“Lūši” piecu setu cīņā izcīna Superkausu
J. Šteinbergs

Svētdienas vakarā Rīgā tika izcīnīts 2020./2021. gada sezonas  Superkauss volejbolā vīriešu  un sieviešu komandām, kurā sacentās  pagājušās sezonas Latvijas labākā komanda ar kausa ieguvēju.
       Superkausa izcīņas rīkošanas iniciatīva nāca no komandām, lai tādējādi gūtu lielāku spēļu praksi. Kā zināms Latvijas kausa izcīņa šajā sezonā Covid-19 dēļ izpalika un arī Meistarlīgā spēļu skaits šajā sezonā ir neliels.  Sieviešu  konkurencē aizraujošā spēlē par Superkausa ieguvējām kļuva “”RVS/LU” volejbolistes, kas piecu setu cīņā pieveica “VK Jelgava”. Pieci seti trofejas ieguvēja  noskaidrošanai bija vajadzīgi arī  vīru konkurencē, kur sacentās pēdējo gadu nesamierināmie pretinieki “RTU/Robežsardze/Jūrmala” un “Jēkabpils lūši”.  
      “Lūšu” rindās maču uzsāka Edvīns Skrūders, Pāvels Jemeļjanovs, Kristaps Šmits, Zigurds Adamovičs, Armands Āboliņš, Vladislavs Blumbergs un Dāvis Melnis. 
     Pirmā seta pirmajā pusē nelielā vadībā bija jēkabpilieši, savukārt tā vidū priekšā izvirzījās RTU volejbolisti. “Lūši” no 18:20 spēja panākt 23:21. Pirmo setbumbu (24:23) nodrošināja  P. Jemeljanovs, taču mūsējie to realizēt nespēja. Galotnē uzbrukumā kļūdījās K. Šmits, jūrmalnieki uzlika labu bloku, un pirmo setu nācās zaudēt ar 24:26.  
      Otrajā setā “lūši” ieguva solīdu pārsvaru 12:7, un to izdevās  noturēt līdz seta galotnei. Tā gan atkal sanāca nervoza – no drošā 23:20 mūsējie atkrita uz 24:23, taču šoreiz pirmo setbumbu izdevās realizēt un izcīnīt  uzvaru ar 25:23. 
     Trešajā setā pēc līdzīga sākuma “lūši” izvirzījās vadībā tā  otrajā pusē un uzvaru šajā spēles nogrieznī guva gana pārliecinošu – 25:18. 
     Ceturtais sets jēkabpiliešiem iesākās neveiksmīgi ar nokļūšanu iedzinējos ar 2:6. Seta vidū gan izdevās rezultātu līdzsvarot, taču  turpinājumā  jēkabpilieši bija bezspēcīgi pret oponentu  bloku un cieta pelnītu sakāvi ar 19:25. Tas nozīmēja, ka abas komandas jau trešo reizi šosezon savstarpējā mačā spēlēs piecus setus.  Jāpiebilst, ka divās iepriekšējās reizēs Meistarlīgas ietvaros uzvarēja “Jēkabpils lūši”. Un arī šoreiz mūsējie bija apņēmības pilni to atkārtot. Pirmais divu punktu  atrāviens mūsējiem izdevās seta vidū, kad E. Skrūders ar bloku panāca 7:5. Pretinieki atbildēja ar tikpat sekmīgām darbībām blokā un rezultātu izlīdzināja (7:7).  Vēl viens mini atrāviens 10:8  realizējās pēc K. Šmita sitiena “bloks-auts”.  Pie rezultāta 13:11 jau varēja just, ka kauss “lūšiem”  šoreiz no ķepām neizslīdēs. 14. punktu mūsējie nopelnīja ar bloku, bet punktu mačam ar netveramu servi pielika K. Šmits – 15:11 piektajā setā un 3:2 mačā.  
      Rezultatīvākais mūsu komandā ar 26 punktiem  bija K.Šmits , savukārt P. Jemeļjanovam – 25 punkti. Par labāko volejbolistu mūsu komandā tika atzīts tieši Pāvels, kas aizvadīja ļoti labu spēli. Armands Āboliņš guva 10 punktus, V. Blumbergs – 7, Zigurds Adamovičs – 5 un E. Skrūders – 3. Par 2020./2021. gada sezonas Superkausa ieguvējiem kļuva arī Jānis Medenis, Kristers Dardzāns, Edgars Kalnozols, Ēriks Voroņko un Gustavs Freimanis, kuri laukumā devās epizodiski, kā arī otrais libero Dāniels Dunaiskis, un, protams, treneris Mārcis Obrumans, trenera asistents  Aivis Kokins, fizioterapeite Ilva Mazure un komandas menedžeris un kluba prezidents Māris Trušelis.
    Jau pēc nedēļas 28. februārī “Jēkabpils lūši” savā pēdējā meistarlīgas regulārās sezonas mačā Klaipēdā tiksies ar “Amber Volley”, bet pēc tam sāksies cīņas par Latvijas čempionāta medaļām. 
 
 
Foto no volejbols,;v

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru