Leonīds Salcevičs «Ošukalna» siltumenerģijas tarifu neesot analizējis
INESE ZONE

BD jau publicēja Jēkabpils domes deputāta, attīstības un tautsaimniecības komitejas priekšsēdētāja un SIA «Ošukalns»  īpašnieka Aigara Nitiša viedokli par publikāciju portālā «Kasjauns.lv», kurā bija minēts, ka, visticamāk, nepamatoti dārgas siltumenerģijas pārdošana no SIA «Ošukalns» koģenerācijas stacijas SIA «Jēkabpils siltums» ir iemesls tam, ka siltumtarifs Jēkabpilī ir viens no dārgākajiem lielo pilsētu vidū. 
    A. Nitišs skaidroja, ka siltumenerģiju, vienojoties ar SIA «Jēkabpils siltums», pārdot lētāk, nekā paredz līgums: ziemā par 28 eiro regulatora noteikto 30 eiro vietā, bet vasarā – pat par 24 vai 25 eiro. A. Nitišs arī atzina, ka minētais siltuma tarifs – 30 eiro – noteikts jau 2009. gadā, bet  ražošanas procesā radušos lieko siltum­enerģiju «Ošukalns» sāka pārdot «Jēkabpils siltumam» jau 2007. gadā, kad arī noslēgts līgums par tās pārdošanu SIA «Jēkabpils siltums»,  un tas pats tarifs tiek izmantos arī pēc koģenerācijas stacijas darbības uzsākšanas 2011. gadā. Uz jautājumu, kāpēc nav noteikts jauns siltumenerģijas tarifs tieši koģenerācijas stacijā saražotajai siltum­enerģijai, A. Nitišs atbildēja, ka tā nav obligāta prasība un uzņēmumi varot pārdot siltumenerģiju par vienošanās cenu. 
BD sazinājās ar bijušo Jēkabpils domes priekšsēdētāju Leonīdu Salceviču, jo viņš minēto līgumu par siltumenerģijas pārdošanu SIA «Jēkabpils siltums», kas ir spēkā jau astoņus gadus, ir parakstījis kā «Jēkabpils siltuma» kapitāldaļu turētājs, t. i., pašvaldības un tās iedzīvotāju interešu pārstāvis, tātad akceptējis tā nosacījumus, arī siltumenerģijas cenu. Uz jautājumu, kāpēc toreiz tika slēgts līgums un vai L. Salcevičs to uzskata par izdevīgu, viņš atbildēja, ka tad bijusi doma atbalstīt uzņēmēju, gāzes cenas bijušas augstas, tāpēc siltum-enerģijas pirkšana šķitusi izeja. 
   – Es neesmu izvērtējis tarifu, par kādu «Ošukalns» pārdod siltumu. Parakstot līgumu, biju pārliecināts, ka tas ir reāls tarifs, ka acīmredzot lētāk siltumu nevar saražot.  Bet es saku, ka tas nav analizēts, – saka L. Sal­cevičs. Viņš stāsta, ka zinot, ka koģenerācijas ceļā ražotais siltums tiek pārdots par cenu, kas noteikta pirms stacijas uzbūvēšanas.
   – Tas toreiz bija tā, ka viņi vienkārši paplašina siltuma ražošanu, un koģenerācijas stacijas saražotajam siltumam jauns tarifs netika noteikts. Es nezinu, vai ko­ģenerācijas siltums var būt lētāks. Nu varbūt tur ir rezerves. Tagad redzams, ka citās pilsētās siltumu no koģenerācijas stacijām ie­pērk lētāk – par kādiem 27, pat 22 eiro. Ja tā, tad man par to jāuzņemas morāla atbildība. Bet neko nevar pateikt bez analīzes. Varbūt var uzstādīt vēl vienu mazāku šķeldas katlu un Tvaika ielā vasarā ražot lētāku karsto ūdeni. Tas viss ir analīzes jautājums, – saka L. Salcevičs. Analīzei viņam gan laika bija gana, jo, kā jau minēts, līgums ir spēkā astoņus gadus.     
   SIA «Ošukalns» ir ie­kļauts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) siltumenerģijas pārdevēju reģistrā. BD interesējās, vai  uzņēmums siltum­enerģiju var pārdot par vienošanās cenu? SPRK sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Bethere piekrīt A. Nitiša intervijā paustajam viedoklim, ka tas tā ir. Viņa BD sacīja, ka siltumenerģiju SIA «Ošukalns» var pārdot par vienošanās cenu un tā nav obligāti jānosaka SPRK. Turklāt šī cena, kāda tā minēta publikācijās, ar ku­rām I. Bethere esot iepazinusies, noteikti esot izdevīga un, nosakot to regulatoram, tā nebūtu lētāka. 

