LĢIA šogad apsekos dabā dažādus objektus
Sagatavoja I. Bičevska

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra (LĢIA) no marta līdz decembrim veiks topogrāfisko karšu mērogā 1:10000 un 1:50000 sagatavošanu lielā daļā Latvija teritorijas, t. sk. Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas un Viesītes novadā. Kopumā kartogrāfijas darbi aptvers 42 Latvijas pašvaldības, kuras atrodas Latgalē, Sēlijā un Vidzemē. 
    Tas notiek, apsekojot dabā dažādus objektus, vācot to raksturlielumus un precizējot citu informāciju. Apsekošanu veic kartogrāfu grupa divu darbinieku sastāvā, kuri pārbauda kartes lapas satura pilnību un precizitāti atbilstoši karšu sagatavošanas noteikumiem un situācijai apvidū, iegūst objektu raksturlielumus, kas nav skaidri saredzami ortofotokartē vai parādījušies dabā pēc aerofotografēšanas, tos vizuāli apskatot vai uzmērot. Mērīšana var tikt veikta ar mērlenti, tālmēru vai citiem ģeodēziskiem instrumentiem. Tāpat LĢIA darbinieki precizē situāciju apvidū par neskaidrajām vietām un objektiem, nepieciešamības gadījumā veic apvidus objektu fotografēšanu, izmantojot bezpilota gaisa kuģi – dronu. 
    Atbilstoši normatīvajiem aktiem, nekustamā īpašuma īpašnieks, tiesiskais valdītājs vai lietotājs nedrīkst ierobežot šo darbu veikšanu savā īpašumā esošajā vai pārvaldāmajā teritorijā. Aģentūras darbiniekiem ir darba apliecības, kuras nepieciešamības gadījumā tie var uzrādīt. LĢIA darbinieku pārvietošanās notiek tikai ar Nacionālo bruņoto spēku automašīnām, kuras var atpazīt pēc valsts reģistrācijas numura zīmēm, kas sākas ar burtiem LA. Sīkāka informācija interneta vietnēs www.lgia.gov.lv un http://map.lgia.gov.lv.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru