«Lūši» nonāk uzvaras attālumā no fināla
Juris Šteinbergs

Pagājušonedēļ Dau­gav­pilī notika Latvijas čem­pionāta volejbolā  otrā pusfināla sērijas spēlē starp «Jēkabpils lūšiem» un «Daugavpils universitāti». Tāpat kā pirmajā mačā Jēkabpilī, «lūši» zaudēja pirmo setu, bet kopumā bija pārāki ar 3:1.
    Pirmais sets risinājās punkts punktā līdz galotnei, kurā pie 21:21 viesi neuzņēma servi, paši iesita blokā, un visbeidzot uzbrukumā izsita autā un piedzīvoja zaudējumu ar 22:25.
     Otrā seta sākumā jēkabpilieši izvirzījās vadībā ar 3:0, bet pārsvaru saglabāt nespēja un vidusdaļā jau bija iedzinējos ar 11:15. Panākuši izlīdzinājumu 22:22 mūsējie galotnē bija nevainojami – 25:22 setā  un 1:1 pēc diviem spēles nogriežņiem.
     Trešā seta ievadā jēkabpilieši ieguva vēl lielāku han­dikapu nekā otrajā – 5:1, bet šoreiz spēja to saglabāt līdz beigu punktam, kuru ar sitienu bloks-auts pielika Rihards Puķītis, panākot 25:18 setā un 2:1 spēlē.
     Arī ceturtais sets sākās ar «lūšu» spiedienu. No 9:5 viņi gan pielaida pretiniekus līdz 15:14, taču vēlreiz atrāvās un sasniedza 22:15. Kad daugavpilieši trīs punktus atguva «lūšu» treneris Mārcis Obrumans paņēma pārtraukumu. Pēc tā studenti kļūdījās servē, nākošajā izspēlē  mūsējie teicami nospēlēja blokā un tika pie pirmās mačbumbas. Dau­gavpilieši uzbruka trīs reizes pēc kārtas un visas trīs atdūrās «lūšu» blokā. Pē­dējā reize studentiem bija liktenīga – bumba krita laukumā un «Jēkabpils lūši» setu uzvarēja ar 25:18, spēli ar 3:1 un sērijā līdz trim uzvarām izvirzījās vadībā ar 2:0.
       Par rezultatīvāko spēlētāju Jēkabpils komandas rindās ar 16 punktiem (3 ar bloku) kļuva Rihards Puķītis. Lielisku maču aizvadīja Zigurds Adamovičs – viņam 15 punkti, no kuriem 6 gūti ar bloku.  Tikpat punktu arī Jānim Medenim (3 bloki), savukārt Ēriks Voroņko atzīmējās ar 14 punktiem, bet Vladislavam Blumbergam –  8 punkti (3 bloki). Ar vienu punktu protokolā un epizodisku iziešanu laukumā atzīmējās Kristers Dardzāns, un kā allaž laukumā bija saspēles vadītājs Edvīns Skrūders un libero Dāvis Melnis.
     Nākamo pusfināla maču mūsējie aizvadīs Jēkabpils Sporta namā 23. martā plkst. 18.00. Lai iekļūtu finālā   «Jēkabpils lūšiem» jāizcīna vēl viena uzvara.
Otrajā pusfinālā, kur sacenšas «RTU/Robež­sardze» un «Limbaži/MSĢ» rezultāts ir 1:1.l