Lai kaķi nepaliek uz ielas
INESE ZONE

21. decembrī biedrība «Par ķepām» rīkoja  Ziemassvētku eglīti savās jaunajās telpās Rīgas ielā, ko paši dēvē par kaķu pansiju. Jaunajās telpās bija pulcējušies biedrības locekļi un atbalstītāji, kam nav vienaldzīgs bezpajumtes kaķu liktenis.
    Biedrības vadītāja Laima Bebre izteica pateicību ziedotājiem, kuri atbalsta biedrību finansiāli, ziedojot tās kontā vai ziedojumu kastītēs, kā arī dāvinot kaķu barību un inventāru kopšanai.  Liels paldies tika teikts atsaucīgajiem 3. vidusskolas 1. līdz 6. klašu audzēkņiem, viņu vecākiem un skolotājiem par biedrībai sarūpēto dāvinājumu. Bērni bija sagādājuši kaķu barību, segas, trauciņus, rotaļlietas  un citas noderīgas mantas. Pasākumā piedalījās arī Pēterim Sprukts un Marģeris Jaundzems, kas bija sarūpējuši malku un dīvānu.
    Biedrība dibināta 2013. gadā. Laima Bebre stāsta, ka visus šos gadus tās darbs veltīts vienam mērķim: veicināt tolerantu, iejūtīgu attieksmi pret bezsaimnieku mājdzīvniekiem, mazinot nežēlību un veicinot dzīvnieku labturības normu ievērošanu, kā arī pašvaldības atbalstītās programmas «Noķer, sterilizē, atlaid» īstenošana.  Tas ir sirdsdarbs, ko biedrības locekļi veic, bieži vien izmantojot savus personīgos līdzekļus. Viņi nespēj samierināties un pieļaut, ka uz ielas iet bojā novārguši un izsalkuši kaķi, kas saviem saimniekiem kļuvuši lieki. Telpas, kur tiek izmitināti uz ielas atstātie dzīvnieki vai pamestie kaķēni, tiek nomātas. Biedrība maksā par īri, nodrošina siltumu, uzkopj. Tādējādi bezsaimnieka kaķiem tiek nodrošināta pajumte, barība, veterinārā aprūpe, dzīvniekus sterilizē un atrod labus saimniekus. Pērn izdevies atrast mājas 30 kaķiem. Pateicoties biedrības darbam, bezsaimnieka kaķu koloniju iemītnieki ir sterilizēti, tā samazinot vairošanos, un biedrība gādā arī par kārtību un barību pilsētas kaķu mājās un to apkaimē, kur šobrīd gādā par aptuveni 85 kaķiem.
     -Pagraba kaķis, kas pieradis dzīvot bez saimnieka atbalsta, uz ielas neaizies bojā. Bet mājas kaķis, ko saimnieks pamet uz ielas, ir nolemts nāvei. Cilvēku nežēlība ir neiedomājama. Pamet pat skaistus šķirnes kaķus kā kādu apnikušu lietu. Joprojām aktuāli tas, ka bērnam par prieku paņem kaķēnu, bet, kad tas paaugas, dzīvnieks nevienam vairs nav vajadzīgs un tiek izmests uz ielas. Tāpat bezatbildīgi saimnieki ļauj kaķiem nekontrolēti vairoties, un tad tos izmet uz ielas. Tāpēc arī nenosaucam kaķu pansijas adresi, jo tad uz turieni sāk nest kaķēnus un liekus kļuvušos dzīvniekus. Mums jau ir tāda bēdīga pieredze no citām vietām. Tiklīdz uzzina, ka mēs tur izmitinām kaķus, nāk un met tos pāri sētai. Mēs kaķus kopjam, sterilizējam. Šobrīd mums pansijā ir 11 kaķi. Nākam no paša rīta, kopjam, barojam, kurinām telpas. Ar kaķēniem vajag kontaktēties, socializēt viņus, lai pierod pie cilvēkiem, pie rokām, jo kā gan citādi viņi vēlāk varēs kontaktēties ar saviem saimniekiem. Te arī pēc operācijām turam sterilizētos āra koloniju kaķus, kamēr viņi atkopjas. Mūsu darbs ir arī iet uz skolām, uz bērnudārziem un stāstīt bērniem par to, ka par saviem mājdzīvniekiem ir jāuzņemas atbildība, ka nevar nežēlīgi izturēties pret ielas kaķiem. Bērni ir atsaucīgi, līdzjūtīgi un gatavi palīdzēt un iesaistīties, bet ar pieaugušajiem dažreiz ir grūtāk, – stāsta L. Bebre.    
    Biedrība «Par ķepām» aicina visus interesentus un dzīvnieku mīļus sniegt atbalstu turpmākajam darbam. Ziedot var biedrības ziedojumu kastītēs kafejnīcās, veikalos un veterinārajās aptiekās: «Mājas mīlulis» Nākotnes ielā; «Ceļavējš» Bebru un Ventas ielā; «Sakura» Brīvības ielā; «Zoobums» Vienības ielā; «Zelta zivtiņa» Rīgas ielā; «Jāņa aptieka» Rīgas ielā; «Lone» Viestura ielā; «Sudrabkaija» Meža ielā; «Vet – Vip» Brīvības ielā.  Biedrības konts atvērts «Swedbank» - kods HABA LV 22, konta numurs LV33HABA0551037486625, tālrunis uzziņām 27132560. 
   «Par ķepām» saka paldies visiem ziedotājiem un atbalstītājiem un  tiem jēkabpiliešiem, kuri nav vienaldzīgi un baro pamestos ielas kaķus.
 
D. Gagunova foto
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru