«Mārdadzī» pavasaris jau ieskandināts
SARMĪTE RUTKA

Aizvadītajā sestdienā Zīlānos brīvdabas estrādē «Mārdadzis» notika Man­freda fon Mārdadža pavasara dārza svētki.
     Bez ierastās tirgošanās, dziedāšanas, dejošanas, trakošanas piepūšamajās at­rak­cijās un vizināšanās ar zirgiem Krustpils novada iedzīvotāji un tuvi un tāli viesi kuplākā skaitā pulcējās uz vēl divām aktivitātēm. 
       Jau uzreiz pēc atklāšanas čaklākās saimnieces vēroja konditorejas meistarklasi, bet lielākie kārumu cienītāji ķērās pie Manfreda fon Mārdadža svētku kūku parādes eksponātu nobaudīšanas, izgaršošanas un balsošanas. Svētku dalībnieku un nopietnās žūrijas vērtējumam šogad bija nodotas 12 tortes – ļoti atšķirīgas gan pēc izskata, gan satura. Protams, žūrijai tas nebija viegls pienākums – nobaudīt kaut nelielu gabaliņu no katras kūkas, bet tas tika veikts godam. Apbalvošanas ceremonijā visi 12 meistari saņēma nelielas veltes par piedalīšanos. Īpašo veicināšanas balvu pasniedza vienīgajam kungam-konditoram Hadži Arpači. Savukārt goda pjedestāls, pēc žūrijas do­mām, tika sadalīts šādi: 3. vietā Annas Hitrovas ceptā «Lauku klasika», 2. vieta Antras Aizpurietes kūkai «Sapņu odziņa», bet 1. vietā – Elīnas Ciniņas «Kikī». Jā­piebilst, ka žūrijas un pasākuma apmeklētāju gaumes sakrita un Elīna saņēma arī skatītāju balvu. 
     Ap pusdienlaiku apkārtni pierūcināja pēc vietējā autorestaurācijas entuziasta Jura Dzeņa aicinājuma no visas Latvijas šurp sabraukušie padomju laiku transportlīdzekļi – pārsvarā «volgas». To īpašnieki ne tikai bija ļoti atsaucīgi un interesentiem izrādīja un izstāstīja visu par saviem braucamrīkiem, bet daudzi pat bija atbilstoši tērpušies. Arī «volgu» parādē tika izvēlēta un īpašu balvu saņēma, skatītājuprāt, visskaistākā mašīna. 
    Visu  pavasara svētku laiku te aizbrauca, te ieradās arvien jauni apmeklētāji. Daudzi klātesošie uzteica labo organizāciju un atzina, ka «Mārdadzī» jūtas ļoti īpaši, jo te allaž ir plašs aktivitāšu klāsts, kur var iesaistīties, un reizē nav lielas ļaužu drūzmas. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (8)

 1. Stagnācija
  Stagnācija
  pirms 1 gada

  Par ko mardadzis pārtapis?par tirgus placi? :DDDDD. Eh Paberzs,Paberzs. Labi ka penzija nav tālu. Gaidām pārmaiņas.

  Atbildēt
 2. Tā nu nav!
  Tā nu nav!
  pirms 1 gada

  Krustpils saliņā rudenī notiek Miķeldienas gadatirgus, Vecpilsētas laukumā - tirgus pilsētas svētku laikā. Mežaparkā tirgojas dziesmusvētku laikā. Nav gadījies vienā vai otrā vietā pabūt? Kas tur slikts? Ja ir pretenzijas pret Pabērzu, tad tās jāizsaka pa tiešo, nevis aizplīvurojot ar dīvainiem "argumentiem".

 3. Huligāns
  Huligāns
  pirms 1 gada

  Maz cilvēku priekš tāda pasākuma, ļoti maz, lai gan pilsēta turpat blakus

  Atbildēt
 4. hmmm
  hmmm
  pirms 1 gada

  Laikam ir bijis interesants un garšu bagāts pasākums. Žēl, ka iepriekš par tādu neko nezināju. Nav slikti, ka cilvēku pamaz, tie, kas bija, varēja dūšīgi kūkas saēsties. :D Varbūt tā arī bija domāts, lai esošajiem vairāk tiek. :)

  Atbildēt
 5. Nu re!
  Nu re!
  pirms 1 gada

  Būtu lasījis Brīvo Daugavu, būtu zinājis par kūku ēšanas pasākumu Mārdadzī!!!

 6. To- Nu re
  To- Nu re
  pirms 1 gada

  Ej tu dillēs ar visām savām kūkām. Paši cepam un ēdam, un nekur nav jadauzas apkārt. Pagastu vecenēm darīt nav ko, tad tās i šuj riņķī večus mājās izsalkušus atstājušas, nu kurai protams tādi ir.

 7. Bija labi
  Bija labi
  pirms 1 gada

  Bijām piedalījāmies,arī veči līdzi bija. Paldies par pasākumu. Gaidām nākošo. Īgņas un mūžam neapmierinātie ,lai sēž mājās.

  Atbildēt
 8. Aha
  Aha
  pirms 1 gada

  Skrien, skrien pa pasauli. Pasaulei tu esi stipri vajadzīga. :DDDD

Pievienot komentāru