Lai netiktu veikta alkohola pārbaude, mēģināja piekukuļot policistus
Ieva Sietniece, VP ZRP vecākā speciāliste

12. augustā, vakarpusē, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī tika   saņemta informācija, ka Jēkabpilī pamanīts autobraucējs, kurš, iespējams, brauc alkohola reibumā.
    Reaģējot uz saņemto informāciju,, patruļpolicijas darbinieki Latgales ielā apturēja automašīnu «Audi A4». Lai neveiktu alkohola pārbaudi, autovadītājs – 1984. gadā dzimis vīrietis, mēģināja piekuļot policistus, dodot 30 eiro lielu kukuli. Tā kā autovadītājs atteicās no alkohola pārbaudes, policisti viņu nogādāja medicīnas iestādē. Arī medicīnas iestādē autovadītājs attiecās no alkohola pārbaudes, par ko tiks saukts pie administratīvās atbildības, savukārt par  kukuļdošanu  uzsākts kriminālprocess.
   Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.15  8.daļa nosaka, ka “Par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmes pārbaudes — uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam simt septiņdesmit eiro apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no tūkstoš divsimt līdz tūkstoš četrsimt eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem”.
     Savukārt Krimināllikuma 323.panta 1.daļa nosaka, ka “Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai apsolītāja, vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu”.
   Policisti turpina aktīvi strādāt kukuļdošanas apkarošanas jomā. Šogad Zemgales reģiona policisti aizturējuši jau 25  autovadītājus - kukuļdevējus, no tiem Aizkrauklē - 11, Jelgavā - 4, Dobelē - 4, Jēkabpilī - 3, Bauskā - 2 un Tukumā -1. 
   Policija izsaka pateicību vērīgam iedzīvotājam, kurš ziņoja par likumpārkāpēju, kā arī lūdz citus iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem, un pamanot likumpārkāpumu, nekavējoties par to informēt policiju, zvanot pa tālruni 110.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Ja jau publicē tādas ziņas, tad skaidrs, ka piekukuļošana neizdevās. Gribētos no masu mediju puses vairāk dzirdēt notikumu aprakstus arī par veiksmīgiem darījumiem.

  Atbildēt
 2. zinātājs
  zinātājs
  pirms 1 gada

  Dzimis 1984.gadā, bet neko nezina, ka konkrēti pirmsvēlēšanu laikā neviens no mentiem kukuļus neņem. Neviens jau no viņiem nezina, kas būs jaunais iekšlietu ministrs un kā viņš uz to reaģēs. Ja dzīvo kā pa tumsu un tad arī dabūs pēc nopelniem.

  Atbildēt
 3. bezkaunīgais sivēns
  bezkaunīgais sivēns
  pirms 1 gada

  Labi, ka Tu tas vainīgais neesi. Tu jau varētu priekšvēlēšanas kampaņas ietvaros aktīvāk izskaidrot tautai klaipa ņemšanas un neņemšanas politiku.

 4. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Ne jau miliči dod kukuļus, bet otrādi.

 5. Jefs
  Jefs
  pirms 1 gada

  Nav ko mētāties ar naudu, pietiek, ka šņabim to izlieto, kur nu vēl izdalīt uz ceļa policistiem.

  Atbildēt
 6. zinātājs
  zinātājs
  pirms 1 gada

  Arī pareizi!

Pievienot komentāru