Laiks interjera pārvērtībām? Lūk, 10 padomi arī tavam mājoklim!
Apmaksāts raksts

Ilgāku laiku dzīvojot vienā un tajā pašā mājoklī, viss sāk šķist pierasts un garlaicīgs. Sāc domāt par pārmaiņām? Lūk, 10 noderīgi padomi, kā atsvaidzināt savu mājokļa interjeru: 
 
1.  Pārbīdi mēbeles
Šis ir padoms, kas tev neizmaksās pilnīgi neko. Iespējams, ka tavam mājoklim vajag pamainīt tikai mēbeļu izkārtojumu, nevis ķerties klāt kārtīgām pārmaiņām. Pārbīdi mēbeles un tu redzēsi, kā tavs mājoklis iegūst pavisam jaunu izskatu.
 
2.  Izveido sienu – galeriju
Šobrīd ļoti populāra tendence ir veidot sienu – galeriju. Šāda veida siena sevī iekļauj gan foto attēlus, gan dažādus zīmējumus. Ideālā variantā izveidosi foto sienu ar sev personiskiem, mīļiem un svarīgiem foto. Izmantojot foto rāmīšus, var izveidot veselu sienu un tas nemaksās pārāk dārgi.    
 
3. Smelies idejas internetā
Bieži vien pienāk laiks, kad izsīkst iedvesma un tu vairs nezini, kādus uzlabojumus iesviest savā mājvietā. Lieliska vieta, kur smelties idejas, ir dažādi žurnāli, kā arī interneta resursos atrodamā informācija. Brīnišķīgas idejas vari smelties vietnē „Instagram”. Šī vietne kalpo kā iedvesmas avots dažādām dzīves situācijām, un tā noderēs, lai savā mājvietā ienestu jaunas vēsmas.
 
4. Uzstādi jaunu apgaismojumu
Iespējams, ka tu neesi nemaz aizdomājies par to kā apgaismojums var ietekmēt kopējo interjera dizaina izskatu. Apgaismojums ne tikai rada gaismas fokusa punktus, bet var radīt telpai unikālu un patīkamu atmosfēru. Šis gan nebūs visai lēts prieks, taču, ja esi nolēmis mainīt apgaismojumu mājoklī (vai pat veikt nelielu remontu), taču nav pietiekamu finanšu, kredītlīnija var būt risinājums, protams, izvērtējot savu iespēju atmaksāt.
 
5. Izmanto bezmaksas dizaina programmu
Par šādu programmu lielākā daļa cilvēku vispār nekad nav dzirdējuši. Taču internetā ir atrodamas daudzas dažādas interjera dizaina programmas, kas ļauj tev veidot istabas dizainu, izmantojot 2D un 3D rīkus. Šādi tu virtuāli vari redzēt kā izskatīsies tavs mājoklis pēc pārmaiņām. Šīs programmas ir vienkārši lietojamas un palīdzēs tev, ja esi ieplānojis pamatīgas pārmaiņas.
 
6. Nomaini aksesuārus
Dažkārt pietiek tikai ar pāris aksesuāru maiņu, lai atsvaidzinātu savu mājokļa interjeru. Aksesuāri ir tie, kas tiek pamanīti paši pirmie, tāpēc, ja tos nomainīsi, radīsies sajūta, ka viss interjers ticis atjaunināts.
 
7. Nomaini vecos rokturus
Viena no efektīvākajām lietām, ko vērts izdarīt, ja vēlies nelielas parmaiņas – nomainīt vecos rokturus. Šo it īpaši ir vērts attiecināt uz virtuvi. Jauni rokturi atsvaidzinās skapīšu izskatu. Bieži vien rokturus var iegādāties par zemām cenām. 
 
8. Atsvaidzini pasteļtoņus
Ja tavs līdzšinējais mājokļa interjers ir ieturēts pasteļtoņos, tad laiks tos atdzīvināt. Pietiek tikai pārkrāsot kādu no sienām košākā krāsā un reultāts uzreiz būs daudz labāks. Ja nevēlies pārkrāsot sienas, tad atsvaidzini interjeru ar košiem aksesuāriem vai tekstilizstrādājumiem.
 
9. Atbrīvojies no liekā
Ļoti iespējams, ka tavā mājoklī nevajag iegādāties neko jaunu, gluži otrādi – nepieciešams atbrīvoties no esošajām nevajadzīgajām lietām. Lielākā daļa cilvēku dzīvo mājokļos, kas ir pārblīvēti gan ar mēbelēm, gan dažādiem priekšmetiem. Šobrīd aktuāls ir minimālisms un daudzos jaunajos ēku projektos to var ieraudzīt. Tāpēc rūpīgi apdomā vai viss, kas atrodas tavā mājoklī ir tev nepieciešams, un vai visu no tā tu ikdienā izmanto. Ja ne, tad laiks atbrīvoties no nevajadzīgajām lietām. Tiklīdz būsi to izdarījis, tavs mājoklis iegūs jaunu izskatu, un pats labākais - tu būsi atbrīvojies no lietām, kas visticamāk atradās tavā mājoklī tikai, lai krātu putekļus.
 
10. Atjauno vecās mēbeles
Iespējams, ka tev mājās ir saglabājušās mēbeles no tavu vecvecāku laikiem. Ko darīt, ja tās neliekas vairs pievilcīgas? Vai mest laukā? Protams, to izlemt vari tikai tu pats, bet iespējams, ka šīm mēbelēm vajadzētu dot otru iespēju. Atjaunojot vecās mēbeles, var iegūt patiešām patīkamus rezultātus un izmaiņas visā interjerā. Svarīgs faktors – atjaunojot vecās mēbeles, nevis pērkot jaunas, ietaupīsi kaudzi naudas. 
 
Izmanto šajā rakstā iekļautos padomus un nebaidies eksperimentēt. Mājokļa pārvērtībām nav jābūt obligāti dārgām. Bieži vien labākās pārvērtības ir tās, kuras ir pavisam nelielas un dabiskas.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru