Mājsēdes laikā Jēkabpilī un novados pārbaudītas 529 personas
INESE ZONE

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa priekšnieks Rolands Bērziņš informē, ka svētku dienās no 30. decembra līdz 4. janvārim, kad iedzīvotājiem no pulksten 22.00 līdz 05.00 bija jāievēro mājsēdes jeb komandantstundas re­žīms, patrulēšana Valsts policijas vadībā tika organizēta sadarbība ar Jēkabpils pašvaldības policiju un Zemessardzi. Kopumā reidos tika iesaistīti 134 Valsts policijas darbinieki, 15 pašvaldības policisti un 50 zemessargi. 
– Gribu pateikties iedzīvotājiem par sapratni, jo sabiedrība lielākoties ievēroja aizliegumus, un tas ir pozitīvi, jo tikai kopīgi mēs varam apturēt saslimšanu, –sacīja Rolands Bērziņš.
Viņš stāsta, ka kopumā no 30. decembra līdz 4. janvārim pārbaudītas 529 personas. 269 personām izteikti aizrādījumi un uzsākti 85 administratīvie procesi. Piespriestie naudassodi ir apmērā no 10 līdz 500 eiro. R. Bērziņš atgādina, ka pārbaudes notiks arī 8. un 9. janvārī, kad arī noteikta komandantstunda, un aicina cilvēkus būt atbildīgiem un saprotošiem un to ievērot.
– Paldies Valsts policijas, pašvaldības policijas darbiniekiem un Zemessardzei par sadarbību un pašatdevi, –  saka Rolands Bērziņš.
Jēkabpils pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis stāsta, ka daļa personu nakts laikā ārpus mājas atradās pamatoti, jo devās uz darbu vai no tā, vai bija izvedušas pastaigā suni. 
– Cilvēki bija sagatavojuši pašapliecināšanās  rakstu ar saviem personas datiem, norādot, ka dodas uz darbu vai atgriežas no tā, vai citus pamatotus iemeslus. Ja re­dzējām, ka iemesls ir pamatots vai cilvēks ir uz brīdi izvedis ārā suni, viņa reakcija ir  saprotoša un viņš apzinās situāciju, un uzklausa aizrādījumus, pārsvarā izteicām brīdinājumus. Šo pasākumu mērķis nav sodīt, bet gan pārliecināt cilvēkus, ka ir kontrole, ka nevar mājsēdes laikā atrasties uz ielas. Citādi ir, ja pārkāpums bija apzināts un cilvēks izturējās rupji un izaicinoši, –  stāsta Indulis Surkulis.
Kopumā pašvaldības policisti sadarbībā ar Zemessardzi Jēkabpilī pārbaudīja vairāk nekā 120 personas. 25 personas bija ar pašapliecinājumiem, deviņas personas no aizturētajiem atradās alkohola reibumā, viena bija meklēšanā, viens autovadītājs aizturēts reibumā un bez vadītāja apliecības. Uzrakstīti 10 administratīvā pārkāpuma protokoli un piecas lietas ir lietvedības procesā. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. BD adminim
    BD adminim
    pirms 2 nedēļām

    Ne par raksta tēmu. Kāpēc ienākot BD man datorā parādās uzraksts, ka BD nav droša? Ko tas nozīmē un kādas tam iespējams sekas?

    Atbildēt

Pievienot komentāru