«Manī dzīvo prieks»
AIJA VALDMANE

Juris Gaigals Ābeļu pamatskolas direktors ir 33 gadus. Kā pats saka, bija visi nosacījumi un pedagoģiskais stāžs, lai taptu par izglītības iestādes vadītāju. 
     Vispirms tika pabeigts toreizējais Fizkultūras institūts. Tur pasniedzēji esot stāstījuši, ka parasti jau skolās bieži par direktoriem liek vīriešus. Vīriešu mācību iestādēs jau tā ir maz. Pa­rasti fizkultūrietis ir vīrietis, vēl fizikā, ķīmijā pa kādam. Tāpēc institūtā bija vesela programma par higiēnas prasībām telpās, par uztura higiēnu un to, kā tam visam sekot skolā. Tāpēc šos normatīvus mācību iestādē bija vieglāk saprast un pildīt. Jo citur nekur augstskolu programmās tādu nebija. Jāiemācās pašiem. Tāpēc izpratne fizkultūriešiem bija daudz dziļāka. J. Gaigals atceras, ka institūtā paši ūdens pilienā zem mikro­skopa noteikuši koli nūjiņu skaitu, kas var izraisīt vēdergraizes. Tāpat tika darītas citas interesantas lietas.
    Vēl pirms Ābeļu pamatskolas J. Gaigals kādu laiku nostrādāja sporta skolā Tukuma rajonā. J. Gaigalam ir arī nepabeigta psihologa izglītība, jo, kad viņš šo disciplīnu studēja, pēdējā kursā notika autoavārija. Juris braucis ar motociklu, bet viņam priekšā nelikumīgi aizbraukusi automašīna. Pēc sadursmes viņš ticis reanimācijā, turklāt ilgu laiku, jo izveseļošanās izredzes bija 50:50, un tā arī psiholoģijas kurss palika nepabeigts un diploms neiegūts.
    – Tātad – ilgi gadi skolā. Ko jūs varat teikt par šiem gadiem un šo darbavietu?
     – Tagad ir moderni teikt – strādāt kopienai. Tā nu ir sanācis, ka lielāko daļu mūža esmu ieguldījis skolā. Ābeļu pamatkolas ēka pamazām ir izveidota un sagatavota daudz maz pieņemamā veidā. Iespējas šodien, protams, ir daudz lielākas nekā kādreiz. Un, protams, par atbalstu jāpateicas mūsu pagasta vadībai: Inārai Blumbergai, Jānim Kalniņam, Raimon­dam Jaudzemam. Viņu laikā pabeigti trīs lieli objekti. Līdz ar to šī vieta pārvērtusies par interesantu un skaistu, tādēļ būtu žēl, ja kāds šo kompleksu vēlētos privatizēt. Patiesībā tas viss tagad ir īsti piemērots skolēniem. Turklāt tieši tādiem skolēniem, kuriem nepieciešama personalizētā pieeja. Te viņiem ir ļoti labi apstākļi.
 
Pilns teksts –   22.  maija "Brīvajā Daugavā". 
Ja vēlaties abonēt šī (vai jebkura cita BD numura, sākot no 2010. gada) numura elektronisko (pdf) versiju, rakstiet uz e-pastu: sarmite@bdaugava.lv
Piemēram: Vēlos saņemt "Brīvās Daugavas" 22. maija numuru savā e-pastā: manspasts@inkaste.lv (jūsu e-pasta adrese).
Viena numura cena – 0,44 eiro, mēneša maksa – 3,80 eiro  (t. sk. PVN 21%) (būs jāveic pārskaitījums internetbankā). 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru