Lauku uzņēmēji bija aicināti uz pieņemšanu pie valsts prezidenta
ILZE BIČEVSKA

17. novembrī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vē­jonis rīkoja pieņemšanu par godu Latvijas valsts 98. dzimšanas dienai. Uz to citu aicināto viesu starpā bija arī uzņēmējs no Aknīstes, SIA «Indāres» īpašnieks Modris Porietis, zemnieku saimniecības un lielfermas «Kalna Dambrāni» īpašniece Iveta Tīrumniece, kā arī SIA «Sēlijas mežs» valdes loceklis Ivars Dričs no Salas novada.
   Oktobra vidū Valsts prezidenta kanceleja nosūtīja novadu pašvaldībām aicinājumu izvirzīt un pieteikt svinīgajai pieņemšanai vienu konkrētajā pašvaldībā strādājošu nacionālu uzņēmumu, ar kura darbību un pa­nākumiem vietējā vara un ie­dzīvotāji lepojas. Uz pieņemšanu pie prezidenta tika aicinātas gan izvirzītās personas, gan pašvaldību vadītāji. 
    SIA «Indāres» (dibināta 1997. gadā) ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Aknīs­tes novadā. Darbības pamatnozare — mežizstrāde. Vi­dē­jais strādājošo skaits 2015. gadā — 60 darbinieki. 2014. gadā uzņēmums valstij so­ciālajā nodoklī samaksājis 284 715 eiro, iedzīvotāju ie­nākuma nodoklī — 185 438 eiro 2014. gadā, bet 215950 eiro — 2015. gadā. M. Po­rietis savulaik absolvējis Ak­nīstes vidusskolu un pēc dienesta armijā strādājis Jēkab­pils Mežrūpniecības saimniecībā. Uzņēmumu dibinājis kopā ar tēvu Hariju Porieti. SIA «Indāres» novadā regulāri atbalsta vietējās kultūras un sporta aktivitātes, tajā skaitā M. Porietis ir  arī rallijkrosa sponsors.
    — Mūsu saimniecībā patlaban darbs ir trīsdesmit strādniekiem. Savu darbību sākām 2001. gadā. Šobrīd mūsu rīcībā ir ap 700 ha ze­mes, un patlaban fermās ko­pā ir 1400 liellopi. Vidējais izslaukums — 12 000 l no govs gadā. Jaunākais: šogad nodota ekspluatācijā novietne gaļas lopiem, ar kuru audzēšanu nodarbojamies salīdzinoši nesen, — stāsta zemnieku saimniecības un lielfermas «Kalna Dambrāni» īpašniece Iveta Tīrumnie­ce. Viņa teic, ka savas uzņēmējdarbības laikā ir bijusi aicināta uz pieņemšanu pie vairākiem no toreizējiem Latvijas Valsts prezidentiem. 
    — Tā ar iepriekšējo prezidentu Andri Bērziņu esmu tikusies vairākas reizes, tāpat arī ar Valdi Zatleru, kura po­zitīvā iezīme bija tā, ka viņš labprāt bieži devās izbraukumos uz laukiem pats, lai re­dzētu, kā iedzīvotājiem, tajā skaitā uzņēmējiem, klājas.  V. Zatlers ir viesojies arī mū­su saimniecībā. Jā, viņam in­teresēja, kas laukos notiek. Ceru, ka arī Raimonds Vējo­nis izrādīs šādu interesi. Sa­vulaik viņš kā nekā bija vides ministrs un lauku tēma vi­ņam nav sveša. Runājot par šādu pieņemšanu pie Valsts prezidenta laikā ap Latvijas Republikas proklamēšanas dienu, es varu sacīt, ka tas ir pozitīvi. Ir taču patīkami, ja arī prezidents izrāda, ka spēj novērtēt lauku uzņēmēju ie­guldījumu valsts labā, — uzskata I. Tīrumniece. 
   Kā stāsta Salas pašvaldības priekšsēdētāja Irēna Spro­ģe, SIA «Sēlijas mežs» (dibināta 1993. gadā) novadā esošo ražotņu vidū patlaban atrodas trešajā vietā ap­grozījuma ziņā. Uzņēmums ir viens no lielākajiem no­dokļu maksātājiem Salas no­vadā. laika gaitā tas modernizējis ražošanu un paplašinājis produkcijas klāstu.    — Tā­pēc pašvaldībā nolēmām, ka uz pieņemšanu pie prezidenta jāizvirza tieši «Sēlijas meža» pārstāvis Ivars Dričs, — teic I. Sproģe.
    Pagājušajā gadā šā uzņēmuma apgrozījums bija     2,6 miljoni eiro, kas ir par 15% vairāk salīdzinājumā     ar 2014. gadu, bet par   28% vairāk salīdzinājumā    ar 2013. gadu. SIA «Sēlijas mežs» dod darbu vairāk nekā simts strādājošajiem. Produkcija — koka dārza mājiņas, brīvdienu mājiņas un garāžas — pārsvarā tiek eksportēta. «Sēlijas meža» produkti ir novērtēti vairākās valstīs: Vācijā, Francijā, Spā­nijā, Itālijā, Norvēģijā un Zviedrijā. 
 
Foto:  Valsts svētku priekšvakarā pieņemšanā pie prezidenta Raimonda Vējoņa: (no kreisās) Ivars Dričs, Irēna Sproģe, Vija Dzene un Modris Porietis.

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Padomju kolhoznieks
  Padomju kolhoznieks
  pirms 2 gadiem

  Jopcik! 12000 litru no govs gadā! Nav brīnums, ka nav kur pienu likt un iepirkuma cenas krīt. Manos laikos pie tādiem izslaukumiem viss fermas personāls no slaucējas līdz mēslu šķūrētajam ar Soc. darba varoņa zvaigznēm staigātu

  Atbildēt
 2. anita
  anita
  pirms 4 mēnešiem

  Toties tagad lielākais apbalvojums stradniekam šajā fermā-izlamāšana,apvainojumi utt.Parastu stradnieku jau neviens neapbalvo.

Pievienot komentāru