Nolemj  par pārtikas dāvanu karšu piešķiršanu arī bērnudārzu audzēkņiem
INESE ZONE

BD jau informēja, ka Jēkabpils dome nolēmusi piešķirt divas dāvanu kartes – aprīlim un maijam – 30 eiro vērtībā katram Jēkabpilī deklarētajam pašvaldības vispārējās izglītības iestādes skolēnam, kurš mācās no 1. līdz 9. klasei un trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērniem no 10. līdz 12. klasei. 
     Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps informēja, ka ir iecere šādu atbalstu sniegt arī pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem deputāti nolēma trešdien. Pabalsts tiks piešķirts par aprīli un maiju 15 eiro mēnesī.
    Savukārt Jēkabpils So­ciālais dienests informē, ka, ņemot vērā faktu, ka potenciālo dāvanu karšu saņēmēju skaits pārsniedz 2 000, nolemts tās izsniegt piecās vietās – četrās pilsētas skolās un Jēkabpils Sociālā dienesta kasē. Ja ģimenē ir bērni no dažādām skolām, dāvanu kartes varēs saņemt vienā no izvēlētajām vietām.
    Ņemot vērā minēto, vecākiem vai bērnu likumiskajiem pārstāvjiem tīmekļa vietnēs «e-klase.lv»  un «My­koob.lv» jāaizpilda anketas. Saite uz šo iespēju pieejama sociālā dienesta mājaslapā informācijā «Par pabalstu pārtikas preču iegādei skolēniem ārkārtas situācijā».
      Ja to nevar izdarīt, vecāki lūgti pieteikties, zvanot pa tālruņiem  65207089, 65230480 vai 65207090. Pieteikumu apstrāde un citi organizatoriskie darbi aizņems zināmu laiku, tāpēc sociālais dienests prognozē, ka kartes varēs saņemt ne ātrāk kā aprīļa otrajā pusē.
     Tie, kuri jau pieteikušies, zvanot uz skolām, saistībā ar to, ka ir paplašināts at­balsta saņēmēju loks un noteiktas papildu vietas, kur to saņemt, tiek lūgti pieteikties atkārtoti.
    Valdība ir izteikusi gatavību finansēt ēdināšanas nodrošināšanu 1. līdz 4. klašu skolēniem no trūcīgām un mazturīgām ģimenēm un aicina pašvaldības nodrošināt bērnu ēdināšanu.
    Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps stāsta, ka valsts finansiālais atbalsts pienāksies tikai tām pašvaldībām, kuras bērnus ēdina, izdalot pusdienu porcijas vai vedot tās iepakotas uz katru dzīvesvietu. Uz Jēkabpili tas neattiecas, jo pašvaldība ir nolēmusi skolēniem piešķirt dāvanu kartes pārtikas iegādei veikalos.
    – Es domāju, ka mūsu variants no inficēšanās risku novēršanas viedokļa ir labāks. Turklāt, cik gan ir reāli, vedot pusdienu iepakojumus maisiņos pa dzīves-vietām, nodrošināt, ka tiek saņemts silts ēdiens. Par to, ka savu variantu uzskatām par drošu, labu un pelnījušu valsts atbalstu, ar visiem argumentiem ar Lielo pilsētu asociācijas starpniecību esam informējuši valdību. Tā kā valsts gatava atbalstīt tikai trūcīgo un mazturīgo skolēnu ēdināšanu, tādu bērnu skaits 1. līdz 4. klašu grupā varētu būt ap 50, tātad kompensācija, ko mēs varētu saņemt no valsts, pret to bērnu skaitu, kam nodrošināsim dāvanu kartes, nav nemaz tik liela, –sacīja Aivars Kraps. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru