Leonīds Salcevičs var zaudēt mēra krēslu
INESE ZONE

Pēc vēlēšanām Jēkabpilī izveidojusies situācija, kad ir apdraudēta  ilggadējā pilsētas galvas Leonīda Salceviča palikšana amatā. Lai gan viņš atkal ir ievēlēts, šoreiz Jēkabpils reģionālā partija ieguvusi tikai trīs, nevis piecus deputāta mandātus.
   Ja līdz šim visai nosacītajai opozīcijai, kuras kodols ir Zaļā partija ar diviem mandātiem, izdotos iegūt deputātu vairākuma atbalstu – vismaz septiņas balsis -, viņi varētu ievēlēt domes priekšsēdētāju no sava vidus.  Iespējamie sadarbības partneri zaļajiem varētu būt Nacionālās apvienības, A. Kaimiņa partijas «KPV LV», Latvijas Zemnieku savienības un Reģionu apvienības deputāti, kas kopā būtu seši cilvēki. Balsu pārsvaram nepieciešami septiņi, tātad savā pusē  būtu jādabū vēl viens deputāts. Savukārt, ja L. Salcevičam izdodas bloķēties ar saviem tradicionālajiem partneriem «Saskaņu», «Latgales partijas» un «Gods kalpot Latvijai» deputātiem, viņam jau ir septiņu balsu pārsvars. Pašlaik notiek aktīvas sarunas. Kā zināms, pirmā jaunā sasaukuma domes sēdes, kur ievēl vadību, jāsasauc ne ātrāk kā 10 dienas pēc un ne vēlāk kā 20 dienas  pēc vēlēšanām. 
    -Esmu uzrunājis tos cilvēkus, ar kuriem jau pirms vēlēšanām vienojāmies, ka mēs varētu pēc tam iet kopā. Tagad gaidu atbildes, kas jāsniedz šonedēļ. Ja grib nākt manā pusē, lai nāk. Neko vairāk kā godīgu darbu es nevaru piedāvāt. Sarunas notiek dažādas. Es negribu te neko nosaukt, kā dažs labs to jau ir darījis. Jā, viens no partneriem mums ir «Saskaņa», ar ko jau tradicionāli esam kopā, jo mūs vieno kopīga platforma par to, ka pilsētā visām tautībām ir draudzīgi jāsadzīvo un jāatbalsta  visu tautību iniciatīvas. Ja citiem ir citāds skatījums, varbūt viņi var ap to vienoties. Pagaidām neko sīkāk nekomentēšu, tad jau redzēs, kā būs, vēl visādi var notikt, bet ar vēlēšanām dzīve taču nebeidzas, – BD sacīja Leonīds Salcevičs. 
    Zaļās partijas līderis Aigars Nitišs BD sacīja, ka viņam īsti nepatīk runas par koalīcijas veidošanu, jo tie ir lielās politikas jēdzieni, bet pašvaldībā ir konkrēts darbs, kas jāizdara.
    -Un, ja ir cilvēki, kuriem ir līdzīgi principi, runājot par to, kā tas būtu darāms, tad var skatīties, vai mēs varam vienoties. Sarunas notiek, un redzēs, kā būs. Pagaidām negribu nosaukt kādu konkrētu kandidatūru, ko mēs varētu virzīt domes priekšsēdētāja amatam. Vispirms jāsecina, vai ir komanda, kas gatava darboties kopā. Ja ir, tad no tās vidus var izvirzīt cilvēku, kurš spēj vadīt komandu, – tāds ir A. Nitiša viedoklis.
 Nacionālās apvienības deputāte Kristīne Ozola arī nevēlējās sīkāk komentēt sarunu procesu. Viņa sacīja, ka ir nolēmusi neatbalstīt L. Salceviča kandidatūru. Tātad atteiks viņa piedāvājumiem un izskatīs citus, ja tādi būs. 
    -Mūsu nostāja ir tāda, ka nepieciešama jauna domes vadība. Sarunas notiek, un tas ir iespējams. Taču vēlētājiem jāsaprot, ka pamatā jau ir ievēlēti tie paši deputāti, kas iepriekš, un tas nozīmē, ka, arī ievēlot jaunu vadību, būtiskas izmaiņas nākamajos četros gados nav sagaidāmas. Tāpēc arī mūsu partijai tagad nopietni jādomā, kā rīkoties, – tā situāciju komentēja  «KPV LV» deputāts Kaspars Ģirģens.       
Latvijas Reģionu apvienības pārstāvis, jaunievēlētais deputāts Mārtiņš Svilis izteicās, ka šobrīd viss vēl ir procesā. Izskatās, ka koalīciju veido Zaļā partija  ar Raivi Ragaini priekšgalā.
   – Es domāju, ka politika ir politika, un šādas pārmaiņas  par labu,-  pauda M. Svilis.- Arī šos  20 gadus nav jau bijis slikti, bet jauninājumi vienmēr ir vajadzīgi. Mēs jau arī pirms vēlēšanām visus aicinājām uz pārmaiņām. Gribam piedalīties, iesaistīties, bet nevis stāvēt malā un kritizēt. Jaunā, Zaļo veidotā koalīcija  par sliktu nenāks. Es arī ietilpstu  topošajā  jaunajā koalīcijā, un esmu gatavs labām pārmaiņām. Ja paliek iepriekšējā  - grūti  pateikt, kā viss veidosies tālāk. Strādā abas puses. Tad jau redzēs, kādi būs rezultāti.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (13)

 1. Niklāvs
  Niklāvs
  pirms 1 gada

  Priekš kam knapi pēc vēlēšanām jābāžas ar tik tizliem jautājumiem? Vai tad patiešām tik apgrūtinoši pielec, ka no 9 sarakstiem uz sitiena nav iespējams sakombinēt komandu? Lai taču visi savstarpēji izrunājas un rod labāko risinājumu, Kā zināms no 13 - 4 ir jaunie deputāti - Andrejs Gavrilovs, Kaspars Ģirģens, Mārtiņš Svilis un Līga Kļaviņa. Nekas nenotiks, ja tikai nākamnedēļ viņi paziņos jaunā pilsētas domes vadītāja un vientnieka/u uzvārdus!

  Atbildēt
 2. Jezups
  Jezups
  pirms 1 gada

  Salcevičs nekādi nesaprot, ka ne tikai viņš var vadīt pilsētu, un ne viss ko viņš darijis, ir iedzīvotāju labā. Laiks jaunām idejām.

  Atbildēt
 3. Jēkabpilietis
  Jēkabpilietis
  pirms 1 gada

  "mēris" ir aizsēdējies savā krēslā

  Atbildēt
 4. Frīdis
  Frīdis
  pirms 1 gada

  Kā teica Šarls de Golls, tad visvairāk neaizvietojamie cilvēki atrodas kapos. Tātad - aizvietojams ir jebkurš. Mans teiktais nav cinisks mājiens Salceviča kunga virzienā, to es piebildu tīri retoriski, jo pret viņu man nav nekādas pretenzijas. Pilsētas saimnieciskā dzīve ritēja normāli, protams, ka bez kļūdām neviens nav izticis. Bet es neredzu, kurš no ievēlētajiem deputātiem ir spējīgs turpināt pilsētas saimnieciskās dzīves vadīšanu, jo te jāiztiek bez skaļiem lozungiem un emocijām, ko Leonīds prata lieliski. Jāpiezīmē, ka es pats balsoju par NA.

  Atbildēt
 5. Juris
  Juris
  pirms 1 gada

  Jautājums, kā sadalīs lielos būvniecības objektus, plus ņemot vērā ZZS un Saskaņas draudzību Saeimā, Ļoņas kā mēra liktenis ir stipri apdraudēts.

