“Lūšiem” sagrāve Jelgavā
Juris Šteinbergs

Trešdien BK “Jēkabpils” Latvijas Basketbola līgā izbraukumā tikās ar 7. vietā esošo “Jelgavu” un bezcerīgi zaudēja ar 75:91.
   Mačs '”lūšiem” sākās neveiksmīgi – nekādi neizdevās piešauties groziem. Daudz labāk neklājās arī aizsardzībā – mājinieki audzēja pārsvaru ar rezultatīviem trīspunktniekiem. Pirmās ceturtdaļas rezultāts 24:11 “Jelgavas” labā.
    Otrās desmitminūtes sākumā nekas mūsējo spēlē nemainījās un deficīts sasniedza 21 punktu (13:34).   Jo tuvāk nāca puslaika pārtraukums, jo vairāk “lūši” atdzīvojās. Viņu agresīvās darbības uzbrukumā no pretinieku puses tika pārtrauktas ar pārkāpumu palīdzību un mūsējie 5 pnktus pēc kārtas guva ar soda metieniem. Kad beidzot tika realizēts arī pirmais tālmetiens (R.Sirsniņš), punktu deficīts bija sadeldēts līdz -11. Vēl “Jēkabpils” iespēja arī -8, taču pēdējo metienu puslaikā nerealizēja un atpūtā bija jāiet pie nelabvēlīga rezultāta 33:44.  Pirmajās 20  minūtēs “Jēkabpils” basketbolisti realizēja tikai vienu trīspunktnieku, kamēr mājinieki – septiņus.
   Pēc pārtraukuma viesu liktas turpinājās. Neveiksmīgi vairākās epizodēs nospēlēja M. Burvels un jelgavnieku pārsvars atkal pārniedza 20 punktus (39:60).  Trešo ceturtdaļu “Jēkabpils” zaudēja ar katastrofālu rezultātu 13:29, bet pirms noslēdzošās ceturtdaļas rezultāts bija “lūšiem” bezcerīgs – 46:73.  Izšķirošajā desmitminūtē punktu deficītu maziet izdevās  samazināt, bet vienalga zaudējums “lūšiem” iespaidīgs —  75:91.
    Rezultatīvākie mūsu komandā bija M. Burvels (17 punkti), J. Pozņaks (12) un D. Teilors (10).
   Arī nākamo  maču (pirmspēdējo regulārajā čempionātā) “Jēkabpils”  aizvadīs izbraukumā - 4. aprīlī Liepājā.
   BK “Jēkabpils”  rindās jau otro maču pēc kārtas nebija lietuvieša D. Redika, un izskatās, ka viņš no komandas atskaitīts, lai gan nekāda oficiāla paziņojuma no komandas vadības puses nav.  Februārī viņš labi palīdzēja, taču tagad  komanda ir neapskaužamā stāvoklī – izslēgšanas spēles būs jāaizvada ar 10 spēlētājiem.