Maizes kvalitātes konkursā «Dona» saņem zelta un bronzas diplomu
Jānis Apīnis

Starptautiskās pārtikas izstādes «Riga Food 2017» laikā notika arī ikgadējais  maizes kvalitātes konkurss. Nu ir paziņoti tā rezultāti. Latvijas rudzu maizes un uzņēmumu pašu izvēlētas maizes grupās medaļas šogad ieguva kopumā 23 produkti, un  tika pasniegtas divpadsmit zelta, septiņas sudraba un četras bronzas medaļas.
    Kā ziņo starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 mediju koordinatore Inese Libere. citu uzvarētāju vidū ir Salas novada SIA «Dona», kuras ceptā «Krustpils rupjmaize» ieguva bronzas diplomu, bet veidņu maize «Sīpolmaize» - zelta diplomu. No zelta godalgas saņēmējiem –  pazīstamākajiem maizes ražotāju izstrādājumiem – vēl var minēt SIA «Lāči»  rudzu-kviešu  «Spinātmaizi», AS «Hanzas maiznīca» ražoto «Kuršu spēka maize», «Sēklu» un  «Dižo kviešu maizi ar biezpienu».  «Lāču» rudzu maize «Burkānmaize» ieguva arī sudraba diplomu. Godalgas saņēma arī vairāku citu Latvijas maiznieku ceptā maize
Konkursam ražotāji varēja iesniegt divus maizes veidus grupās - Latvijas rudzu maize, kuras sastāvā ir ne mazāk kā 90% rudzu miltu, un pēc izvēles viens uzņēmumā ražotais maizes veids. Konkursā ar sensorās vērtēšanas metodēm tika noteikts maizes izskats, garoza, mīkstuma porainība un struktūra, kā arī maizes garša un smarža. Konkursam iesniegtās maizes kvalitāte tika izvērtēta pēc starptautiski atzītas vērtēšanas sistēmas, nesalīdzinot tās savā starpā.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 9 mēnešiem

  Nu uz izstādi tur cepa gan jau no bronzas un zelta miltiem, ka tik labi rezultāti. :) Īstenībā ir kā ir. Nez Liepkalni piedalījās? Tiem patiešām ir garšīga, no dabīgām izejvielām cepta maize. Svētdien būs braukšana uz Rīgu, noteikti nopirkšu garšīgo maizīti. Dona lai paliek malā.

  Atbildēt
 2. rasa
  rasa
  pirms 9 mēnešiem

  Gadiem ilgi, kamēr manā Čiekurkalna tirdziņā pārdeva arī "Donas" cepto maizi, tā allaž bija manā galdā. Laba, garšīga! Lai veicas "Donai"! Liepkalnu un "Lāču"' maize varbūt maķenīt garšīgāka, bet arī dārgāka.

  Atbildēt
 3. Jefs
  Jefs
  pirms 9 mēnešiem

  Dona to ir pelnījusi, maize garšīga.

  Atbildēt

Pievienot komentāru