Lonijai Līcei – Atzinības krusts
Sagatavoja J. Apīnis

Valsts prezidents Egils Levits  18. novembrī svinīgā ce­remonijā Rīgas pilī pasniegs augstākos Latvijas valsts apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu – 74 sabiedrības pārstāvjiem. Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2019. gada 18. oktobra lēmumu par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Triju Zvaigžņu ordenis tiks piešķirts 31 izcilai personībai, Viestura ordenis – 9, bet Atzinības krusts – 34.
     Nolemts par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvot ar Atzinības krustu un iecelt par At­zi­nības krusta kavalieri Jēkab­pils novada Rubenes pagasta ģimenes ārsta pa­līdzi Loniju Līci. 
      Valsts augstāko apbalvojumu vēsturē 2019. gads ir īpaši nozīmīgs, jo pirms 95 gadiem – 1924. gada 25. martā – pirmais Latvijas Valsts prezidents Jānis Čakste izsludināja likumu par Triju Zvaigžņu ordeni, kas nodibināts par piemiņu Latvijas valsts tapšanai. 1938. gadā papildus Triju Zvaigžņu ordenim tika nodibināti vēl divi ordeņi – Vies­tura ordenis un Atzinības krusts. 1994. gada 25. oktobrī Valsts prezidents Guntis Ulmanis izsludināja likumu «Par Triju Zvaigžņu ordeni», ar kuru atjaunoja 1924. gadā nodibināto Triju Zvaigžņu ordeni. Valsts prezidents Egils Levits, 1994. gadā būdams tieslietu mi­nistrs, bija viens tiem, kurš atbalstīja ideju par Triju Zvaigžņu ordeņa atjaunošanas nepieciešamību. Viestu-ra ordeni un Atzinības krustu atjaunoja 2004. gadā. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru