Lietavas atgādina par netīrītām notekakām un ielu bedrēm
INESE ZONE

Lietainajās dienās pret nesen izbūvētā «Lidl» veikala iebrauktuvi  uz Kļavu ielas braucamās daļas veidojās milzu peļķe. BD vaicāja Jēkabpils domes izpilddirektoram Guntaram Gogulim, vai tagad, kamēr veikals nav atvērts un ziema nav sākusies, nevar kaut ko darīt, lai novērstu šo situāciju. Vēl viena  peļķe, kas apdraud autobraucējus ar asajām bedres malām, kas zem ūdens nav redzamas, jau ilgstoši ir trijstūrī starp SIA «Sidrabkaija» zivju bāzes pievedceļu un Meža ielu. Tur izveidojusies bedre, automašīnas  - atkritumu vedēji,  kravas auto - brauc pāri bedrei,  tā kļūst arvien dziļāka, un vieglais transports tur jau var iekļūt nepatikšanās.
    Nedienas ar peļķēm un bedrēm lietavu laikā ir arī citur, tāpēc vaicājām, vai speciālisti apseko ielas un piefiksē ielu remonta plānos, kur jānovērš lielas peļķes un bedres.
     Pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis stāsta, ka šajās dienās speciālisti apseko visas ielas un pievērš uzmanību, kur veidojas peļķes. Piemēram, SIA „Jēkabpils ūdens” atsūknējis lietusūdeni Draudzības alejā, kur ir dabiskā notece, bet pie šāda lietus apjoma ūdens vienkārši neesot  spējis tecēt prom. 
-Tur, kur ir lietusūdens kanalizācija un ierīkotas gūlijas lietusūdens novadīšanai, tai skaitā arī pie „Lidl”, arī pārbaudīja, vai tās nav aizsērējušas ar lapām. Šajā gadījumā tieši pie „Lidl” konstatēja aizsērējumu, gūliju iztīrīja, un ūdens ir aiztecējis. SIA „Jēkabpils pakalpojumi” bija uzdots iztīrīt visas lietusūdens kanalizācijas, jo vienu brīdi ļoti strauji nokrita lapas, un tad parasti notekas aizsērē. Pie tirdzniecības centra «Sēlija» arī ir līdzīga situācija, bet tur problēma ir tā, ka ir iebūvēta pārāk maza kanalizācijas caurteka, tāpēc ūdens lēnām iet prom, un, ja ūdens ir vairāk, tas fiziski nevar uzreiz viss aiztecēt. Bet ar laiku aiztek, tikai pie liela nokrišņu daudzuma uzkrājas. Lietainā laikā situācija tiek pārbaudīta visā pilsētā un problēmas tiek novērstas, – informēja Guntars Gogulis. 
      Viņš stāsta, ka bedre Meža ielā arī ir apskatīta, konstatēts, ka tur ir problēma, un šo vietu salabos. Tas esot ļoti labi, ja cilvēki ziņo par šādām vietām. G. Gogulis aicināja cilvēkus par tādām ziņot pa pašvaldības bezmaksas tālruni – 80205008, bet labāk uzreiz bedri nofotografēt un atsūtīt uz «WhatsApp» numuru 20002942, lai mēs varam ātri noreaģēt. Arī uz tilta nesen parādījusies bedre ar asām malām, ko aiztaisīja ciet. Šādos laika apstākļos tas notiekot ļoti ātri. 
    Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps informē, ka jau vasarā tiek konstatētas problēmsituācijas un veikti remonti. Arī šogad daudzām ielām ticis noņemts apaugums, lai nodrošinātu dabīgo lietusūdens noteci. Protams, to nevarot izdarīt uzreiz visās ielās, bet pēc lielākām lietavām speciālisti apbraukā pilsētu, konstatē vietas, kur krājas lietus ūdens, un labākos laika apstākļos to cenšas novērst. 
 
D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru