Lielgabala postamentu un stēlas jau piesakoties nojaukt
INESE ZONE

Preses konferencē Jēkab­pils novada domē priekšsēdētājs Raivis Ragainis skaidroja, ka šobrīd vairs nav šķēršļu,  lai demontētu postamentu Jēkabpilī,  Rīgas ielas malā, uz kura atradās lielgabals, un blakus esošās stēlas ar ciļņiem, jo Saeima apturējusi Latvijas un Krie­vijas divpusējā līguma darbību attiecībā uz padomju laika pieminekļiem un me­moriālajām būvēm. 
     Pēc tam, kad  tiks veikta cenu aptauja, varēšot sa­prast, cik izmaksās postamenta demontāža. Pēc tam esot jāveic zondāža, lai varētu noteikt, vai zem postamenta ir Sarkanās armijas virsnieku apbedījumi. Ja tādi būs, mirstīgās atliekas esot cieņpilni jāpārbedī Varoņu ielas Brāļu kapos. 
     – Ir būvinženieru atzinums par to, ka stēlas ir bīstamas, jo atdalās un krīt nost plāksnes, kas piestiprinātas pie betona. Iedzīvotāji sūdzas, ka kāds tās rauj nost. Nē, nerauj nost, plāksnes tiešām ir laika zoba saēstas. Stēlas demontēsim un sakārtosim šo vietu, lai tā ir vienkārši pastaigu vieta. Mums ir pieteikušās personas, kas būtu gatavas tur visu demontēt. Bet viena stēla sver aptuveni deviņas ton­nas. Apakšā vēl ir betona pamati. Lai to visu no­vāktu, ir vajadzīga  jaudīga tehnika, ir jāiesaista speci­ālisti, jārīko iepirkums. To nevar izdarīt, piemēram, zemnieki ar traktoriem, –sacīja Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.
    Viņš minēja, ka tēlnieku veidotos ciļņus ar kareivju attēliem,  kas piestiprināti stēlām, arī varētu pārvietot uz Varoņu ielas Brāļu ka­piem.     

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. protams
  protams
  pirms 2 mēnešiem

  Tad nav ko kavēties, lai jau uz Jāņiem tur ir kārtība.

  Atbildēt
 2. Zinātājs
  Zinātājs
  pirms 2 mēnešiem

  Laiks aizvākt tos betona mēslus, kur okupantu pabirām pulcēties un šņabi lakt

  Atbildēt

Pievienot komentāru