Lūgs premjeru ļaut izteikt Jēkabpils un novadu viedokli
INESE ZONE

Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps informē, ka viņam bijusi tikšanās ar piecu bijušā Jēkabpils rajona novadu vadību, un visu pašvaldību vārdā uzrakstīta pašvaldību vēstule premjerministram Krišjānim Kariņam, kurā lūgs ļaut par reformas jautājumu izteikties koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdē. 
     Jāatgādina, ka Saeimas administratīvi teritoriālās reformas komisija 12. maija sēdē noraidīja deputāta Viktora Valaiņa priekšlikumu par Jēkabpils pilsētu kā atsevišķu pašvaldību pēc reformas veikšanas, un tādējādi topošajā Jēkabpils novadā, kā iepriekš plānots, būs gan Jēkabpils pilsēta, gan Jēkabpils, Krustpils, Salas, Viesītes un Aknīstes novads. Pirms tam gan novadi bija pauduši viedokli, ka grib veidot atsevišķu pašvaldību, gan Jēkabpils dome nolēmusi, ka vēlas palikt esošajā teritorijā kā atsevišķa valsts pilsēta bez novadiem.  A. Kraps pauda cerību, ka premjerministrs dos pašvaldībām iespēju koalīcijas sadarbības padomes sēdē vēlreiz argumentēt savu viedokli. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (13)

 1. Krējuma pods
  Krējuma pods
  pirms 4 mēnešiem

  Daliet vien siltos krēslus, gan tauta uz vēlēšanām iesedinās citus. DD

  Atbildēt
 2. Reforma rulzz
  Reforma rulzz
  pirms 3 mēnešiem

  Šo ceturtdien Salas novada domes sēdē izskatīs jautājumu par Raiņa kluba un Sēlpils skolas pārdošanu. Sēlpils skolu Sproģe nosaukusi par "Vecindrāni". Visu Sēlpili uzsitīs gaisā pirms novadu reformas un naudu prēmijās. Bet, lai žurnālisti nevar noskaidrot, pati Sproģe grib doties papildatvaļinājumā, ko arī skatīs domes sēdē

  Atbildēt
 3. Lai rullē
  Lai rullē
  pirms 3 mēnešiem

  Par ko kipišs???Cilvēki to aptaujas anketās, kad bija sabiedriskā apspriešana, jau sen bija ieteikuši!Sen jau varēja tirgot ārā!Atradīsies kāds vietējais uzņēmējs varēs attīstīt tūrismu!Lai izdodas!

  Atbildēt
 4. ?
  ?
  pirms 3 mēnešiem

  Kas tās par aptaujas anketām? Kad, kur, cik teica, ka jāpārdos Vecsēlpils muižas skaistā ēka? Kur paliks novadpētniecības materiāli? Kur ir tas Sēlpils uzņēmējs? Atkal Bārzdiņu ģimene, kas tagad gana lopus pa Babrānu pilskalnu?

 5. Liene
  Liene
  pirms 3 mēnešiem

  Piedalījos teritorija plānojuma apspriešanā un tur bija iesniegti priekšlikumi pārdot šo ēku.Normāla novada attieksme par pārdošanu,neviens nezina, kurš iegādāsies ēku izsolē,bet noteikti nekur to neaiznesīs,bet izmantos to pilnībā,jo tagad muzejs bija vienā telpiņā,bet pārējais tukšs un visa ēka bez apkures.Tad labāk lai sagrūst un pašiem sēdēt uz siena kaudzes?Brunčus jau ēkai pāri pārvilkt nevar un pasargāt no laika zoba.Lasīju,ka muzeja materiāli no turienes tika aizvesti uz apkurināmām un izremontētām telpām.

  Atbildēt
 6. !
  !
  pirms 3 mēnešiem

  Rosināsim Saeimā un VARAM aizliegt pašvaldībām līdz reformas beigām jebko pārdot, jo te ir klaja izsaimniekošana. Nosaukt Sēlpils skolas vēsturisko ēku (1877.) par "Vecindrāni", kur nekad nav bijis tādas ēkas, liecina par nekrietniem mērķiem. Sēlpils sabiedrības viedoklis nekad par šiem objektiem nav jautāts!

  Atbildēt
 7. ?
  ?
  pirms 3 mēnešiem

  Rosini, rosini!Pa šiem gadiem, Rasma, daudz esi rosinājusi, tikai čiks vien iznācis!Ha,ha!Labāk lai grūst tās ēkas, tavuprāt???Tur jau tāda saimniekošana līdz novada izveidošanai bija ierasta prakse!Ņem un iegādājies-kurš tev to liedz!Ceri, ka lielajam novadam pussabrukušas ēkas interesēs!Viņiem savu pietiek!Tu jau nepārstāvi Sēlpils sabiedrību, tevis piesauktā sabiedrība no tevis laiž pa gabalu!Visi varēja piedalīties teritorijas plānojuma apspriešanā!Kur tad bija tavs Sēlpils sabiedrības viedoklis?Tu, kā novada mājaslapas preperētāja arī to palaidi garām?Kūko, nu!

