“Lūši” jau finālā, “Junioriem” anulē uzvaru un čempionāts beidzies

Sestdien abas Jēkabpils volejbola komandas   aizvadīja kārtējos izslēgšanas spēļu mačus Credit24 Latvijas čempionātā un Nacionālajā divīzijā 1.
    Sestdien “Jēkabpils Lūši” trešo  pusfināla maču pret “Daugavpils universitāti”  aizvadīja mājās. Tāpat kā iepriekšējās divās sērija spēlēs, arī šajā  'Lūši” bija pārāki ar 3:1 un, uzvarot sērijā ar 3:0, iekļuva finālā.
    Līdzīgi kā iepriekšējās divās spēlēs, arī trešajā uzvara jēkabpiliešiem nenāca viegi.
      Pirmā seta vidū mājinieki bija vadībā ar 16:11, taču uzvarēja tikai ar 25:23.  Otrā seta pirmo pusi “lūši”  bija iedzinējos, taču, panākuši neizšķirtu 13:13, mazliet izdevās atrauties un setu noslēgt ar 25:22. Trešajā setā līdz rezultātam 18:13 nekas neliecināja par draudošajām briesmām. Turpinājumā daugavpilieši strauji sāka atspēlēties, un mājinieki nonāca kritiskā situācijā – 22:24. Mūsējiem  bija  setbumba pie rezultāta 25:24, bet iespēja pabeigt maču palika neizmantota. Daugavpiliešiem arī nenācās viegli uzvarēt šo setu, un viņiem tas izdevās tikai ar piekto mēģinājumu – 28:30 no mājinieku pozīcijām raugoties.  Ceturtais sets tomēr kļuva par pēdējo šajā sērijā. Līdz seta vidum komandas cīnījās līdzīgi, bet izskaņā “lūši” guva 7 punktus pēc kārtas, no 18:17 panākot 25:17 un uzvarot maču ar 3:1.
      Jānis Medenis guva 21 punktu, Rihards Puķitis – 17, Ēriks Voroņko un Vladislavs Blumbergs protokolā atzīmējās ar 10 punktiem, Zigurds Adamovičs – 9, Kristers Dardzāns,  nākot uz maiņu 4. setā, guva 3 punktus, Edvīns Skrūders – 2. Vēl spēlēja libero Dāvis Melnis, bet epizodiski arī Edgars Kalnozols.
Finālā “Jēkabpils lūši” sērijā līdz trim uzvarām tiksies ar pāra   “RTU/Robežsardze” – “Limbaži/MSĢ” uzvarētāju. Pēc trim spēlēm šajā duelī rezultāts ir 2:1 limbažnieku labā.

Mačs starp “Jēkabpils lūšiem un “DU” risinājās vakarā, savukārt dienā sporta namā otro maču Nacionālās līgas 1 ceturtdaļfināla sērijā aizvadīja “Jēkabpils juniori/JSS” un VK “Ventspils”. Tāpat kā pirmajā spēlē Ventspilī jēkabpilieši bija pārāki ar 3:2, taču pusfinālā neiekļuva, jo uzvara pirmajā mačā  viņiem anulēta farmkluba noteikumu pārkāpuma dēļ. Uzvaras vietā mūsējiem ieskaitīts zaudējums ar 0:3, līdz ar to rezultāts sērijā līdz divām uzvarām  kļuvis neizšķirts 1:1.  Uzvaras atcelta tādēļ. ka farmkluba izslēgšanas spēlēs var piedalīties tie  gan farmkluba,  gan “mātes” kluba” pieteikumos iekļautie spēlētāji, kas farmkluba sastāvā regulārajā čempionātā ir aizvadījuši vismaz 50% spēļu. Šiem kritērijiem neatbilda pirmā mača dalībnieks Jānis Medenis. Arī turpmākajās izslēgšanas  spēlēs viņš  “Jēkabpils junioru/JSS” komandā spēlēt nedrīkstēs. Pārējie volejbolisti, kas ir arī “Lūšu” pieteikumā, šo 50% kritēriju ir izpildījuši.
     Jāsaka, ka arī bez J. Medeņa, “Juniori” spēja gūt panākumu piecos setos. Mūsējie uzvarēja pirmajā (25:18)  un  trešajā (25:16), bet piekāpās otrajā (24:26) un ceturtajā (23:25). Piektajā setā komandas sīksti cīnījās līdz rezultātam 9:8 mājinieku labā, taču turpmāk punktus guva tikai jēkabpilieši, un pretinieki tika sakauti ar  15:8.
    Ar 21 punktu jēkabpiliešu rindās rezultatīvākais bija Matīss Petjukevičs, Kristeram Dardzānam – 16 punkti, Kristeram Silam – 13, Reinim Prīdānam un Edgaram Kalnozolam – pa 11.
     Izšķirošais mačs notika jau svētdien Ventspilī. Arī tas risinājās piecus setus, pie tamjēkabpilieši pirmajos divos piekāpās ar 20:25 un 21:25, bet nākošos divus uzvarēja ar 25:23 un 25:20. Izšķirošajā piektajā setā pārāki ar 15:9 tomēr izrādījās ventspilnieki, tādējādi sērijā panākot 2:1 un izslēdzot "Jēkabpils juniorus/JSS" no tālākas cīņas par medaļāmā. Izšķirošajā spēlē K. Dardzāns sakrāja 23 punktus, M. Petjukevičs -14, bet R. Prīdāns - 12.