Laikraksta «Brīvā  Daugava» turnīrā uzvar Krustpils šahisti un Jēkabpils dambretisti
Valerjans Vizulis, turnīra tiesnesis

Tradicionālajās sacensībās starp abu Daugavas krastu sportistiem asā cīņā revanšu guva Krustpils šahisti, jau pirmajā kārtā liekot pamatus panākumam, uzvarot ar 7:3.
    Taču viņu konkurenti turpmākajās kārtās uzsāka presingu, kas izpaudās ar matemātiski neticamu precizitāti spiediena palielināšanai, rezultātu uzlabojot par  0,5 punktiem ar katru spēli. Tā kārtu secībā jēkabpilieši izrādīja pieaugošu spēku ar šādiem rezultātiem 3,5:6,6, 4:6, 4,5:5,5, 5:5, 5,5:4,5 un 5,5:4,5. Astotajā kārtā inici­atīvu atkal pārņēma krustpilieši un finišu sasniedza ar 57:43 kā uzvarētāji. 
    Krustpils komandā labākais – Igors Kušnarjovs ar 9,5 punktiem, otrajā vietā – Renārs Petrovs, kuram 9 punkti, un trešais –  Kristers Policāns ar 7 punktiem.
Starp Jēkabpils šahistiem pirmais bija Kārlis Mālnieks ar 7 punktiem, Kasparam Ņukšam 6,5 punkti, bet Guntim Jankovskim – 6 punkti.
    Arī dambretes turnīrā iznākums bija ar revanša akcentu. Jēkabpils dambretisti pēc pārtraukuma uzvarēja krustpiliešus.  Pirmajā kārtā gan ar rezultātu 5:4 uzvarēja Krustpils dambretisti, taču turpmākajā gaitā izpaudās jēkabpiliešu pārsvars. Turnīra  noslēgumā ar 47,5 pret 33,5 punktiem  uzvara bija jēkabpiliešiem.
Uzvarētāju komandā labākais bija Raivis Paegle ar 8 punktiem, Dzintars Ada­movičs – otrajā vietā ar 7 punktiem, bet trešā – Laura Kronberga, kurai puspunkts mazāk.
   Krustpiliešiem pārliecinošs līderis ar 7 punktiem bija Edvīns Šķilters. Otrajā vietā – Maigonis Juhņēvičs, kuram 6 punkti, bet trešajā vietā – Ivars Kelass  ar 5 punktiem.
    Interesanti piezīmēt, ka komandā ar Lauru spēlēja viņas audzēknis – desmitgadīgais Arvo Krebe, kurš ar labu rezultātu – 5 punkti – dalīja 5.–7. vietu. Viņš ir šī gada Latvijas čempions U10 un Eiropas čempionāta sudraba laureāts U10 grupā.
   Visi uzvarētāji saņēma laikraksta «Brīvā Daugava»  balvas un, tāpat kā visi pārējie dalībnieki, ir gandarīti  par tradīcijas turpināšanos.
     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru