Latvijas vadošo volejbola komandu duelis turpinās Baltijas līgā

Sestdien noslēdzās Latvijas čempionāta volejbolā finālsērija, bet jau šodien abas vadošās Latvijas komandas – “Jēkabpils lūši” un “RTU/Robežsardze/Jūrmala” -  tikās atkal. Šoreiz abas komandas šķēpus krustoja  “Credit24” meistarlīgas jeb Baltijas līgas ceturtdaļfināla sērijas līdz divām uzvarām  ietvaros.
     Meistarlīgas turnīra tabulā Jūrmalas komanda ieņem ceturto vietu, bet jēkabpilieši – piekto. Jūrmalnieki, kas ilgu laiku bija sestie, divas spēles nemaz neaizvadīja, jo ilgu laiku atradās pašizolācijā covid-19 dēļ. Šajos divos izbraukuma  mačos pret “Selver” un “Amber Volley” jūrmalniekiem tika ieskaitītas uzvaras, un tādējādi viņiem izdevās apsteigt “lūšus”, nobīdot tos uz piekto vietu.   Kā pastāstīja sporta kluba “Jēkabpils lūši” prezidents Māris Trušelis, klubs pret tādu lēmumu nav iebildis, lai gan godīgi būtu par šīm nenotikušajām spēlēm punktus neskaitīt. Tomēr, ja ceturtie būtu “lūši”, tad ceturtdaļfinālā nāktos spēlēt pret “Parnu VK”, un nevar zināt, kā šis duelis vēl beigtos. Komanda piekritusi šādam samērā nesportiskam  iznākumam, jo ar Jūrmalas komandu vēl pirms Latvijas čempionāta piektās spēles  izdevies vienoties, ka mājas priekšrocības meistarlīgas ceturtdaļfinālā tomēr būs Jēkabpils vienībai. Jūrmalnieki bijuši cieši pārliecināti, ka uzvarēs Latvijas čempionātā, varbūt arī tādēļ piekrituši šādai kārtībai.
     Trešdien sērijas pirmais mačs saskaņā ar aprakstīto vienošanos notika Jūrmalā. Viesi iesāka ar 10:6, pēc otrā tehniskā pārtraukuma rezultāts bija 16:16, tad vairākas reizes minimālā vadībā bija mājinieki, bet lūši vienmēr atspēlējās un pirmo setu uzvarēja ar 25:23.  Otrais sets iesākās līdzvērtīgā cīņā, bet tad viesiem izdevās izrāviens no 10:9 uz 19:11. Jēkabpilieši pie tāda milzu pārsvara atslāba un setu noslēdza savā labā ar 25:19. Likās, ka pēc diviem uzvarētiem setiem mājinieki būs psiholoģiski sagrauti un “lūšiem” uzvara atnāks viegli trijos setos, taču tā nenotika. Trešā seta ievadā rezultāts sešas reizes bija neizšķirts, līdz jēkabpiliešiem izdevās mini izrāviens divu punktu vērtībā – 8:6. Seta otrajā pusē vadību pārņēma “RTU/Robežsardze” un “lūšiem” nelielo punktu starpību sadeldēt neizdevās – zaudējums ar 23:25, un pa setiem rezultāts kļuva 2:1. Sīvi iesākās arī spēles ceturtais cēliens. “Nosēdās” pirmos divus setus labi aizvadījušais Jānis Medenis, un viņa vietā laukumā tika sūtīts  Kristers Dardzāns.  Seta otrajā pusē mūsējie daudz kļūdījās servējot, tādēļ atrauties neizdevās. Galotnē mūsējiem bija trīs mačbumbas, pretiniekiem – divas setbumbas. “Lūši” tomēr izrādījās stiprākiem nerviem  - Kristaps Šmits ar bloku guva pēdējo punktu setā, un “Jēkabpils lūši” uzvarēja  ar 29:27 un spēlē - ar 3:1. K. Šmits guva 29 punktus, Gustavs Freimanis – 13, Jānis Medenis – 12, savukārt Armands Āboliņš un Vladislavs Blumbergs – pa 10. Bez jau minētajiem volejbolistiem laukumā bija arī saspēles vadītājs Edvīns Skrūders un libero Dāvis Melnis, bet epizodiski laukumā nāca arī Ēriks Voroņko.
    Sērijas nākamā spēle notiks sestdien, 10. aprīlī, Jēkabpils Sporta namā, bet,  ja būs nepieciešama trešā, arī tā risināsies Jēkabpilī.
Citos ceturtdaļfināla pāros pirmajos mačos Pērnavas “Parnu VK” ar 3:0 pieveica “Bigbank Tartu”, “Amber volley” ar 1:3 piekāpās “Saaremaa”, savukārt “TalTech” un “Selver” tiksies rīt, 8. aprīlī.