Lauksaimniecībā trūkst darbinieku – saimniecības aicina darbā!
Dagnija Muceniece, Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ārkārtējās situācijas laikā, kad daļa cilvēku uz laiku ir zaudējusi darbu, Zemkopības ministrija aicina izmantot iespēju rast darbu lauku saimniecībās un uzņēmumos. Daļa Latvijas lauku saimniecību izjūt darbaspēka trūkumu un piedāvā gan pastāvīgu, gan sezonas darbu dažādās lauksaimniecības nozarēs.
      Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards norāda: “Šis ir sarežģītu izaicinājumu laiks vairākām nozarēm kā Latvijā, tā arī visā pasaulē. Jauna vai pagaidu darba rašana ir viens no aktuālajiem jautājumiem, kas šobrīd satrauc Latvijas iedzīvotājus un uzņēmējus. Tādēļ ir svarīgi ņemt vērā, ka lauksaimniecības nozarē arī šobrīd ir plašas iespējas rast darbu dažādās saimniecībās un uzņēmumos. Tā ir ne vien iespēja nozarē, kas nodrošina Latvijas iedzīvotājus ar nepārtrauktu pārtikas pieejamību, rast pagaidu darbu, bet jo vairāk pat iespēja saskatīt un sasaistīt savas turpmākās darba gaitas ar lauksaimniecības nozari, ražojot jau izsenis iecienītus produktus, kā arī radīt arvien jaunas un inovatīvas pārtikas preces.”
      Darba meklētāji vakancēm darbam lauku saimniecībās var pieteikties attālināti Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) CV un vakanču portālā. Šobrīd NVA ir reģistrēts ap 700 aktuālo brīvo darba vietu lauksaimniecības jomā. Tāpat arī darba devēji, meklējot darbiniekus, ir aicināti vakances savās lauku saimniecībās vai uzņēmumos pieteikt NVA CV un vakanču portālā.
     Vairākās lauksaimniecības nozarēs uzņēmēji saskaras ar regulāru darbaspēka trūkumu. Piemēram, darbinieki ir ļoti gaidīti dārzkopībā un augļkopībā gan tagad – lauksaimnieciskās ražošanas sezonas sākumā, gan arī ražas novākšanas laikā vasarā un rudenī. Darbinieku trūkuma dēļ nereti dārzkopībā un augļkopībā uz lauka nenovākta paliek daļa no izaudzētā. 2020. gada lauku darbu sezonā, saskaņā ar aplēsēm, dārzkopības un augļkopības nozares varētu piedāvāt darbu līdz pat 2 000 strādājošo. Lauku saimniecības darbiniekus gaida ar lielu atsaucību.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. he-he-he
    he-he-he
    pirms 2 mēnešiem

    Kurš nu ies pa lauku akmeņus lasīt, nesmīdināt, Vieglāk vaimanāt un pabalstus diedelēt.

    Atbildēt

Pievienot komentāru