Lietotas riepas — tikai kritiskā situācijā
Apmaksāts raksts

Nu jau tālu nav tas brīdis, kad servisos mudžēs kā bišu stropā, jo kuru katru brīdi sāksies lielais pārejas posms uz vasaras riepām. Autovadītājiem pēdējais laiks pārbaudīt, vai derīgas būs tās pašas vecās riepas, vai jāiegādājas jaunas.
 
Bet varbūt daži pievērsīs uzmanību, piemēram, šādiem vai līdzīgiem sludinājumiem servisos: “Plašs lietoto riepu piedāvājums no Vācijas. Tiešas piegādes.” Lietotas riepas var iegādāties arī sociālajos tīklos. Protams, pats vilinošākais visā šajā piedāvājumā ir cenas, jo tās ir krietni vien zemākas nekā jaunām riepām. Taču, no otras puses, lietotu riepu pirkšana internetā ir arī ļoti riskants pasākums, jo kur garantija, ka tās kāds vienkārši negrib jums “iesmērēt”? Riepu pircējam vajadzētu zināt dažus faktus par piedāvāto preci, kaut vai to, kur riepas glabātas un pārziemojušas. Tieši riepu uzturēšana laikā, kad ar tām nebrauc, ir ļoti svarīgs faktors tam, vai ar tām varēs braukt jaunajā sezonā. Kā zināms, riepas kalpo aptuveni 10 gadus, bet to nevar viennozīmīgi attiecināt uz visām riepām. Lietoto riepu kvalitāte, ja vien tām nav veikta atjaunošanas procedūra, lielā mērā ir atkarīga no braukšanas paradumiem un uzglabāšanas.
 
Pērkot lietotās riepas, tās pirmām kārtām var novērtēt tikai vizuāli, bet dažkārt arī pirmais iespaids vēlāk var likt vilties. Ja lietotas riepas pērkat no rokas, galvenais jāpievērš uzmanība nodiluma indikatoram, vislabākais variants, ja būtu iespējams aizvest tās pārbaudīt uz servisu, taču arī servisā rēķinieties ar komentāriem, ka pirkt neoficiāli lietotas riepas nav prāta darbs. 
 
Ir ļoti liels risks, ka nopērkat kaut ko vēl sliktāku par kaķi maisā. Ja riepai būs nodilums, kas līdzīgs zāģim vai trepītei, jūs nejutīsities īpaši komfortabli, jo mašīnā troksnis, kas līdzinās skaņai, ko rada bojātu riteņu gultņi.
 
Ja plaisas ir riepas protektora un sānu daļā, tas atkal ir signāls, ka riepas nepareizi uzglabātas, vai arī ir ļoti vecas. Protams, iegādājoties jaunākas riepas, riska moments būs mazāks, un speciālisti iesaka neiegādāties riepas, kas ir vecākas par desmit gadiem.
 
Ja tomēr vēlaties ietaupīt, drošāk iegādāties atjaunotas riepas servisā. Tās ir pamatīgi pābaudītas un ir drošas braukšanai. Turklāt servisos tās ir iespējams uzreiz uzmontēt, līdz ar to ir iespēja uzreiz pārliecināties, ka ar riepu kvalitāti viss kārtībā.
 
Taču, lai kā arī pārdevēji nestāstītu par lietoto riepu priekšrocībām, ja finanses atļauj, tomēr labāk iegādāties jaunas riepas, jo citādi var sanākt, ka nāksies izbaudīt teiciena “Skopais maksā divreiz” patiesību.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru