“Lūši”  aizvada lielisku nedēļas nogali
Juris Šteinbergs

Sestdien un svētdien “Jēkabpils lūši”  “Credit24”  Meistarlīgā  mājās tikās ar divām Igaunijas komandām, kuras turnīra tabulā  atrodas augstāk par jēkabpiliešiem. Abos mačos mūsējie izcīnīja uzvaras, iegūstot sešus punktus un liekot gavilēt skatītāju pārpildītajam Jēkabpils Sporta namam.
   Sestdien “ lūšu”  pretinieki bija “Rakvere VK”, kas ieņem 5. vietu. Rakveres komandai bija nospiedošs 4:1 pārsvars līdzjutēju bungu skaita ziņā, bet  visos pārējos komponentos mājinieki bija pārāki.  Pirmajā setā “lūši”  nonāca zaudētājos ar 1:4, taču drīz pārņēma vadību un turpinājumā tikai pāris reižu ļāva pretiniekiem panāk neizšķirtu. Seta beigas bija saspringtas, taču jēkabpilieši  kontrolēja situāciju un uzvarēja ar 25:23. Turpmākie divi seti ritēja pēc līdzīga scenārija, ar to atšķirību, ka mūsējie vadīhbā bija jau no pašu to sākuma. Ja pretiniekiem  otrā un trešā seta vidusdaļā spēli izdevās  izlīdzināt, pietuvojoties punkta attālumā vai pat panākot līdzsvaru uz tablo, tad galotnēs “lūši” bija pārliecinoši, uzvarot ar 25:22 un 25:20, bet visā spēlē izcīnot panākumu ar 3:0. Ja var ticēt statistikai, tad šajā mačā Rihards Puķītis guva 14 punktus, Zigurds Adamovičs – 13,  Armands Āboliņš – 11.
    Svētdien “lūšu”  pretinieki bija vēl nopietnāki - “Bigbank Tartu”, kas turnīra tabulā ieņem 4. vietu. Pirmajā setā  jēkabpilieši bija vadībā ar 18:14, taču tad vairākkārt teicami nostrādāja igauņu bloks, mūsējiem radās problēmas ar pretinieku 11 numura servju uzņemšanu un vairs tikai 22:21. Par laimi setu tomēr izdevās “paņemt” ar 25:22. Otrā cēliena galotnē mājinieki pat bija iedzinējos ar 19:20, tomēr arī šoreiz izdevās pārņemt iniciatīvu, bet setam punktu pielika R. Puķītis  – 25:22. Trešajā setā mūsējie visu laiku bija iedzinējos ar 1-2 punktiem, bet galotnē pārāk daudz kļūdījās servējot, tādējādi liedzot sev iespēju pacīnīties par uzvaru trijos setos. Seta rezultāts – 21:25. Arī ceturtais sets, kas beidzās ar 25:20 mājinieku labā,  bija  spraigs un intriģējošs, taču pa īstam mājinieku uzvaru igauņiem apdraudēt neizdevās. Uzvarā ar 3:1 lielu ieguldījumu deva visi laukumā pabijušie spēlētāji, bet rezultatīvākais ar 19 punktiem bija kapteinis R. Puķītis. Jāpiezīmē, ka “lūšu”  sastāvā vēl joprojām nav Pāvela Jemeļjanova.
    Nedēļas nogalē izcīnītie 6 punkti ļāva “Jēkabpils lūšiem”  pakāpties uz 5. vietu, apsteidzot “RTU/Robežsardzi” un “Biolaru/Jelgavu”. Ar abām Latvijas komandām mūsu puiši  spēlēs Jēkabpilī nākošās nedēļas nogalē. Tās būs jau otrā apļa spēles.