“Lūši” liek panervozēt, taču uzvar pirmajā zelta sērijas mačā
Juris Šteinbergs

Šovakar Jēkabpilī tikai aizvadīta Latvijas čempionāta volejbolā pirmā spēle  finālsērijā līdz trim uzvarām, kurā “Jēkabpils lūši” tikās ar “RTU/Robežsardzi”. Šosezon jēkabpilieši visās  savstarpējās spēlēs ir uzvarējuši ar 3:0 – gan divos “Credit24” Meistarlīgas mačos, gan Latvijas kausa finālā.
    Arī šo maču pārpildītajā sporta namā mājinieki sāka pārliecinoši, izvirzoties vadībā ar 8:2. Viesi pamazām iespēlējās, viņi teicami darbojās blokā un aizsardzībā, un galotnē “Lūši” bija gandrīz vai bezcerīgā situācijā – 21:24. Mūsējie cīnījās izmisīgi, tomēr pirmo setu nācās zaudēt ar 24:26.
    Otrais sets no sākuma līdz beigām ritēja punkts punktā. Nervus kutinošā galotnē vairākas setbumbas bija viesiem, taču mūsējie izrāva uzvaru ar 31:29. Pēc šis neveiksmes, rīdzinieki nekādi nespēja  savākties trešajam cēlienam, un  to graujoši ar 25:10 uzvarēja “Lūši”.
    Ceturtajā setā “RTU/Robežsardze” tomēr bija atradusi kādas spēka rezerves, un tas atkal risinājā līdzīgi. Mūsējie gan visu laiku bija solīti priekšā, bet pirmais atrāviens  3 punktu attālumā izdevās tikai seta vidū – 14:11. Pēc otrā tehniskā pārtraukuma viesi panaca neizšķirtu 16:16, taču mūsu puiši atbildēja ar 21:17.  Turpinājumā  viesi vairs praktiski neko neiespēja, un setu, punktu pieliekot Rihardam Puķītim ar sitienu  bloks-auts, ar 25:20 paņēma “Lūši”, kas viņiem pirmajā sērijas mačā deva 3:1 uzvaru.
       Mūsējo rindās Armands Āboliņš sakrāja  25 punktus, Rihards Puķītis – 16, Ēriks Voroņko 13, Vladislavs Blumbergs – 12. Laukumā, kā vienmēr, bija arī Zigurds Adamovičs, Dāvis Melnis, Edvīns Skrūders, bet epizodiski arī Reinis Prīdāns.
    Sērijas otrā spēle risināsies  sestdien, 14. aprīlī, Rīgā, 49. vidusskolas sporta zālē (sākums plkst. 18.00),  bet Jēkabpilī finālsērija atgriezīsies svētdien, 15. janvārī. Spēles sākums Jēkabpils Sporta namā  plkst. 17.00.