Latvijas Simtgades zaļumballe Jēkabpilī
Santa Vucāne, Jēkabpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldes Projektu koordinatore

Jau senlaikos latvieši ir pratuši rast laiku, lai pulcētos zaļumos uz deju vakaru. Kaimiņš uzrunājis kaimiņu, dodoties kopīgā pāris kilometru garā pastaigā uz lampiņām izgaismoto estrādi, dziedādami un priecādamies par satikšanos. Mēs šo tradīciju esam kopuši ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Visur, kur pulcējāmies, skanējušas ziņģes un dažādos laikos atļautas un aizliegtas dziesmas, kas izdejotas mājas ballītēs un kopīgās satikšanās reizēs.
      Balle zaļumos – tā ir īpaša maģija, kad dejo visi – gan kautrīgais skolas puika ar apmulsušu klases meiteni, gan bravurīgais pagasta zemnieks ar sievu, gan pilsētas švīts ar tikko iepazītu jaunkundzi vējā plīvojošiem matiem… Tās ir atmiņas, tie ir vietu un cilvēku stāsti, tā ir sastapšanās, kas var pārtapt arī lieliskā ieguldījumā jūsu kopienai. Tas būs laiks, kad izbaudīt vasaru un brīvību, atgriežoties pie kaut kā, kas daudziem no mums raisa sentimentālas atmiņas.
Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas visā Latvijā un pasaulē pāri pakalniem, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās tiks rīkota Zaļumballe lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju, tautas mūzikas ansambļu vai mūzikas grupu pavadībā. Būs tikai jāizvēlas tuvākais parks vai estrāde, jāatrod biedri vai arī jāsapucējas un jādodas iepazīties.
   Dejojot priecāsimies par to, ka varam gan kopt savas tradīcijas, gan izvēlēties paši savu likteni. Svinēsim to, ka pirms simts gadiem bija tādi paši uzņēmīgi cilvēki kā mēs, kuri nebija gatavi palikt malā.
   11. augustā plkst. 17.00, atklājot Kena parka atjaunoto estrādi, pilsētu atkal ieskandinās “Lustes Jēkabpilī”, šogad – tieši pirms Vislatvijas zaļumballes. Šogad pie mums viesosies ciemiņi no Lietuvas – kapelas “Lakštingele” un “Lendrūnas” –, un viesi no Igaunijas – ansamblis “Kõhukesed”. Latviju šajās “Lustēs” pārstāvēs kapela “Spēlmaņi” no Nīgrandes pagasta Kalnu kultūras nama, Andrupenes pagasta lauku kapela un neatņemama šī festivāla sastāvdaļa – mūsu pašu “Kreicburgas Ziķeri”.
   Jēkabpilī Latvijas Simtgades zaļumballe notiks 11. augustā plkst. 20.00 Kena parkā. Jēkabpiliešus un pilsētas viesus īpašā zaļumballes gaisotnē līdz rīta gaismai priecēs grupas “Apvedceļš” un “Jauda”.
    Deju soļus zaļumballē ierādīs Jēkabpils Tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīva “Sadancis” dalībnieki.
Latvijā iemīļotā grupa “Apvedceļš” spēlēs visiem pazīstamās un zināmas dziesmas, kam ikviens varēs ne tikai dejot, bet arī dziedāt līdzi. Brīžos, kad “Apvedceļš” nemuzicēs, uz skatuves kāps grupa “Jauda” no Līvāniem – puiši tajos pašos un vēl lustīgākos ritmos liks izdancoties ikvienam!
    Lustīgākajiem dejotājiem – pārsteiguma balvas!
    Zaļumballes laikā darbosies bufetes.
    Velc smukākās štātes, aun’ glaunākās kurpes un nāc dancot!
     Pasākums bez ieejas maksas
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 11 mēnešiem

  Ko te runā par senseniem laikiem? :DDD Aļo! Grāmatas salasījusies? :D Arī padomju laikos rīkoja riktīgas zaļumballes, sējas , ražas novākšanas balles, arī parastas balles katru nedēļu katrā miestā. Cilvēki satikās, priecājās, izkāvās, iedzēra čarku nedēļas rasslabuhai, dancoja līdz rīta gaismai. Ar kājām toreiz uz balli gāja daudzus kilometrus, jo ne visiem bija transports. Cilvēki bija laimīgāki, veselāki, draudzīgāki, arī izpalīdzīgāki un vienonotāki kā šodien. Uz ceļa satikās pārrunāja savas lietas. Otrreiz satikās tie paši, un tas viens teica, tu zini, es par tevi padomāju, ka vajadzētu tā un tā. Kā ir šodien? Vai kāds par otru vispār padomās? Kaimiņš kaimiņam muguru griež, skatās pār žogu, ko kaimiņš labu dara,'ņe dai bog kaut ko glaunu iegādājies vai iestādījis. Uzreiz ir balta skaudība. Dīrātāju kantori pēdējo kreklu nomaukuši,, cilvēkiem poh, staigās pliku pakaļu. Ne vella necīnās ar netaisnību pats savās interesēs, ne sabiedrības. Un tiem darboņiem pašvaldībās un valdībā to vien arī vajag- aunu baru, ko var viegli ganīt un cirpt. Ko tās dažas zaļumballes šodienas debīlajos laikos dod? Izpriecu, atpūtu...?

  Atbildēt
 2. he he
  he he
  pirms 11 mēnešiem

  agrāk 60-gadnieki ballēs lēca divu pakaļu augstumā, smaids līdz ausīm, tagad knapi kust un bļauj, ka vecs. Laiki mainās...

  Atbildēt
 3. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 11 mēnešiem

  Kreicburgas ziķeri, jā, tie labi laiž, bet nevaru saprast, kas to Apvedceļu aicināja? Ne viņiem tur vārdi, ne mūzika! Tāds nejēdzīgs, manuprāt, troksnis. Vai Kantorim 04 vai Lauku muzikantiem naudas pietrūka?

  Atbildēt

Pievienot komentāru