Saistītais raksts:

Aigars Nitišs publikācijā par siltumenerģijas piegādes līgumu ar SIA «Jēkabpils siltums» saskata politisko pasūtījumu

 

  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (7)

 1. ?
  ?
  pirms 10 mēnešiem

  Skaidri parādās ,ka salcevičš darīja kā gribēja uzsplaujot visiem.

  Atbildēt
 2. FANTOMASS FFF
  FANTOMASS FFF
  pirms 8 mēnešiem

  SALCEVIČS= IDIOTS un ĀMURGALVA

 3. >>to FANTOMASS FFF
  >>to FANTOMASS FFF
  pirms 8 mēnešiem

  :)DDDD Jā, tagad vari droši nolamāt Leonīdu,jo viņš vairs nav domes priekšsēdis,vari pat aiz stūra viņa virzienā dūri pavicināt.DDDD

 4. vērotājs
  vērotājs
  pirms 10 mēnešiem

  Saskatījāmies pēc pieciem ar Jurīti. Šis uz manis, es uz viņu. Ko tur analizēt? Tas taču vidējiem prātiem ir par sarežģītu. Bet atkal ir jācieš iedzīvotājiem, kuri ir parādos pāri ausīm.

  Atbildēt
 5. KāNeiet
  KāNeiet
  pirms 10 mēnešiem

  Ko tu irs ar vienvārd sakot?

  Atbildēt
 6. hm
  hm
  pirms 10 mēnešiem

  Viņš varot uzņemties morālu atbildību. Kas tas par joku? Kā tas izpaužas? Bet, runājot par citu tēmu, par apriņķiem, protams, ka pašvaldības iebildīs, jo daudzi kundziņi un dāmītes tiks nogrūsti no siles. Lai nestāsta, ka tagad novadu naudas aiziet tur, kur vajag utt, , un ka lielie apriņķi kādu apdalīs... .Mazie novadi sevi nav pierādījuši. Viss ir nolaists, un izveidojusies tāda augsti apmaksātu darbinieku suga, kura nerisina problēmas, bet izsvaida naudu nelietderīgās būvēs un lietās, kā tas ir Krustpils novadā. Saimnieciskajiem darbiem naudas nav. Novadu administrācijas izmaksā ļoti dārgi, saimniekošanai naudas nav. Cilvēki no laukiem iet prom, jaunie neatgriežas, darba vietu nav. Kas uzturēs šos karaļnamus? Tie nedaudzie lauku pensionāri, no pensijām, kuras ir ubagu līmenī? Kā šitie spītnieki domā, kā novadi var pastāvēt, ja nav naudas saimniekošanai??? Aizejiet uz Krustpils novadu un palūdziet, lai saremontē pagasta ceļu, kurš nav braucams. Tak viņi traki paliks, ja palīgā šiem nelaimīgajiem cilvēkiem dosies televīzija, radio vai avīze. Būs ceļš jāremontē gribi negribi. Tā būs katastrofa! Uz ceļiem nauda jāizliek! Beigās tu vēl paliksi par ienaidnieku, par necienījamu cilvēku... Tā, ka apriņķi ir vajadzīgi, mazāk barokļu pie siles, vairāk naudas, kuru ieguldīt attīstībā. Tikai vārds apriņķis, arī pagasts ir kaut kāds nemūsdienīgs.

  Atbildēt
 7. jautājums
  jautājums
  pirms 10 mēnešiem

  Paskatījos Jēkabpils domes mājaslapā, visai vadībai ir norādīti tikai galda telefoni. Viņi braukā ar dienesta mašīnām uz mājām darbadienās, brīvdienās ar tādu nolūku, lai viņi būtu sasniedzami jebkurā diennakts laikā. Ja kaut kas notiek, būtu momentā klāt. Kā cilvēks viņus var sazvanīt? Bieži darbalaikā viņi dauzās apkārt, un arī nav sasniedzami.

  Atbildēt

Pievienot komentāru