Līdz Jāņiem novadā reģistrēti 448 Ukrainas bēgļi
INESE ZONE

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis informē, ka līdz Jāņiem novadā bija reģistrēti 448 Ukrainas bēgļi, tajā skaitā 153 bērni. Novadā ir izmitināts 171 Ukrainas valsts piederīgais: gan tūrisma vietnēs, gan pašvaldības īpašumā esošajās ēkās – skolu internātos un citur. Pašvaldība, atbilstoši valsts noteiktajam, organizējot šo personu ēdināšanu. Daudzi bēgļi atraduši mītnes vietas un darbu ar paziņu un radu atbalstu. 
– Šobrīd tiek izskatīti dažādi citi varianti, kur un  kā bēgļus izmitināt. Valsts turpmāk plāno bēgļu ēdināšanu nodrošināt pirmās 30 dienas un šo dienu laikā palīdzēt viņiem sameklēt dzīvojamo telpu, kas nebūtu komercstruktūra, piemēram, viesnīca. Tur, protams, ir problēmas, vai ir šāds piedāvājums no privātā sektora. Valsts ir noteikusi samaksu privātīpašniekiem par šādām telpām – 300 eiro mēnesī par trīs izmitinātām personām. Ja ir vairāk cilvēku, plāno maksāt papildus, un šie noteikumi tiek gatavoti. Taču, redzot, kāda ir dzīvokļu rinda un dzīvokļu pieejamība, sevišķi valstspilsētās, ir atstāta iespēja izmitināt bēgļus arī dienesta viesnīcās un tamlīdzīgi. Valdība brīdina pašvaldības, ka bēgļu skaits varētu palielināties. Bija noteikti šie tūkstoši, ko varam uzņemt, un šis skaits jau faktiski ir sasniegts. Redzam, ka Polijā un citās valstīs jau iet uz to, ka aprīko sporta zāles un izmitina vienā telpā daudz cilvēku, jo nav vairs citu ie­spēju, – sacīja Raivis Ra­gainis. 
Viņš informēja, ka bēgļu reģistrāciju un pabalstu nodrošināšanu veic sociālais dienests. Savukārt Nodar­binātības valsts aģentūra nodarbojas ar darbavietu piedāvājumu. Bēgļu vidū esot personas, arī augsta līmeņa speciālisti, kas var turpināt darbu Ukrainā, veicot to attālināti, un to arī dara. Pagaidām nevarot prognozēt, kāds būs bēgļu bērnu pieplūdums novada skolās, jo līdz šim skolas Ukrainā, kas kara dēļ darbu nav pārtraukušas, saviem audzēkņiem organizējušas attālinātas mācības.  Līdz šim vietējās skolas un bērnudārzu apmeklējuši ap 20 bērni.
– Bēgļi no vietām, kas ir pilnībā nopostītas, varētu būt tā kategorija, kas te varētu apmesties uz palikšanu, jo  vismaz tuvākajā laikā viņiem vairs nav kur atgriezties, – saka Raivis Ragainis. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru