Mācībās var būt provokācijas moments, bet iedzīvotājiem neesot iemeslu satraukties
INESE ZONE

BD jau informēja par Nacionālo bruņoto spēku mācībām «Namejs 2018», kuru laikā Valsts policija kopā ar sadarbības partneriem 24. augustā  Jēkabpilī pārbaudīs reaģēšanas spējas valsts apdraudējuma gadījumā, tostarp masu nemieru likvidēšanā.
    Policija informēja, ka mācības «Nemieri 2018» būtiski neietekmēs iedzīvotāju ikdienas gaitas Jēkabpilī. Tās norisināsies iepriekš noteiktā, norobežotā teritorijā. Taču sagaidāms, ka šajā dienā būs dzir­dami trokšņi, jo mācību laikā var tikt pielietota mācību munīcija vai citi speclīdzekļi situācijas atrisināšanai. 
BD interesējās, kāda in­formācija par mācību norisi Jēkabpilī ir pilsētas pašvaldībai, vai ir vēl kas tāds, ko iedzīvotājiem būtu vērts ņemt vērā? Izpilddi­rektors Guntars Gogulis skaidro, ka arī pašvaldības rīcībā nav daudz vairāk informācijas, jo tā netiek sīkumos izpausta.
      – Pašvaldība zina, kur notiks mācības, tas būs Krustpilī, un kāda ir programma, bet Valsts policija ir lūgusi to neizpaust. Satiksme mācību dēļ pilsētā ne­tiks ierobežota. Šajā ne­dēļā var būt lielāka policijas un citu spēku koncentrēšanās pilsētā. Var būt atgadījumi, kuri nav raksturīgi ik­dienai, jo mācības paredz arī provokācijas, un novērotāji skatīsies, kā spēka struktūras ar to tiek galā. Ja no­tiek kaut kas neordinārs, par to nevajag satraukties, jo tas viss notiks mācību ietvaros. Mēs paši visu sīkāk nezinām, kādas būs šīs provokācijas, kurām spēka struktūrām tās būs jārisina. Bet viss tiks kontrolēts, arī neordināri gadījumi būs kontrolēti un neradīs ap­draudējumu infrastruktūrai un cilvēku drošībai un veselībai.  Doma ir pārbaudīt ie­dzīvotāju reakciju, kas no-tiek, ko cilvēki zina par rīcību tādās situācijās, kāda ir viņu reakcija. Ja būs nepieciešams informāciju izplatīt mācību gaitā, acīmredzot viņi meklēs saikni ar plašsaziņas līdzekļiem un pašvaldību. Taču tagad kaut ko papildus ziņot, uzkarsēt cilvēku prātus, tas nav vajadzīgs. Domāju, viņi mēģinās visu pietuvināt reāli iespējamajiem apstākļiem, un tad paskatīties, kā tas notiek. Spēka struktūras jau tiks mobilizētas ne tikai šeit, bet visā valstī, un to pārvietošanās būs manāma, un tad  arī varēs izsecināt, kā iedzīvotāji uz to reaģē. Tāds ir mans viedoklis, ka tāds varētu būt mācību mērķis, bet mēs paši arī maz zinām. Pamatā ir doma pēc iespējas ātrāk visu lokalizēt un no­vērst. Tās situācijas ir akumulētas no vietām, kur tādi nemieri un provokācijas ir notikušas. Mēs nevaram spriedelēt, kā ir pareizi. Viņi izspēlē mācību scenārijus un zina, ko dara. Tie ir tuvu tādiem nopietniem draudiem, kādi ir Ukrainā, – pastāstīja G. Gogulis. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (8)

 1. Jefiņš
  Jefiņš
  pirms 1 gada

  Pālī esot jau labāk pa ielu nevazāties, var kaut ko pamuldēt un savāks ka nemetās.

  Atbildēt
 2. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Iela vēl ir štrunts. Senēs nevarēs iet, vēl nokniebs uz dullo.

 3. Pacients no psihenes
  Pacients no psihenes
  pirms 1 gada

  Baidos vai tik tās mācības nav paredzētas pils rajonā. Tur dzīvojošie zamkieši varētu arī nesaprast. No otras puses nebūtu arī slikti, jo kaut kur iepriekš bija minēts, ka piedalīsies arī zaļie cilvēciņi. Tad varētu piefiksēt, kas no zamkiešiem tiem pievienojas. Nebūtu slikti, ja DP papētītu no tālienes un savos blociņos piefiksētu nelojālos elementus.

  Atbildēt
 4. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 gada

  Droš paliek droš, es izraks pie vārtim dziļ bedr un nomaskes ar zāl. Ja nāks kāc okupanc vai kāc cic ar šaujamo, tas kritis iekša. Āra lai pac yiek, kā grib.

  Atbildēt
 5. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Ne nu no kā ir jābaidās nekā. Manuprāt, atkal kārtēja cilvēku baidīšana, lai sabiedrībā neceltos nemieri pret bruņošanās drudzi un tam pakārtotajiem ne mazajiem finanšu izdevumiem. .

  Atbildēt
 6. GideonsNobriedis
  GideonsNobriedis
  pirms 1 gada

  Man vienalga, es visu laiku pālī

  Atbildēt
 7. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 gada

  Kas tu te vel tāc?

 8. zinātājs
  zinātājs
  pirms 1 gada

  Nav zināms, ar ko tas beigsies, jo uz šiem manevriem adekvāti reaģēs Krievija un Baltkrievija. Sebežā vietējie mednieki ar Pleskavas gaisa desanta divīzijas atbalstu mācīsies atvairīt un nepieļaut strēlnieku pulka izkāpšanu no NATO bruņuvilciena Sebežas galvenajā dzelzceļa stacijā, bet baltkrievi Braslavā... Eh, nezinu, ko viņi tur imitēs, bet būs kaut kas līdzīgs ar ūdenslīdējiem-diversantiem.

  Atbildēt

Pievienot komentāru