Likvidē nelikumīga alkohola ražotni
Ksenija Belova, VP LRP vecākā speciāliste

Cīnoties ar nelikumīgu akcizēto preču apriti, Valsts policija regulāri veic dažādus preventīvus un operatīvus pasākumus. Pagājušonedēļ šādus pasākumus sekmīgi realizēja VP LRP Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas darbinieki, likvidējot Daugavpilī nelikumīga alkohola ražotni un konfiscējot ievērojamu daudzumu nelikumīgu alkoholisko dzērienu.
    Iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, policisti ieguva  informāciju, ka Daugavpils novadā, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti. Minētās informācijas pārbaudei, likumsargi, pagājušonedēļ Daugavpilī apturēja kādu aizdomīgu automašīnu, kuras salonā tika atrasti apmēram 44 litri nelikumīga pašizgatavota alkohola, savukārt  aizdomās par nelikumīgu alkoholisko dzērienu apriti notikuma vietā tika aizturēts 1975. gadā dzimis transportlīdzekļa vadītājs. Jāpiebilst, ka vīrietis iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā. 
    Turpinot darbu, policisti veica kratīšanu arī vīrieša dzīvesvietā - Daugavpils novada Sventes pagastā. Apskatot aizdomās turētā māju un tai pieguļošās saimniecības ēkas, likumsargi konstatēja, ka vienā no tām notiek nelikumīga alkohola ražošana. Kopumā kratīšanas laikā konfiscēts ap 600 litriem brāgas, 94 litriem gatavās produkcijas - kandžas, pudeles, kas izmantojamas alkohola fasēšanai, ka arī ražošanas ierīces.
    Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, likumpārkāpējs šo alkoholu plānojis realizēt nelikumīgu akcīzes preču tirdzniecības vietās (t.s. «točkās»).
Lai precīzi noteiktu izņemto vielu skaitu un sastāvu ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes. Šobrīd likumsargi turpina izmeklēšanu, savukārt aizturētajam par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība.
    Pēc Krimināllikuma 221.2 panta 1.daļas, Par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
   Tāpat, Valsts policija atgādina, ka pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 170.1 panta par nelikumīgu alkoholisko dzērienu un spirta iegādāšanos arī ir paredzēta atbildība - naudas sods līdz simt četrdesmit eiro, konfiscējot iegādātos alkoholiskos dzērienus un spirtu.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Kad tiks likvidētas točkas? Šis bizness zeļ un plaukst jau no juku laikiem, un tirgo vieni un tie paši. Kur skatās likumsargi?

  Atbildēt
 2. Jefs
  Jefs
  pirms 1 gada

  Nu re, bizness izputināts.Bet uzņēmējs taču sildīja ekonomiku,pirka cukuru,raugu,maksāja par elektrību,degvielu autiņam,lai izvadātu pa tirgošanās punktiem,maksāja pārdevējiem u.t.t.

  Atbildēt

Pievienot komentāru