Līdz 2021. gadam jārekonstruē vairāki tranzītielu posmi
INESE ZONE

BD jau vairākkārt informējusi par  Eiropas Transporta tīkla jeb TEN-T tīkla ielu rekonstrukcijas projektiem, ko īsteno Jēkabpils pašvaldība, lai novirzītu kravas transporta plūsmu no apdzīvotām zonām, izveidotu tranzīta satiksmei atbilstošu infrastruktūru un sasaistītu Jēkabpils tranzītielas ar TEN-T ceļu tīklu. 
Kā informē Jēkabpils domes Attīstības un investīciju nodaļas vadītāja Sandra Gogule,  darbi noritēs četrās ielās. Neretas ielā būvdarbi sāksies oktobrī. Darbi notiks divos posmos. Viens būs no Zaļās ielas līdz pilsētas robežai, kur izbūvēs rotācijas apli ar pieslēgumu Dolomīta ielai, otrs –  Kļavu ielas pārvada sakārtošana un posms no pārvada līdz tiltam.  
Par Neretas ielas posmu būvprojektu izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību noslēgts līgums ar SIA «Ošu­kalns» par 3 139 599,88 eiro.
Rekonstruēs arī Dolomīta ielu un Brīvības ielas posmu no Rūdolfa Blaumaņa ielas līdz krustojumam ar Do­lomīta ielu, kā arī Zīlānu ielu posmā no Rīgas ielas līdz Ventas ielai un posmā no Slimnīcas ielas līdz Ķieģeļu ielai. Šiem darbiem pašlaik notiek projektēšana,  un vēl nav veikti iepirkumi par būvdarbiem. Tie sāksies nākamā gada pavasarī, un tie jā­beidz 2021. gadā.  Kļavu ielas pārvada un posma līdz tiltam pārbūvi plānots pabeigt vasarā līdz mācību gada sākumam, lai netraucētu satiksmi.
– Plānota brauktuvju, gājēju un veloceliņu izbūve, lietusūdens kanalizācijas un ūdensvada pieslēgumu izbūve, elektrisko tīklu un ielu apgaismojuma pārbūve, teritorijas labiekārtošana. Kur tas nepieciešams, uzstādīs videonovērošanas kameras, pārvietos autobusu pieturas, – stāsta S. Gogule.
Tā kā notiek projektēšana, konkrētas darbu izmaksas vēl nevar nosaukt, bet plānotās kopējās izmaksas ir 8,2 miljoni eiro. Daļu finansēs no ES fondu naudas, daļu – valsts,  un būs nepieciešams arī pašvaldības līdzfinansējums.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Vērotājs
    Vērotājs
    pirms 1 gada

    Lai tikai remontē. Tāpat ceļu uzceps ar īsu mūžu.

    Atbildēt

Pievienot komentāru