Latvijas skanīgākais «Putnu bērns» — jēkabpilietis Renārs Tomašickis
SARMĪTE RUTKA

 Decembra sākumā kultūras centrā «Mazā ģilde» Rīgā risinājās XIII Latvijas bērnu un jauniešu vokālais konkurss «Putnu bērni». Tas ir viens no nopietnākajiem jauno izpildītāju konkursiem Latvijā. 
   Šī pasākuma idejas autore, režisore un ilglaicīga vadītāja ir Rīgas Tehniskās universitātes Studentu kluba vadītāja Asja Visocka. Visus 15 gadus konkursa veidošanā aktīvi iesaistījusies un meistarklases organizējusi pasaules    līmeņa   slavenī­ba — vokālā pedagoģe Ani­ta Garanča. Dažāda līmeņa mūzikas zvaigznes darbojas arī žūrijā. 
   Šogad četrās grupās sacentās 120 jaunie dziedātāji no visas Latvijas. Viņu vidū arī A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas vokālās pe­dagoģes Anitas Cink­manes audzēkņi — šoreiz visplašāk pārstāvētajās jaunākajās grupās uzstājās Renārs To­mašickis (6 — 8 gadi) un Krista Fadejeva (9 — 11 ga­di). Komponista jubilejas gadā konkursantiem bija jāizpilda Jāzepa Vītola tautas dziesmu apdares, kā arī divas izvēles dziesmas. Nu jau piekto reizi šī konkursa vēsturē A. Cinkmanes skolēniem ir izcili panākumi — šogad abi dalībnieki iekļuva finālā, kur Krista ierindojās 8. vietā, bet Renārs ar lielu punktu summu bija absolūts līderis.
Lai bērns attīstītos veiksmīgi, jābūt mērķim — augstam un tālejošam. Nedrīkst tikai atsēdēt savu stundu, un viss. Rezultātu var sa­sniegt tikai, ja sadarbojas visas trīs iesaistītās puses — audzēknis, skolotājs un vecāki. Jāteic, ka man ir paveicies gan ar pacietīgiem audzēkņiem, gan saprotošiem vecākiem, — atzīst Anita Cinkmane.
   Skolotāja  slavē savus audzēkņus un teic, ka vokālajam pedagogam panākt vēlamo ir īpaši grūti, jo neko parādīt nevar, skaņas plūdumu bērnam var mācīt tikai pēc personīgajām izjūtām. Un tad ir svarīgi, lai šīs izjūtas skolēnam un pedagogam sakristu. Tā tas esot ar Renāru — zēns ļoti ātri uz­tverot, ko skolotāja no viņa vēlas sagaidīt. Piemēram, konkursa izvēles dziesma   R. Paula kompozīcija «Aiz horizonta» esot visai sarežģīta, bet kopīga darba re­zultātā tieši tās izpildījums atklājis visas Renāra balss iespējas, tās skaistumu.
   Arī pats konkursa uzvarētājs atzīst, ka šī dziesma viņam patīk vislabāk, un saka, ka finālā visgrūtāk esot bijis pārvarēt bailes stāties ietekmīgās žūrijas un pilnās skatītāju zāles priekšā. — Tomēr tad es nolēmu, ka baidīties nevajag. Iztē­lojos, ka dziedu tikai mammai un tētim, un priecājos, ka viss sanāk pareizi. Sko­lotāja iepriekš teica, ka jā­dzied tā, it kā mēs jau būtu 1. vietā — tā arī darījām.
   Bērni teic, ka uzstāšanās konkursā sagādājot tikpat daudz adrenalīna kā brauciens pa amerikāņu kalniņiem. Tiesa, šoreiz nosvinēt uzvaru kopā ar skolotāju un vecākiem laureāti devās uz kartingu halli. Savukārt bal­vā no konkursa rīkotājiem katrs godalgoto vietu ieguvējs saņēma mākslinieka individuāli veidotu stikla putnu, grāmatu par Dzies­mu svētkiem, biļetes uz izrādi «Spēlēsim operu «Mazais skursteņslauķis»», kā arī pie apģērba piespraužamu sudraba putniņu — lai piedalītos šajā konkursā tik ilgi un tik veiksmīgi, ka visi žaketes atloki būtu pilni ar nopelnītajiem lidoņiem. 
 
D. GAGUNOVA un Tomašicku ģimenes 
arhīva foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Anna
  Anna
  pirms 5 gadiem

  Super! Sveicu gan Renāru, gan Kristu! MALAČI

  Atbildēt
 2. Džordž Siksna
  Džordž Siksna
  pirms 5 gadiem

  Skolotāja protams arī pelnījusi vislielākās uzslavas

  Atbildēt

Pievienot komentāru