 8. Re ?
  Re ?
  pirms 3 mēnešiem

  Salas novads pārņēma Sēlpils skolu un 10 gadu laikā "pussabrukusi ēka" ko tieši pirms reformas grib pārdot? Izsistos logus nevar salikt Anita Bārzdiņa? Kāpēc gaidīja tieši līdz reformai, lai pārdotu?

 9. ?
  ?
  pirms 3 mēnešiem

  Jā, es arī nesaprotu, ko gaidīja!Būtu mana teikšana , tā sen būtu iztirgota kopā ar to pusratā izremontēto klubu!Grausts tā skola bija jau Sēlpils pagasta laikā, nolaista līdz kliņķim bez jēdzīgas apkures! Nav ko citus vainot, ja spēj tikai savus komentārus klabināt, bet teritorijas plānojuma apspriešanā piedalīties tev prātiņš par īsu!Kā gan tu to būtu zinājusi, ja tevi tikai komentāru sadaļa interesē.

  Atbildēt
 10. O
  O
  pirms 3 mēnešiem

  10 gadus gaidīja, lai skola nonāk līdz sabrukumam un tagad pirms reformas tirgo un. lai neviens nesaprot, ko tirgo, pārsauc skolu par "Vecindrāni". Neviens pat nepieteiktos un kaut kādiem Vecindrāniem, izņemot tos, kas zina, kas tas ir, RAIŅA KLUBA ĒKA IR PERFEKTĀ STĀVOKLĪ - JAUNS JUMSTS,VISAS JAUNAS GRĪDAS, UTT Bet Raiņa klubu izremontēja 2007.gadā, vēl Sēlpils pagasta laikā. Šī projekta laikā uztaisīja Vīpē Māzeru un Zasā Amatniecības centru, kuri darbojas uz urāā, bet Sēlpilī Irēna Sproģe visu nolaida uz kliņķi

 11. ?
  ?
  pirms 3 mēnešiem

  Ko kladzini?Piesakies PIRMĀ! TU TAČU ZINI KAS TAS IR!Varēsi savus pusratā izremontētos graustus celt saulē!Tev gan izpratne par jēdzienu " perfekts" ir visnotaļ īpatnēja....Tev jau vismaz 10 gadus tikai viena ļaunuma sakne....Sāc ar to, ka kritiski izvērtē savas darbības un ieslēdz kritisko domāšanu....Ja Sēlpils pagasta vadošie cilvēki nebija spējīgi savu saimniecību sakārtot, tad novadu nav ko vainot.Tāda nu bija tava izdaudzinātā saimniekošana -kā ir, tā labi!Kāpēc tik ""vispusīgi apdāvināta būtne" 10 gadu laikā nav tikusi tālāk savā profesionālajā izaugsmē par komentāru rakstīšanu?!Ha, ha!

  Atbildēt
 12. nu nu
  nu nu
  pirms 3 mēnešiem

  Raiņa kluba remontam un aprīkošanai iztērēja 100 000 euro. Tas ir, 2006./2007. gadā nomainīja jumtu, grīdas, aprīkoja ar video, audio, mēbelēm, projektoriem, ievilka kanalizāciju un ūdensvadu, ir skaists 2.stāvs, grīdas vāzes, dīvāni, muzeja stendi, elektriskās plītis, labi trauki. Tagad Salas novads visu izvazājis pa savās Salas pagasta iestādēm. Tas, ka nav apkures ir pluss, jo tā ir daudzos muzejos - vienmērīga gaisa temperatūra, nav izdevumu apkurei. Vai LBM ir apkure? Ziemā nav apmeklētājun un pat pilīs kurina tikai tās telpas, kur strādā personāls. Tā jau ir, tava "līmeņa" domes darbinieki pa muzejiem nevazājas :)

 13. *
  *
  pirms 3 mēnešiem

  Bezjēdzīgi bija ieguldīt 100 000 ēkā,ja izmantoja tikai vienu nelielu telpu.Sapirka vēl visādus dīvānus un ko vēl tik nē,bet novadam tika gods samaksāt kredītu.Pa remonta laiku bija izkūpējuši Jēgermaņa kunga savāktie materiāli.Cilvēki stāsta,ka vienas aktīvas dāmas klētī redzējuši planšetes....Pareizi novads dara,ka saliek apkurināmās telpās.Ja nav saprašanas par muzeja materiālu uzglabāšanu,tad labāk ir paklusēt"nu nu".

  Atbildēt

Pievienot komentāru