Krustpils novada svētki «Staro Krustpilī» šogad –  21. un 22. jūnijā!
Krustpils novads

Vasaras saulgrieži ir gaismas svētki, kad atjaunojas daba un līdz ar dabu cilvēks atgūst savu iekšējo starojumu – iekšējo gaismu. Staro daba, cilvēki un staro visa apkārtne. Starosim arī mēs, Krustpils novada ļaudis, savos ikgadējos Krustpils novada svētkos šogad – Kūku pagastā!
     Svētkus sāksim ar nu jau par tradīciju kļuvušo autofoto ralliju 21. jūnijā, kura starts būs no plkst. 17.30 pie Krustpils novada domes ēkas Rīgas ielā 150A. Kas gan var būt interesantāks, azartiskāks un sirdij tuvāks, kā jaunā gaismā ieraudzīt savu novadu? Rallija uzvarētāji tiks paziņoti nākamās dienas rītā.
Tikmēr tiem, kuri tā pa īstam vēlas sajust saulgriežu maģiskumu, 21. jūnijā aicināti uz  tradīciju izdzīvošanu un piedzīvošanu rituālos, dziesmās, rotaļās pie ugunskura ar kapelu «Dziga», novada amatierkolektīviem un Ilmāru Dreļu Asotes pilskalnā jau no plkst. 19.00. 
    Svētku kulminācijas dienā, 22. jūnijā, svētkus sāksim ar Zīlānu ciemata iedzīvotāju modināšanu ar skaistu, izrotātu automobiļu parādi. Pēc tam būs autofoto rallija laureātu paziņošana. Plkst. 11.00 visus sveicinās Krustpils novada pašvaldības vadība, taču pēc tam novada bērnu amatiermākslas kolektīvi ar skanīgām balstiņām, ņipriem deju soļiem un starojošām acīm ieskandinās Kūku pagasta brīvdabas estrādi «Mār­dadzis». Tāpat bērnus priecēs sirsnīgie un krāšņie rotaļu un dziesmu priekšnesumi no radošās apvienības «Pa­saku nams». Tikmēr Sprīdīša skolā novada bibliotēku speciālisti parādīs, ko ikdienā vēl var bibliotēkā iegūt bez grāmatu lasīšanas.
     Pašā dienas vidū visus kendamas spēles un rokmūzikas mīļus aizrautīgā virpulī ieraus jauniešu rokgrupa «Marlēna» no Rīgas un kendamas veikala «shopo.lv» puiši ar veiklo roku, līdzsvara meistarību un koka bumbu virtuozitāti. Pēc kendamas turnīra interesenti tiks aicināti bez maksas noskatīties vienu no Latvijas simtgades animācijas filmām «Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi».
    Paralēli atrakcijām un priekšnesumiem «Mār­dadža» estrādē turpat blakus, pie Kūku pagasta pārvaldes, ikviens varēs baudīt mākslas burvību un muzikālus uzvedumus. Tā kā izstāžu zālei «Mākslas dārzs», tāpat kā novadam, šogad aprit 10 gadi, turpat izstāžu zālē būs vērojama dalībnieču gleznu izstāde.  No plkst. 14.00 ikvienam interesentam būs iespēja sevi atveldzēt un uzlādēt izveidotajā sajūtu gaismas dārzā, kur gaismas lukturu, gaismas objektu un relaksējošas mūzikas radītajā gaisotnē varēs skaitīt zvaigznes un atvērtām acīm izsapņot savu skaistāko vasaras saulgriežu sapni kopā ar Virešu pagasta instrumentāli muzikālo grupu. 
    Tāpat mums, latviešiem, saulgrieži nav iedomājami bez siera, ugunskura un Rūdolfa Blaumaņa «Skroder-dienām Silmačos»! Novada amatierteātri to ir akceptējuši un visus «Skroderdienu» mīļus plkst. 16.30 aicina uz šo aizraujošo dziesmu un deju uzvedumu!
    Svētku kūkas gardākais kumoss solās būt dziesmu duelis ar Baibu Sipenieci-Gavari, Uldi Marhileviču, Normundu Jakušonoku un novada dziedošajām personībām – katru pagastu pārstāvēs divas personas.
    Savukārt vakara izskaņā, uzreiz pēc «Dziesmu dueļa», no plkst. 23.00 jautrā deju solī kājas izlocīt varēs virtuozā Normunda Jakušonoka un talantīgā DJ Jāņa Baloža piedāvātajos mūzikas ritmos!
 
Tiekamies Krustpils novadā, un starosim kopā!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru