Krustpils sportistiem spožs revanšs «Brīvās Daugavas» balvu izcīņā
Valerjans Vizulis, turnīra tiesnesis

Pēc zaudējuma iepriekšējā gadā  Krustpils–Jēkabpils turnīrā abos sacensību veidos – gan šahā, gan dambretē –  krustpilieši bija izdarījuši pareizus secinājumus, un šogad viņu pārsvars abos sporta veidos bija ļoti pārliecinošs. Jēkabpilieši bija apmulsuši jau pēc pirmās kārtas, un viņiem vairs neizdevās organizēt no­pietnu pretestību.
     Dambretē Krustpils puse uzvarēja ar 61:39. Šahā krustpilieši bija vēl pārliecinošāki ar 66,5:33,5. Indi­vidāli šahā Krustpils  pusē  labākie bija A. Ivoņins  ar 9 punktiem no 10, otrais –  G. Jankovskis arī ar 9 punktiem, bet ar nedaudz zemāku papildrādītāju; trešajā vietā – I. Kušnarjovs ar  8 punktiem. Tikpat punktu un visi papildrādītāji vienādi bija arī R. Petrovam – vietu izšķīra monētas mešana. Jē­kabpi­liešu rindās spilgts līderis bija A. Vanaģelis, kurš sa­sniedza turnīra augstāko rezultātu 9,5 punkti no 10. Ģ. Kiršbergam šoreiz 8 punkti un otrā vieta. Sportisko cīņu spraigumu apliecina trešās vietas ieguvēja J. Leļa rezultāts – 5,5 punkti no 10, jo pretinieku rindās bija patiesi meistarības smagsvari.
    Dambretē individuāli jēkabpiliešiem ar teicamu rezultātu – 9 punkti no 10 – uzvarēja R. Paegle. Otrajā vietā – V. Vizulis ar 7,5 punktiem. Trešajā vietā atkal ar 5,5  punktiem ierindojās J. Le­lis. Krustpiliešu rindās līdera loma izdevās E. No­vickim, uzrādot labāko re­zultātu – 9 punkti. Viņam sekoja I. Kelass ar 8 punktiem. Trešajā vietā – V. Mass ar 7,5 punktiem.
      Atkal interesantu niansi turnīram piešķīra RTU profesora inženierzinātņu doktora Jāņa Leļa piedalīšanās turnīrā. Tā organizatori arī šoreiz atbalstīja viņa lūgumu atļaut, nepalielinot ap­domas laiku, vienlaicīgi nospēlēt gan šaha, gan dambretes sacensībās. 5,5 punkti no 10 katrā  spor­ta veidā deva viņam šo­gad  iespēju ieņemt trešo vietu abos turnīros. Patiesi retas cilvēka analītiskās spējas un prāta elastība.
    Laikraksts «Brīvā Dau­gava» kārtējo gadu ar savu atbalstu nodrošināja ilggadīgā turnīra prestižu, ap­sveicot uzvarētājus ar savām balvām. Arī šo faktu šahisti un dambretisti ar pateicību novērtēja kā kultūras un sociālo fenomenu.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. e2-e4
    e2-e4
    pirms 10 mēnešiem

    Jēkabpilieši jau pēc 1. kārtas bija samulsuši un viņiem neizdevās organizēt pretestību. Skan it kā Saules kauja tur būtu risinājusies. Vai tad nebija neviena Jēkabpilieša, kas iešauj krustpiliešiem pa ķobi? Ibio!!!! Atbrauc uz Jēkabpili un sasit mūsējos. A mūsējie ierauj astes!!!! Nākošgad vajag paņemt komandā novusistus ar visām kijām, tie kārtību ieviesīs u iedos kam vajag pa kamiešiem,

    Atbildēt

Pievienot komentāru