  Atbildēt
 6. Jānis
  Jānis
  pirms 1 gada

  ZZS un Saskaņas draudzība saemā vispār neko neietekmē, pilsētās ir pavisam cita pasaule. Un ņemot vērā Ļoņas paziņas Saeimā, citiem Jēkabpiliešiem būs grūti tur vispār pie kāda tikt. Viņus tak tur neviens nepazīst :D Un diezvai izdosies iegūt cieņu, zinot ar kādiem līdzekļiem tiek uzpirkti deputāti :D Jo cik man zināms un visiem pārējiem zināms Ļona ir lielā cieņā tur augšā, un kā ir ar pārējiem?? :D hahahahah nekā tur nav un nebūs!! :D :D

 7. karīna
  karīna
  pirms 1 gada

  Bet vai tad nav tā ka pilsētas mēram ir jābūt tam par kuru visvairāk balsis atdotas? kā tad sanāk, ka var arī būt pilsētas mērs ja ir tikai 700 balsis vai knapi tūksotits? Tā jau nav godīgi...ja cilvēki izdara savu izvēli un beigās tomēr sanāk savādāk..tad kāda jēga vispār iet balsot????

  Atbildēt
 8. Galu galā
  Galu galā
  pirms 1 gada

  kā tie mūsu pašu ievēlētie 13 gab lems tā arī būs! Daugavpilī, Liepājā arī esošie saņēma vairāk balsu un vēl iebalsoja vairāk locekļu sarakstā kā mūsējam, bet izskatās, ka viņu vietā būs citi. Politiķim jārēķinās, ka ne vienmēr būs uci muci kādreiz vari saņemt arī pendeli ...

  Atbildēt
 9. Protams
  Protams
  pirms 1 gada

  Ne tikai var zaudēt krēslu, bet vajag. Pietiek. Ir gan iekrāta, gan paspēlēta nauda, ir izveidota kupla ģimene, nupat uzcelta jauna māja un pensija arī nopelnīta. Laiks prasties. Cerams, ka dažam labam no jaunievēlētajiem un dažam labam no agrākajiem un atkal ievēlētajiem pietiks drosmes izkustināt to akmeni, par kuru paši tik daudz runāja pirmsvēlēšanu kampaņas laikā. Ja nebūs labāk, vismaz būs savādāk.

  Atbildēt
 10. verotājs
  verotājs
  pirms 1 gada

  Nu Leonīd, turies! Ja gadījumā Jūs ievēlēs, tad izsviediet tos trīs kungus : Sirmoviču, Krapu un Goguli, varzu sabiedrisko attiecību speciālistu un grāmatvežu, kā arī Jēkabpils pakalpojumu priekšnieku, un Jūs atgūsiet labo slavu. Tie nav nekādi darītāji!!!! Kā Jūs to par šiem gadiem neesiet sapratis? Draugi ir draugi, bet darbs ir darbs! Darbā ir jāstrādā melnu muti, bet te mutes ir tīras, roka roku mazgā, abas netīras. Pie laba tas nav novedis, tauta nikna! Ja ievēlēs Ragaini, tā būs vislielākā kļūda!!!!!

  Atbildēt
 11. Vērotājam
  Vērotājam
  pirms 1 gada

  Tu ko vērotāj, galīgi esi apjucis. Gogulis, Sirmovičs un Kraps, taču ir Salceviča cilvēki, kā ta viņš tos var izmest. Tāpat Hauka. Sabiedrisko attiecību speciālistes izmest??!! Tu, ko smieklīgs paliec?! Tie tak visi, ko tu Leonīdam liec izmest, ir viņa stutes un balsti.

 12. verotājs
  verotājs
  pirms 1 gada

  Tie stutes un balsti ir satrunējuši. Tas vispār ir ŠAUSMĪGI strādāt ar vārguļiem, kur nu vēl draudzēties. Katastrofa. Īstenībā nabaga Leonīds. Nelaimīgs cilvēks. Labi, ka vēl naudas daudz, tad vēl var dzīvot.

  Atbildēt

Pievienot komentāru