Lūši uz zaudējumu takas
Juris Šteinbergs

Trešdien LBL spēlē BK “Jēkabpils” mājās piekāpās “Baronam kvartālam” ar 95:97. Tas bija lūšu 4 zaudējums pēdējās piecās LBL spēlēs. Pie tam trīs no tiem piedzīvoti pret turnīra tabulas otrā sešinieka komandām.
   Šoreiz, atšķirībā no iepriekšējām spēlēm, visi spēlētāji bija ierindā, lai gan jāsaka, ka M. Hlebovickis nospēlēja tikai 5 minūtes.
   Lai gan mājinieki pirmie atklāja rezultātu pēc Bārnīza metiena, vadībā ātri ar precīziem tālmetieniem izvirzījās viesi. Pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā, tomēr pēdējā minūtē viesi bija vadībā ar 4 punktiem. Pēdējā sekundē M. Kravčenko ar tālmetienu rezultāta starpību samazināja līdz minimumam, un pēc nospēlētām 10 minūtēm rezultāts bija 26:25 viesu labā. Jau pirmajā ceturtdaļā bija redzamas problēmas mājinieku aizsardzībā – bieži nepiesegti palika “Barona kvartāla”  mazie spēlētāji, kas precīzi meta no distances.
  Otrā ceturtdaļā ritēja pēc līdzīga scenārija. Problēmas aizsardzībā turpinājās, un iniciatīva bija rīdziniekiem. Tuvojoties puslaika beigām viņi pamazām palielināja rezultāta starpību,  pašā puslaika izskaņā panākot +7. Pārtraukumā ejot, rezultāts bija 55:48 “Barona kvartāla” labā.
   Pēc atpūtas viesu turpināja atrāvienu, 24.  minūtē panākot 63:50. Tikai tad mājnieki sāka agresīvāk spēlēt aizsardzībā, un tas deva rezultātu. Ar precīzu tālmetienu pakaļdzīšanos iesāka K. Randls. Viņš to arī pabeidza trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē, izvirzot  mājniekus vadībā ar 68:67.
    Likās ka pēc tāda spiediena “Barons” pēdējā ceturtdaļā salūzīs, taču skatītāju cerības neattaisnojās. Lai gan viņi nenogurstoši skandēja “Aizsardzību, aizsardzību!”, viesi vienmēr pamanījās atrast izdevības brīviem metieniem. Sākoties pēdējai minūtei, ar kārtējo  tālmetienu viesi ieguva 3 punktu pārsvaru (92:89). Sekoja divi precīzi mājnieku (P. Veselovs un K. Randls) un viens viesu trīspunktnieks, un 17 sekundes līdz pamatlaika beigām rezultāts kļuva neizšķirts 95:95, bet bumba bija viesiem. Mājinieki neizvēlējās sodu sišanas taktitu, bet centās labi nospēlēt aizsardzībā. Cerības uz pagarinājumu 4 sekundes pirms spēles beigām izgaisināja “Barona” gūtie divi punkti.  Atlikušajā laikā jēkabpilieši tika līdz metienam, kas būtu bijis 2 punktu vērtībā, taču K. Randla izpildījumā tas bija neprecīzs. Pagarinājums izpalika, un jēkabpilieši piedzīvoja zaudējumu ar 95:97.
   Jēkabpils komandā spēlēja un punktus guva  P. Veselovs (20), K. Randls (20), O. Virsis (16), M. Kravčenko (12), J. Aleksejevs (12), T. Bārnīzs (9), R. Sirsniņš (6), J. Pozņaks, M. Hlebovickis, E. Leja.  Labu spēli aizvadīja O. Virsis, kam arī labākais +/- rādītājs komandā. Viesiem neapturams bija I. Bergmanis, kas guva 29 punktus.
   Pēc šī zaudējuma mūsējie vēl joprojām ieņem 4. vietu. Nekur tālu atrāvusies nav 3. vietā esošā Valmiera, kas trešdien zaudēja Jelgavā, turpretī bīstami pietuvojusies  Liepāja., kas šajā kārtā sagrāva saldeniekus (bijušais "Jēkabpils" spēlētājs P. J. Hils "Liepājas/Triobet" labā guva 24 punktus).
  Nākošo LBL spēli BK “ Jēkabpils” aizvadīs 18. janvārī Jelgavā. Vai lūši nokāps no zaudējumu takas?