Leģionāru slimības ierobežošanai ūdenim krānā  jābūt 55 grādus karstam
Sagatavoja J. Apīnis

Veselības ministrija in­formē, ka, veicot pasākumus leģionāru slimības ierobežošanai, paredzēts no­­teikt, ka karstā ūdens temperatūrai izdales vietā, tai skaitā katrā dzīvoklī, ir jābūt ne zemākai par 55 grādiem.
     Tas nepieciešams, lai nodrošinātu apstākļus, kuros legionellas  baktērijas nevar savairoties.  Tāpat būs jāseko, lai aukstā ūdens temperatūra būtu zem +20 grādiem. Ministru kabineta noteikumu projekts, kas vēl jāapstiprina,  paredz, ka dzīvojamās mājas pārvaldītājam regulāri būs jāveic ēkas iekšējo ūdensvadu un siltummezglu pārbaude un novērtēšana, kā arī riska faktoru novēršana.  
    Iedzīvotājiem jāatceras, ka ir svarīgi  regulāri attīrīt dušas galviņas no aplikuma, kā arī dezinficēt, izmantojot hloru saturošus līdzekļus vai ieliekot verdošā ūdenī. Tāpat vismaz reizi nedēļā dažas minūtes būtu jātecina ūdens krānos un dušās, kas tiek reti izmantoti. Tas jādara arī ikreiz pirms ūdens lietošanas pēc ilgstošas prombūtnes. 
    Legionellas baktērijas var izraisīt saslimšanu ar legionelozi jeb leģināru slimību, kura bieži norit kā plaušu karsonis.  Leģionāru slimība šogad apstiprināta astoņiem cilvēkiem, arī vienam bērnam Aizkrauklē. Trīs no saslimšanas gadījumiem beigušies letāli.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru