Līdz gada beigām ir iespēja bērniem saņemt brilles bez maksas
Gita Sauka, «OptiO» sabiedrisko attiecību konsultante

 Optikas veikalu tīkla «OptiO» statistikas dati liecina, ka Latvijā līdz pat 25% bērnu tiek konstatētas redzes problēmas, turklāt pieprasījums pēc redzes korekcijas līdzekļa – brillēm bērnu vidū ik gadu pieaug. 
      Lai pievērstu vecāku uz­manību bērnu redzes problemātikai, «OptiO» 2019. gadā jau ceturto reizi, līdz pat šī gada beigām realizē sociālās atbildības programmu, nodrošinot iespēju bērniem līdz 18 gadu vecumam saņemt brilles 50 eiro vērtībā bez maksas: briļļu ietvaru summā līdz 25 eiro, divas briļļu lēcas 25 eiro vērtībā, kā arī bezmaksas briļļu izgatavošanu. Līdz šī gada novembrim iespēju saņemt bezmaksas brilles izmantojuši 5 030 bērni no visas Latvijas: Kurzemē – 517, Zemgalē – 732, Vidzemē – 626, savukārt Rīgā – 3 155. Jēkabpilī līdz 2019. gada novembrim programmā iesaistījās un pie brillēm 50 eiro vērtībā bez maksas tika 177 bērni.
       «OptiO» galvenā optometriste Māra Kaparkalē­ja stāsta: «Diemžēl tikai neliela daļa vecāku ņem vērā to, ka redzes pārbaudes bērniem būtu jāveic regulāri – sasniedzot viena, trīs un sešu gadu vecumu. Ja redzes problēmas netiek pamanītas un novērstas laikus, tās traucē bērna turpmākajai attīstībai un rada grūtības dzīvē, vispirms – jau skolā. Turklāt tieši skolas laikā bērnu acis tiek intensīvi noslogotas, un redzes defektu konstatācija un novēršana laikus ir galvenais priekšnosacījums, lai nākotnē nerastos vēl lielākas problēmas.
      Tieši tā iemesla dēļ mēs aicinām vecākus pārbaudīt bērnu redzi regulāri, arī tad, ja šķiet, ka nekādu problēmu nav. Redzes pārbaude bērniem ir pieprasīts pakalpojums, tādēļ daudzās ārstniecības iestādēs, lai tiktu pie pakalpojuma, var nākties gaidīt garā rindā. Tāpēc informējam, ka pieaugušie un bērni redzes pārbaudi var veikt kādā no optikas veikaliem, kuros strādā augsti kvalificēti optometristi un oftalmologi. Šī programma var palīdzēt kādam bērnam, kuram nepieciešama redzes korekcija, tikt pie brillēm jau līdz šī gada Ziemassvētkiem.» 
     «OptiO» atgādina, ka, lai iegūtu brilles sociālās programmas ietvaros, nepieciešama oftalmologa vai optometrista izrakstīta briļļu recepte, kas nav vecāka par trīs mēnešiem. Redzi iespējams pārbaudīt pie pieredzējušiem speciālistiem «OptiO» veikalos (iepriekš ieteicams pieteikties). Vairāk informācijas par sociālās atbildības programmu www.optio.lv sadaļā «Ak­cijas».
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru