«Lidl» projekta attīstītāji gatavi pārvietot Jēkabpils autoostu
INESE ZONE

Jēkabpils pašvaldības attīstības un tautsaimniecības komitejā deputāti izskatīja vairāku Jēkabpils autoostas tuvumā esošu zemes gabalu īpašnieku priekšlikumu pārvietot Jēkabpils autoostu, lai tās vietā celtu lielveikalu «Lidl».    Veikalnieki esot ieinteresēti, lai tirdzniecības vieta būtu tuvāk Vienības ielai.
    Minētajā attīstības un tautsaimniecības komitejas sēdē tika izskatīts jautājums par teritorijas attīstību zemes gabaliem Jēkabpilī, Kļavu ielā 15, Ledus ielā 5 un Vienības ielā 1, par celtniecību, kuriem tad arī ir veikalu tīkla interese. Projektu attīstītāji ir gatavi uzcelt jaunu autoostu Kļavu ielā 15.  
     Komitejas priekšsēdētājs Aigars Nitišs sacīja, ka atbilstoši «Lidl» attīstītāju iecerei  lielveikalu būvētu tuvāk satiksmes aplim, bet autoostu –    tālāk teritorijā aiz veikala. A, Nitišs un citi komitejas locekļi atgādināja, ka Jēkabpils autoosta ir salīdzinoši jauna ēka, izpelnījusies  atzinību par tās arhitektūru un visiem jau ierasta. A. Nitišs mudināja komisijas locekļus atteikt attīstītājiem un nepiekrist autoostas nojaukšanai un pārvietošanai. Deputāte Kristīne Ozola pauda viedokli, ka lielveikali nekur pasaulē netiek būvēti pilsētas centrā, bet nomalēs. Tagad lielākā daļa cilvēku pārvietojas ar automašīnām, tāpēc brauciens uz šādu veikalu nebūtu problēma, un ir laiks pārtraukt veikalu būvniecību pilsētas centrā. A. Nitišs skaidroja, ka šoreiz pašvaldība diez vai varēs procesu ietekmēt, jo minēto zemes gabalu īpašnieki ir ieinteresēti, teritorijas apbūvēt. Uz vienas no tām jau agrāk bijusi plānota veikala «K-Rauta» (tagad «K senukai») izbūve, bet ekonomiskā krīzes dēļ iecere atlikta, bet tagad par to atkal ir interese. 
    Deputāti secināja, ka pašvaldība vismaz vajadzētu mēģināt panākt, lai veikala ēku būvētu vizuāli pievilcīgu, tādu, kas iederas pilsētas ainavā. Tomēr A. Nitišs un citi secināja, ka ir maz cerību to panākt, jo veikalu tīklu īpašnieki veikalu īpašnieki visas ēkas būvē atbilstoši vienai koncepcijai un   izmanto sava zīmola krāsas. Gan tagadējā tirdzniecības centra «Sēlija» un Krustpilī esošā veikala «Maxima» ārējā izskatā tomēr izdevās panākt vismaz kādas Jēkabpils arhitektūrai raksturīgas iezīmes. 
    Attīstības un tautsaimniecības komitejas loceklis Leonīds Salcevičs arī iebilda pret autoostas pārvietošanu. Esot gan jāatceras vēsture, kāpēc lielveikali būvēti pilsētas centrā. 
    -Tolaik  nebija citas iespējas, kā sakārtot dažas vietas. «Mego» būvniecības nodrošināja to, ka šajā teritorijā tika ierīkotas visas komunikācijas, un tas   atdzīvināja šo vietu un piesaistīja citus. Uzņēmēju piedāvājumi ir jāvērtē, ko tie var dot pilsētai, – sacīja L. Salcevičs. 
Komitejas locekļi vienojās atteikt iespēju pārcelt autoostu uz citu vietu.
    Šogad jūlija izskanēja informācija par Vācijas zemo cenu veikalu ķēdes «Lidl» ienākšanu Latvijā. Kā informē «Delfi», pirmo lielveikalu iecerēts būvēt Rīgā, Purvciemā. Purvciema iedzīvotāji jau sašutuši par iespējamo koku izciršanu būvniecības vietā. Līdz šim «Lidl» veikali Baltijā bija pieejami tikai Lietuvā – pērn jūnijā tika atvērti pirmie 15 veikali. Šī gada pavasarī medijos izskanēja, ka «Lidl» interesējas par iespējām uzsākt darbu Igaunijā.
   Tiesa, pagaidām oficiāls paziņojums no «Lidl» pārstāvju puses par ienākšanu Latvijā nav izskanējis un viņu plāni publiski nav zināmi, tādēļ, kā vērtē Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis, par «Lidl» veikalu iespējamo ietekmi uz mazumtirdzniecības tirgu ir pāragri spriest, jo nav zināma nedz stratēģija, nedz veikalu skaits, ar kādu uzņēmums vēlas ienākt Latvijā. Savukārt Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs lēš, ka «Lidl» varētu ieviest kādas pārmaiņas vietējā tirgū, skatoties, kā viņiem izdevās Lietuvā pabīdīt nost tirgotājus, tad arī Latvijā viņiem tas izdosies. Pamatā Lietuvā tirgus daļa esot atņemta lielajiem tirgotājiem, Latvijas gadījumā tie būtu «Rimi» un «Maxima».
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (14)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Kuram kādu tirgus daļu atņems, mums po. Galvenais, ka cilvēki būs ieguvēji. Bet gudrākie jau ir sen prom, dzīvo un strādā, un iepērkas Eiropas veikalos.Ja Muhameds neiet pie kalna, tad kalns iet pie muhameda, un tīri papīri. Ozola pasauli piemin kā piemēru. Kad Lv būs pasaules līmenī, tad arī būvēs ārpus pilsētas. Nez vai Leonīds Kena parka tualetes fundamentā arī ievietoja kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm?

  Atbildēt
 2. Jefs
  Jefs
  pirms 1 gada

  Zemes gabalu var atrast,bet ne jau nojaukt autoostu,tas būtu nonsenss vai vienkāršāk izsakoties bezatbildīga aplamība,absurds. Bet LIDL lai nāk un tirgojas.

  Atbildēt
 3. vienreizēji
  vienreizēji
  pirms 1 gada

  Jau tā pēdējos divdesmit gadus ar to būvniecību gāja kā pa celmiem un tagad jauks nost to kas uzbūvēts. Laikam jau neko idiotiskāku nevar izdomāt, lai tik izpatiktu naudas maisiem, ir iespējas atrast piemērotu zemes gabalu citur, ir. Taisnība K.Ozolai,ka lielveikali jābūvē nomalēs kur ērti piebraukt, bet autoostas rajonā jau tā ir viss vienā mudžeklī.

  Atbildēt
 4. hm
  hm
  pirms 1 gada

  Lai nu kā, bet Lidlam jau nu nav ko baidīties būvēt savu bodi arī dziļāk uz Bebru mikrorajona pusi. Ja cenas tur būs pieņemamas un piedāvājums labs - cilvēki viņu veikalu ellē atradīs un apmeklēs. Galu galā, turpat netālu ir arī Beta un Depo ar ko konkurēt. Vai vēl atceraties tos laikus, kad Degas (lielais humpanieks ar nezcik tirdzniecības zālēm un mēbeļu bode) bija tur tālumā aiz kapiem. Cilvēki strīpām uz viņu gan gāja, gan brauca un nevienu nekratīja tas attālums.

  Atbildēt
 5. Ina
  Ina
  pirms 1 gada

  Muļķīgi būtu jaukt jau esošo ,diezgan jauno Autoostas ēku,vietu pielsēta pietiekāmi daudz.

  Atbildēt
 6. Gints
  Gints
  pirms 1 gada

  Kristīnei+ Jēkabpils skaista pilsēta. Kāda velna pēc to pārvērst par iepirkšanās vietu. Mēs esam LŪŠI ......

  Atbildēt
 7. he he
  he he
  pirms 1 gada

  Mēs esam loši. :D Ražošanu vajag attīstīt. Par ko tad pirks, ja nav naudas?

 8. no Salas
  no Salas
  pirms 1 gada

  Lai LIDL būvē pie mums - novada centrā varam pieškirt pāris ha bez problēmām. No Jēkabpils visi dzīsies pie mums iepirkties un nauda novada kasē arī ripos iekšā.

  Atbildēt
 9. netu no Salas
  netu no Salas
  pirms 1 gada

  kantori noshkjureet un vietaa Lidl

 10. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 gada

  Mans pēc, lai autoost jauc nost!

  Atbildēt
 11. !!!
  !!!
  pirms 1 gada

  Bet manis pēc vari iet sevis pēc.DDDD

 12. teetis
  teetis
  pirms 1 gada

  Deputāte Kristīne Ozola ar savu viedokli, ka katram ir auto un veikaliem jābūt nomalēs ir iebraukusi pilnīgās auzās

  Atbildēt
 13. he he
  he he
  pirms 1 gada

  Tētiņ, tagad tikai pamodies? Auzas jau sen ir nokultas. :D

 14. Griķis
  Griķis
  pirms 1 gada

  Ne tikai auzas, arī griķi dīķa otrā dīķa pusē nokulti, sen gaida arāju. Jolants laikam plosto.

Pievienot komentāru