«Latvijas Tautas saimes grāmata» Jēkabpilī
Jēkabpils Kultūras pārvalde

6. janvārī Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā Svētās mises laikā Krustpils novada pašvaldības pārstāvis Jēkabpils domes vadībai nodeva «Latvijas Tautas saimes grāmatu»
   Laikā no 8. līdz 26. janvārim ikvienam jēkabpilietim, apmeklējot kādu no pilsētas bibliotēkām, būs iespēja «Latvijas Tautas saimes grāmatā» ierakstīt kādu vēlējumu, veltījumu, apsveikumu, atmiņas, pārdomas vai attīstības ideju Latvijas valstij jubilejā, kā arī ierakstam pievienot fotogrāfiju. 
Jēkabpils pilsētas bibliotēkā šī grāmata atradīsies līdz 18. janvārim, bet Jē­kabpils Galvenajā bibliotēkā – no 19. līdz 26. janvārim.
     Jēkabpils pilsētas bibliotēkas darba laiks: pirmdien – trešdien 10.00 – 18.00, ceturtdien  12.00 – 19.00, piektdien 10.00 – 18.00, sestdien  10.00 – 16.00, svētdien – slēgts. Jēkabpils Galvenās bibliotēkas darba laiks: pirmdien – piektdien 12.00 – 19.00, sestdien  10.00 – 16.00, svētdien – slēgts.  
    Sagaidot Latvijas valsts 100 gadu jubileju, valdība aicinājusi katru iedzīvotāju būt aktīvam, iesaistīties pasākumos, atrast ideju, kā atzīmēt šo svarīgo pasākumu. Biedrība «Rīgas aktīvo senioru alianse», atsaucoties uz aicinājumu, attīstījuši ideju par «Latvijas Tautas saimes grāmatu». Tās iecere ir radīt nevis vienkārši laimes vēlējumu apkopojumu, bet iet daudz dziļāk – lai tiem, kuri šo grāmatu lasīs, pavērtos dažādu laikmetu ainas visu Latvijas 100 gadu garumā, lai atklātos dažādi dzīves stāsti, kas kā liecības raksturotu gan cilvēku gaitas Latvijā, gan mūsu kopējo ceļu arī globālajā kontekstā. Jo tas viss kopā veido mūsu tautas vēsturisko atmiņu, mūsu kopējās liecības par tautas noieto ceļu! 
   «Latvijas Tautas saimes grāmata» – tā ir unikāla iespēja katram personiski uzrunāt valsti. Ieceres realizētājs var būt ikviens Latvijas iedzīvotājs neatkarīgi no etniskās, reliģiskās vai politiskās piederības. 
   Grāmata sākusi savu ceļu 2017. gada 20. aprīlī ar iedziedāšanu Rīgā un turpina to pa Latvijas novadiem.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 9 mēnešiem

  No viena grāvja otrā. Kad sāksim iet pa ceļu?

  Atbildēt
 2. laikam
  laikam
  pirms 9 mēnešiem

  jābeidz dzert.DD

 3. faktiski
  faktiski
  pirms 9 mēnešiem

  Viena blogere bija aizdauzījusies uz Igauniju. Tur ir pavisam cits līmenis kā pie mums. Arī preces veikalos esot stipri vien lētākas. Tas pats ir Lietuvā. Kā ir pie mums? Velns par stenderi.

Pievienot komentāru