Labības pārstrādes ražotne  jāpabeidz līdz jaunajai ražai
INESE ZONE

Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps un vietniece Kristīne Ozola iepazinās ar būvdarbu norisi tā dēvētajā pārslu ražotnē. Labības pārstrādes ražotne top Jēkabpilī, Ķieģeļu ielā 19, īstenojot projektu «Degradētās teritorijas revitalizācija uzņēmējdarbības attīstībai Jēkabpilī». Būvdarbus veic SIA «Jēkabpils PMK». SIA «Jēkabpils PMK» valdes priekšsēdētājs Māris Dimants stāsta, ka jēdzienu «degradēta teritorija» lieliski ilustrē objekta piebraucamā ceļa būvdarbi, kur zeme slēpj daudz celtniecības materiālu palieku. Acīm­redzot no laikiem, kad blakus teritorijai padomju laikos tika uzcelts dzelzsbetona konstrukciju cehs.  Tāpat bijis nepieciešams veikt teritorijas attīrīšanu no atkritumiem. Piemēram, nācies izvest 110 tonnas riepu, ku­ru nodošana utilizācijai izmaksā 100 eiro par ton­nu. Pievedceļu būvēs ar izeju uz Ķieģeļu ielu, un tas kalpos arī nākamā projekta objekta – metālapstrādes angāra – vajadzībām. Arī to plāno sākt būvēt šogad.
Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps uzsver, ka pievedceļa izbūve un savienojums ar Ķieģeļu ielu varētu ieinteresēt arī privātos investorus izmantot degradētās teritorijas. Uz­ņēmējam pašam būvēt šādu ceļu nebūtu izdevīgi, bet, ja ceļš jau ir un ir ierīkota nepieciešamā infrastruktūra – gāzes, elektrības apgāde un citas –, uzņēmējiem  ir vieglāk īstenot savas ieceres. Tāpat arī pašvaldība esot gatava izmantot citas investīciju iespējas, lai sakārtotu degradēto teritoriju un būvētu citas ražotnes. Grau­du pārstrādes rūpnīca ekspluatācijā jānodod līdz jaunajai ražai, un tā kopā ar metāla apstrādes angāru varētu dot aptuveni 100 jaunu darbavietu. 
M. Dimants stāsta, ka šobrīd ir uzbūvēts ražošanas un noliktavu telpas karkass, ierīkots gāzes vads, kanalizācija un elektriskie tīkli, iebetonēti pamati pārtikas pārstrādes ražotnes glabāšanas bunkuriem un uzsākti darbi pie administratīvās ēkas celtniecības. 
Kā informē Jēkabpils pašvaldība, kopējā līguma summa ir 3 687 368,93 eiro. Būvuzraudzības izmaksas, ko veic IK «Būvzinis-J», ir 11 858 eiro, bet autoruzraudzības izmaksas – 6 050 eiro, un to veic SIA «Aci­tektura».
BD jau informēja, ka ražotnei ir atrasts nomnieks. 24. augustā Jēkabpils  dome apstiprināja lēmumu par topošā objekta nodošanu nomā SIA «Goldkorn».
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru