Lielās talkas norise Jēkabpilī
Elita Vaniņa, Komunālās saimniecības nodaļas saimniecības vadītāja

Talkas moto: par zaļu Latviju – katrs atsevišķi, bet visi kopā! 
     Ņemot vērā paaugstinātās drošības apstākļus un pašreiz noteikto sociālās distancēšanās aicinājumu, Lielā talka šogad 24. aprīlī tiek organizēta, lielāku uzsvaru liekot uz individuālo strādāšanu, kas nozīmē arī vairāk in­dividuālo talkas vietu pieteikumu. Mūsu pienākums ir būt veseliem, pietiekami daudz laika pavadīt svaigā gaisā, kā arī saglabāt Latviju tīru un zaļu nākamajām paaudzēm. Būsim piesardzīgi un atbildīgi, bet nezaudēsim optimismu! Lielā talka norisināsies sestdien, 24. ap­rīlī, no plkst. 9.00 līdz 15.00 vienlaikus visā Latvijā.
 
Kā talkot Covid-19 laikā?
   Solo talkas: talkojot vienatnē – pastaigājoties pa mežu, gar Daugavu vai Radžu ūdenskrātuvi, kā arī sakopjot savas mājas apkārtni;
    Duo talkas: talkojot divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad strādājiet droši kopā; ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci;
    Ģimenes talkas: strādājiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.
 
Kur saņemt atkritumu maisus?
   Tos talcinieki var saņemt bez maksas, iepriekš piesakot nepieciešamo maisu skaitu Vienas pieturas aģentūrā pa telefonu 65236777. Talkas laikā atkritumu vākšana notiek tikai izsniegtajos maisos! 
 
Kur atstāt piepildītos maisus?
    Par piepildīto talkas mai­su atrašanās vietu lūdzam ziņot pa telefonu 65237660 vai rakstot uz e-pastu: inguna.avotina@jekpak.lv.
 
Kā apģērbties?
    Talkojot noteikti lieto darba cimdus! Iesakām vilkt garās bikses un kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Kājās velc slēgtus apavus ar pietiekami cietu, biezu zoli, lai pēdās neieduras kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā liec cepuri vai lakatu. Šāds apģērbs tevi pasargās arī no ērcēm.
     Ņem vērā, ka Lielajā talkā aicinām ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, labiekārtot māju pagalmus, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus u. tml. Dzīvosim skaisti! Lai prieks tev pašam un pārējiem! Latvijai BŪT zaļai!
    Jēkabpils pašvaldības darbinieki, ievērojot visus epidemioloģiskos norādījumus, Lielajā talkā stādīs košumkrūmus Kena parkā, Jēkabpilī. Ir plānota arī atpūtas soliņu krāsošana pilsētā.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru