Latvijas čempionāta pirmajā posmā Baļotes ezerā noķer 2,5 tonnas karpu
Juris Šteinbergs

Pagājušajā nedēļā no ceturtdienas līdz pat svētdienas pusdienlaikam Baļotes ezerā risinājās Latvijas čempionāta karpu makšķerēšanā pirmā kārta. 
     Cīņu par čempionu medaļām šogad sāka 31 komanda – par piecām vairāk nekā pērn.  Pirmajā dienā tiesnešiem svēršana lielākoties veicas ātri, jo noķerto zivju nav daudz. Tā bija arī šoreiz – līdz vakaram pie lomiem tika vien sešas komandas. Ar trim karpām 10 kg kopsvarā vadībā izrāvās «EM Carp». Toties pirmā nakts bija karsta gan tiešā, gan pārnestā nozīmē – pirmās dienas līderi, kas copēja  48. sektorā, vilka vienu zivi pēc otras. 34 Baļotes skaistules sagūla komandas uzglabājamajos tīkliņos, ļaujot «EM Carp» vīriem arī pēc otrās svēršanas būt pārliecinošā vadībā ar 96 kilogramiem zivju. Tuvākie sekotāji «Amigo Baits» un «Mītava» atpalika jau attiecīgi par 46 un  55 kg. 
     Tomēr saglabāt lielo pārsvaru «EM Carp» vīriem neizdevās. «Amigo Baits» stabili katrā dienā, izņemot pirmo, izvelkot vairāk nekā 30 zivis, pārliecinoši uzvarēja, sasniedzot 236 kg loma kopsvaru. Otro vietu ar 176 kg ieņēma «Mītava», bet trešo – ar 168 kg «Citāda karpa». Šīgada čempionāta reglaments ir atšķirīgs no iepriekšējiem gadiem. Visi sektori sadalīti trīs zonās –  nosacīti tādās, kur ķeras labi, vidēji un slikti, tādēļ, tēmējot uz uzvaru čempi­onāta kopvērtējumā, ir svarīgi uzvarēt zonās. Pirmajā posmā A zonā uzvarēja «EM Carp», B zonā – «Amigo Baits», bet C zonā  – «Mītava».
   Balvu par lielāko izvilkto zivi saņēma «Kurland Carp» makšķernieki, kuri pievārēja 10,775 kg smagu Baļotes skaistuli. «Kara+1» izvilka  9,750 kg karpu, bet vairākām komandām izdevās tikt pie septiņniecēm. Kā parasti, ieskaitē gāja tikai par 1,5 kg smagākas karpas.  
    Kopumā no ezera dzelmes saules gaismā tika izvilk­tas 1050 karpas 2677 kg kopsvarā. Tāds zivju daudzums nevienās sacensībās Baļotes ezerā vēl nebija noķerts. Vidējais zivs svars – 2,586 kg. Desmit komandas izvilka vairāk nekā 100 kg zivju. Protams, ka visas karpas tika atlaistas, un ezera zivju resursi samazinājās tikai par kādu breksi, kas tika vietējo māju iedzīvotājiem kūpināšanai. 
    Nākamās sacensības Baļotē  «NGT Latvia» kauss, Latvijas čempionāta amatieriem 2. posms  notiks no 10. līdz 12. jūlijam.
 
Autora foto

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru