību kultūras darbiniekiem un amatierkopām. Iespējams, nākamajos Krustpils novada svētkos  varētu uzstāties arī viesi no Baltkrievijas.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. ak šitā gan
  ak šitā gan
  pirms 2 gadiem

  paraksta līgumus. baltkrievi tiļi tiļi traļi vaļi varēs spriņģot pa skatuvi . un visa sadarbība

  Atbildēt
 2. nu un?
  nu un?
  pirms 2 gadiem

  Tas rada Tev problēmas?

 3. zin ko
  zin ko
  pirms 2 gadiem

  lēkā pa skatuvi par savu naudu un problēmu nebūs

 4. nezin ko
  nezin ko
  pirms 2 gadiem

  "Lēkātāji" arī maksā nodokļus.

 5. eh!
  eh!
  pirms 2 gadiem

  "lēkātāji" nolaksta dažkārt šķībi greizi. skatītājiem to vajag? tāpēc jau arī tik plāni apmeklē, ka nav uz kā skatīties.

Pievienot komentāru